Přejít na obsah

Octavia II RS


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Je vidět Skajo, že se tyto osobní pře přenáší z fóra na fórum :kol-48:

Vzpomeň si jak to tam pořád vřelo mezi některými členy TDI versus TFSI u Oktávky apod. :doh

a konstruktivní debaty i názory šly stranou, což bylo ke škodě celého fóra Autorevue :(

Ale tady jsou naštěstí rozumní lidé, kteří se nakonec shodnou a nějaké ty menší odlišnosti v názorech nejsou na škodu, alespoň je o čem diskutovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako musel jsem se zasmat par vetam (z videa):

"To co predvadi tohle tedeicko, je docela hruza. Zvlast pri akceleraci je duneni skutecne neprijemne, vlezle a sportovni asi tak jako Milos Zeman"

Tomu jsem se zasmál...

No jo no...vec nazoru. Aspon ze napsal o BMW 535d - je fantasticky motor. S tim souhlasim, jedno z nejlepsich aut ktere jsem kdy ridil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost, pokud by jste se měli rozhodnout mezi RS TDI a Scoute TDI co by to bylo?

Nad tím jsem přemýšlel už mnohokrát, ale nedokážu odpovědět jednozněčně, velmi se mi líbí Scout, láká mě pohon všech kol, protože na louce nebo ve sněhu se člověk skutečně vyřádí, díky výšce vypadá docela mohutně a není tak tvrdý jako RS, takže si člověk může jezdit pohodově. No ale zase RS má hodnotnější interiér, působí trošku drsněji a ten motor je někde jinde než "klasický" 2.0TDI, jak výkonem, tak projevem...nejlepší by bylo skloubit obě dvě varianty dohromady :help:

Scout je perfektní, ale RS je stylovější a jediná jeho faktická nevýhoda je tvrdost, což lze řešit adaptabilním podvozkem...no takže kdybych se dneska rozhodoval, tak bych vzal novýho Supa, kterej má 4x4, 3.6FSI a je oproti OII komfortní :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci už na to nechci reagovat, byla by to nějaká ta menší odlišnost a nevím jestli by bylo o čem diskutovat...

Pro zajímavost, pokud by jste se měli rozhodnout mezi RS TDI a Scoute TDI co by to bylo?

Hmm, kdyby prisel Scout driv, tak by to bylo tezky rozhodovani... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost, pokud by jste se měli rozhodnout mezi RS TDI a Scoute TDI co by to bylo?

Nad tím jsem přemýšlel už mnohokrát, ale nedokážu odpovědět jednozněčně, velmi se mi líbí Scout, láká mě pohon všech kol, protože na louce nebo ve sněhu se člověk skutečně vyřádí, díky výšce vypadá docela mohutně a není tak tvrdý jako RS, takže si člověk může jezdit pohodově. No ale zase RS má hodnotnější interiér, působí trošku drsněji a ten motor je někde jinde než "klasický" 2.0TDI, jak výkonem, tak projevem...nejlepší by bylo skloubit obě dvě varianty dohromady :help:

Scout je perfektní, ale RS je stylovější a jediná jeho faktická nevýhoda je tvrdost, což lze řešit adaptabilním podvozkem...no takže kdybych se dneska rozhodoval, tak bych vzal novýho Supa, kterej má 4x4, 3.6FSI a je oproti OII komfortní :p

Presne tak!! :palec2: Naprosto souhlasim...Myslim ze RS s haldexem by bylo jiny kafe... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 jojo, když sníme tak bych přidal ještě DSG...

I to by nebylo spatny! :) Ale to uz bych si spis dokazal predstavit s nejakym trilitrem...

Já jsem jezdil OII 2.0TDI s DSG a byl jsem móc móc nadšený. Takže moje TOP Scout 2.0TDI 170koníků s DSG, Dynamic paket, tříramenný multifunkční volant...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 jojo, když sníme tak bych přidal ještě DSG...

v čem je ta DSG tak dobrá??? já sem s automatem nikdy nejezdil... vždycky mě přišlo to řazení fajn :) hh

Tak si v tom sjed a uvidis... ;) Zalezi komu se co libi a vyhovuje...Proste kdyz nechces radit tak to hodis na D (automat) a nebo prehodis na sekvencni + - , dobra kombinace s padly pod volantem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 jojo, když sníme tak bych přidal ještě DSG...

v čem je ta DSG tak dobrá??? já sem s automatem nikdy nejezdil... vždycky mě přišlo to řazení fajn :) hh

Tak si v tom sjed a uvidis... ;) Zalezi komu se co libi a vyhovuje...Proste kdyz nechces radit tak to hodis na D (automat) a nebo prehodis na sekvencni + - , dobra kombinace s padly pod volantem. :)

hmm... zajímavý... :) jinak těch 170 koníků pod kapotou Scouta by bylo zajimavých... mě bude muset stačit 150 ... ale narovinu říkám, Scout není auto na závodění! ;)

jinak jsem jel před týdnem O II. 1.8 TSI, sportovní packet, třiramenný volant... sedačky naprosto dokonalý!!! ale ten volant, ten se mi nelíbíl! a navrch mi přišel takovej malej.. hehe... jinak TSIčko naprost super! ;) myslím, že do kombíka ideální rodinný auto! :) jinak jsem si ho zkoušel postavi v konfigurátoru a v obdobný výbavě jako je Scout mě to vyšlo hodně přes 700 litrů! :( ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci už na to nechci reagovat, byla by to nějaká ta menší odlišnost a nevím jestli by bylo o čem diskutovat...

