Přejít na obsah

Kde sehnat převodovku


DKx

Doporučené příspěvky

Nazdar,

 jako 2. majitel vozu mám dlouhodobý problém s převodovkou na své 4x4 2.0MPi. Trojka se musí dosti vtlačit a držet po celou dobu řazení, jinak škytavě vyzkočí zpět do neutrálu. Ne vždy se mi to povedlo a tak občas to nehezky vrzlo přes zuby, nehledě půjčování auta nezkušeným.

Servis to komentoval, že se to nedá lehce opravit, že pokud to není nutné, tak do toho nedrbat.

Nedávno jsem ve své závoděcí mánii při prudkém rozjezdu zařadil z 1 na 2 přes zuby. Nevím proč, zdali se úplně nerozpojila spojka, či jsem měl rychlejší nohu než ruku, je to vlastně jedno, zkrátka šla škaredě do zubů. Při špatném pokusu zařadit 2 jsem dal rovnou 3, která mi to klasicky nesežrala.

Od té doby nemuhu zařadit 1 a 3 mi zaskočí jen vyjímečně. Jednička je zaseklá už 3 týdny, nejde s ní hnout. Protože se mi už asi 2x stalo něco podobného, ale v menším měřítku, mohly by to být kovové piliny. Zkoušel jsem to v motoru uvolnit kladivovou metodou, ale ani to nepomohlo.

Předběžnou konzultací se servisem to vypadá hódně draze, doporučili mi si nejlépe sehnat novou převodovku. Nicméně to u 4x4 2.0 bude značný problém, protože je to hodně velký unikát, tyhle motory se neujaly a v 4x4 už vůbec.

Co s tím ?  Nemáte někdo kontakty na nějaké ty vrakáče atd. kde by se to dalo sehnat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mohla by ti stačit z 1.8T - ta by mohla být podobná. Nicméně 4x4 je celkem nedostakový zboží. Možná bych spíš zkusil ukecat někoho, kdo se trochu vyzná a mrknul by na převodovku - vyndat z auta a rozebrat. Ve značkovým servisu by ti to měli taky udělat - ale cenovka bude asi uplně někde jinde a na 99% se jim do toho nebude chtít :( :( :(

Ještě jenom pro zajímavost, kolik to má nalítáno?

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jenom pro zajímavost, kolik to má nalítáno?
168k

Jak se píše výš, dal bych ji někomu kdo dělá převodovky. Určitě by to vyšlo levnějc než kupovat celou novou, i když kdo ví...

A čistě náhodou o někom na moravě, ideálně serverní nevíte, co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak mytymu děkuji, tam jsem opravdu našel chlápka, který má.

Nějakou málo jetou za 14 000 Kč .. no je to šupa, ale asi to půjde.

Neblázni 14 000,- za převodovku to je opravdu perfektní cena i na vrakáči bys ji v dobrém stavu pod 60 000,- nesehnal.

Za 14tis.??? Hned beru a zítra pro ni klidně jedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus nejdrive kouknout do motoroveho prostoru na prevodovku kde se sbihaji tahla od fofrklacku.

Muze tam byt takovy plastovy bazmek kerej ovlada razeni. Ten muze byt nalomeny a tudiz spatne otaci nebo zdviha ovladani prevodovky. Uz se mi to jednou ulomilo a pred ulomenim to robilo neco podobneho.

Stoji to 470Kc, kdyby to bylo ono

Ale mam zapsane rozmery, kdybys to chtel nechat vyrobit ze zeleza;

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže hodil jsem to do spřátelného servisu a vše je vyřešeno:

Jak jsem předpokládal, z ozubených koleček byly jen kolečka, z vidlice byl nůž apod.

Znamenalo to sehnání stejné převodovky (zdroj nevím), rozloupnutí mé stávající, výměna součástek. Trojka byla pošahanější i u té nové, asi je to nějaká výrobní slabina, proto mám kolečko zcela nové.

Výsledek je špičkový, je jako nová, řazení všech rychlostí je hladké a bez cvakání.

Výsledná cena s prací a materiálem 17 000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hodil jsem to do spřátelného servisu a vše je vyřešeno:

Jak jsem předpokládal, z ozubených koleček byly jen kolečka, z vidlice byl nůž apod.

Znamenalo to sehnání stejné převodovky (zdroj nevím), rozloupnutí mé stávající, výměna součástek. Trojka byla pošahanější i u té nové, asi je to nějaká výrobní slabina, proto mám kolečko zcela nové.

Výsledek je špičkový, je jako nová, řazení všech rychlostí je hladké a bez cvakání.

Výsledná cena s prací a materiálem 17 000 Kč.

Takže nakonec se vše v dobré obrátilo! Cena myslím dost slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste někdo potřebovali převodovku 4X4, 6ti kvalt, z TDI, tak můžu jednu sehnat, jen musím zjistit stav, není moje, asi je kouslá, nebo pod. Ale na opravu za dobrou cenu, zjistím a uvidím....

Co tak stojí převodovka nefunkční, ale opravitelná na ND?

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...