Přejít na obsah

Octavia II RS


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Presne to som cakal - mne doslova nicia usi moje (cca 6mm) 225/45 R17... V 40-ke neskutocne dunia a vo vysokych rychlostiach zas hucia na drsnom asfalte - hlavne zadne gumy.

A ako to je s pohodlim na tych 18"? Myslim v meste - dlazba, jamy...Nie je to nejake uskakane?

Ja mám na leto aj na zimu rovnaký rozmer (225/45 R17) a zimné Dunlopky 3D si veľmi pochvaľujem. Sú fakt tiché a na ceste sedia veľmi dobre. Horšie je to s letnými. Výrobca mi nadelil Conti SportContact2, ktoré na asfalte sedia vynikajúco, mimo cesty je to už ale slabé a sú dosť hlučné. Takže ak by som si mohol vyberať, volil by som nejaké pneu s priečnymi drážkami, nie len pozdĺžnymi. Vytlmenie dverí celkom pomohlo (a to nie iba muzike, ale aj izolácii okolitého hluku a hluku od kolies). Teraz vnímam hlavne hluk od kufra, ktorý som ešte nevytlmil, ale chystám sa na to. U Fabie som to už urobil a veľmi to pomohlo. A z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že u kombíka počuť hluk od zadných kolies viac, než u liftbacku. Zrejme to robí plné zadné plato. U kamoša po odhlučnení dverí aj kufra bol hluk porovnateľný, ako u mňa len s odhlučnenými dverami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde si dal vytlmit aj ja by som chcel v KE ?

Ja mám na leto aj na zimu rovnaký rozmer (225/45 R17) a zimné Dunlopky 3D si veľmi pochvaľujem. Sú fakt tiché a na ceste sedia veľmi dobre. Horšie je to s letnými. Výrobca mi nadelil Conti SportContact2, ktoré na asfalte sedia vynikajúco, mimo cesty je to už ale slabé a sú dosť hlučné. Takže ak by som si mohol vyberať, volil by som nejaké pneu s priečnymi drážkami, nie len pozdĺžnymi. Vytlmenie dverí celkom pomohlo (a to nie iba muzike, ale aj izolácii okolitého hluku a hluku od kolies). Teraz vnímam hlavne hluk od kufra, ktorý som ešte nevytlmil, ale chystám sa na to. U Fabie som to už urobil a veľmi to pomohlo. A z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že u kombíka počuť hluk od zadných kolies viac, než u liftbacku. Zrejme to robí plné zadné plato. U kamoša po odhlučnení dverí aj kufra bol hluk porovnateľný, ako u mňa len s odhlučnenými dverami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám letného favorita - Dunlop SP Sport 01 (bez "A" za 01). A ešte sa vyrábajú.

Ja mam na soucasnym aute prave na leto Dunlop SP Sport 01A (225/45 R17) a jsem max. spokojenej. S hlucnosti nemam problem. Kolega obouva Bridgestone Potenza RE050 a jsou o dost hlucnejsi.

Na zimu jsem ted dal Conti WinterContact TS 830P (225/40 R18) a pocitove sedi lip, na coz samo ma vliv i teplota a smes zimnich pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...