Pro zajímavost, pokud by jste se měli rozhodnout mezi RS TDI a Scoute TDI co by to bylo?

no já vzhledem k tomu, že nejezdím až tak často na hory nebo po nezpevněných komunikacích atd.. (prostě hlavně dálnice nebo v rámci možností slušný silnice) tak pořád preferuju RS :palec2: ale kecal bych, kdybych napsal, že mě scout neoslovil a že bych o něm nepřemýšlel za solidní cenu...ale stále ještě seženu RS (ne úplně new ale asi tak roční) výhodněji než scouta a asi to tak ještě nějaký čásek zůstane....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 jojo, když sníme tak bych přidal ještě DSG...

I to by nebylo spatny! :) Ale to uz bych si spis dokazal predstavit s nejakym trilitrem...

Já jsem jezdil OII 2.0TDI s DSG a byl jsem móc móc nadšený. Takže moje TOP Scout 2.0TDI 170koníků s DSG, Dynamic paket, tříramenný multifunkční volant...

jj - to můžu podepsat, mám služební O II 2.0 TDi s DSG a jak auto, tak motor, tak ta převodovka mě berou ;) a věřte, že už jsem také jezdil s kdečím..) jen ta katalogová cena škodovek je tak nějak euren..) nebo spíš teuren..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

rozumím :) , ale co třeba taková new Toyota RAV 4 ? tam o spolehlivosti asi žádná a myslím, že i o kvalitě......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

rozumím :) , ale co třeba taková new Toyota RAV 4 ? tam o spolehlivosti asi žádná a myslím, že i o kvalitě......

jako RAV 4 je krásný auto... ALE... podle mě... je to už víc do terénu... nevím jak je to s penuamtikama (musí být nějaký speciální?) apod. a cenově bych se asi taky nedostal tam, kde jsem teď se Scoutem... navrch... mám rád Škodovky... líbí se mi hlavně uvnitř... přesně můj styl... ;) a Scout, ten se mi libí aj z venku ... hehe... takže u mě nebylo co řešit! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

rozumím :) , ale co třeba taková new Toyota RAV 4 ? tam o spolehlivosti asi žádná a myslím, že i o kvalitě......

jako RAV 4 je krásný auto... ALE... podle mě... je to už víc do terénu... nevím jak je to s penuamtikama (musí být nějaký speciální?) apod. a cenově bych se asi taky nedostal tam, kde jsem teď se Scoutem... navrch... mám rád Škodovky... líbí se mi hlavně uvnitř... přesně můj styl... ;) a Scout, ten se mi libí aj z venku ... hehe... takže u mě nebylo co řešit! :)

jasan, já tě nepřesvědčuju ;) , kurňa dyť mám taky jako svoje auto Octavičku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

rozumím :) , ale co třeba taková new Toyota RAV 4 ? tam o spolehlivosti asi žádná a myslím, že i o kvalitě......

jako RAV 4 je krásný auto... ALE... podle mě... je to už víc do terénu... nevím jak je to s penuamtikama (musí být nějaký speciální?) apod. a cenově bych se asi taky nedostal tam, kde jsem teď se Scoutem... navrch... mám rád Škodovky... líbí se mi hlavně uvnitř... přesně můj styl... ;) a Scout, ten se mi libí aj z venku ... hehe... takže u mě nebylo co řešit! :)

jasan, já tě nepřesvědčuju ;) , kurňa dyť mám taky jako svoje auto Octavičku :palec2:

btw. je tu někdo, kdo nemá O II.? :D :D :D

chci do Skoda Clubu!!! jak na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno svatá pravda... škodovka není z nejlevnějších... ale pravdou je, že za tu cenu získá zákazník velmi dobré auto. :) vždycky jsme měli v rodině škodovku a vždycky to bylo v pohodě! :) pár poblému to se ví, ale celkově spokojenost... i proto jsem při výběru nového auta dal přednost Scoutíkovi před Vitarou, Outlanderem apod. :)

p.s. ať už je pátek!!! :Dkol5

rozumím :) , ale co třeba taková new Toyota RAV 4 ? tam o spolehlivosti asi žádná a myslím, že i o kvalitě......

jako RAV 4 je krásný auto... ALE... podle mě... je to už víc do terénu... nevím jak je to s penuamtikama (musí být nějaký speciální?) apod. a cenově bych se asi taky nedostal tam, kde jsem teď se Scoutem... navrch... mám rád Škodovky... líbí se mi hlavně uvnitř... přesně můj styl... ;) a Scout, ten se mi libí aj z venku ... hehe... takže u mě nebylo co řešit! :)

jasan, já tě nepřesvědčuju ;) , kurňa dyť mám taky jako svoje auto Octavičku :palec2:

btw. je tu někdo, kdo nemá O II.? :D :D :D

chci do Skoda Clubu!!! jak na to?

já mám vlastně výhodu - soukromě mám O I RS (s výborným motorem 1,8 T) a služební O II s motorem 2.0 TDi a ještě DSG :palec2: , takže taknějak mám zkušenosti s benzínem i naftou a jedničkou i dvojkou - každopádně dvojkové octy jsou dle mého o hooodně dál než jedničkové a výběr modelů rovněž ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...