Přejít na obsah

VRČENÍ KLIMATIZACE


NNNTomas

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

tak dneska mi klima zacala taky divne vrcet. zatrepe se cely auto (jakoby se startovalo), pak je to hlucnejsi a treba po minute se zase zatrepe a je zase klid.Ale je to hodne hlasity, asi jak starter a predtim to nedelalo. napln jsem nechal doplnit pred dvema mesici. netusi nekdo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to nedělalo, a už dělá... zavrní to (auto se otřese) ručička otáčkoměru se zhoupne, a zs chvíli dobrý a tak dokola...

Mates_XIV : A našel jsi nějakou netěsnost? Mě se zdálo, že mi trochu utekl olej z rychlospojky před chladičem, tam co se na hliníkovou trubičku vedoucí dolu napojuje čená ohebná hadice a vrací nahoru...

VAG mi ukazuje ve skupině 002, pole3 tlak 0,6bar. A ani po 5ti minutách se zaplou klimou se neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zvuk startujici traktoru odhalen. otevrel jsem kapotu, zapnul klimu a cekal. asi za 2 minuty se sepl druhej ventilator, pri roztaceni se strasne rozvibruje jak kdyby mel uletet a pak docela vrci, pri vypnuti, kdyz mu poklesnou otacky, tak se zase rozvibruje tak, ze to zatrepe s celym autem. ma to smysl opravovat nebo sehnat jinej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zvuk startujici traktoru odhalen. otevrel jsem kapotu, zapnul klimu a cekal. asi za 2 minuty se sepl druhej ventilator, pri roztaceni se strasne rozvibruje jak kdyby mel uletet a pak docela vrci, pri vypnuti, kdyz mu poklesnou otacky, tak se zase rozvibruje tak, ze to zatrepe s celym autem. ma to smysl opravovat nebo sehnat jinej?

mne vrčí niekedy klima tiež - ale mám iba jeden ventilator (a dva chladiče)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky.

Zjistil jsem ale, že klima "vrčí" jen když nejede na plný výkon.

Asi to dělá ta plynulá regulace výkonu kompresoru lamelami.

Pokud je nastaven regulátor teploty na minimum, jede úplně potichu, jakmile se nastaví např. na 24 st., kompresor sníží výkon chlazení (je to poznat i na akceleraci auta) a je slyšet právě to vrčení z motorového prostoru.

Asi je to normální, nijak bych to neřešil. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...