Přejít na obsah

Octavia II RS


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Asi Ta nepotesim, ale podla vsetkeho je to XDS horuca novinka v ORS...

No já to upřímně čekal, takže mě to ani nepřekvapuje. Trošku to zamrzí, ale jestli je to funkce, která nebude až tak třeba, tak to vem čert. Jaká je vůbec přesná funkce XDS? Elektronický samosvorný diferenciál bo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak - je to elektronicky samosvor. Podla mna to normalne jazdiaci clovek nevyuzije (iba ak v zime), ale aj tak to uz z principu nastve...obzvlast teraz ked som si precital zopar testov na FRS a kazdy novinar to chvali do nebies (teda aspon co sa tyka Sosnovej) :)

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ale ono to XDS fakt nemusí byť zlé. A predpokladám, že sa to už asi každému stalo, že pri výjazde z križovatky do odbočky mu prehrablo odľahčené koleso. Aj tu je pole pôsobnosti pre XDS. Doteraz totiž elektronika to koleso impulzne pribrzdila v momente preklzu a prípadne aj znížila výkon motora. Teraz sa ale zrejme bude jednať o nejaké ľahké ale dlhodobejšie pribrzdenie odľahčeného kolesa v zákrute a zrejme aj o trochu skôr, než až v momente preklzu. Takže by to mohlo okrem eliminácie preklzu priniesť aj moment od druhého kolesa, ktorý autu pomôže pri zatáčaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

... no, trošku hlučnější, resp. v autě při vyšších rychlostech neslyšíš nic jiného než pneu ... ale zase skvěle sedí a zatáčky kde jsem s Roomstrem jel a cítil že to není ono je to jako na kolejích (a to mám na Roomsteru taky nízkoprofilové). Zimní mi dají zítra 16ky, to je jasné ...

Ako sa Ti pozdava jazda na 18"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty, překvapivě to na pohodlí nepoznáš - uskákané se mi to nezdá. Nízké rychlosti jsou OK, od 60ky slyšíš zadní gumy ... ale nic nepříjemného to není :-) Dneska jsem nazul zimní 16ky DUNLOP 3D a ty jsou tedy fakt tichoučké.

Presne to som cakal - mne doslova nicia usi moje (cca 6mm) 225/45 R17... V 40-ke neskutocne dunia a vo vysokych rychlostiach zas hucia na drsnom asfalte - hlavne zadne gumy.

A ako to je s pohodlim na tych 18"? Myslim v meste - dlazba, jamy...Nie je to nejake uskakane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...