Přejít na obsah

Odlepene sklo


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Prosil by som o radu ako a akym lepidlom prilepit odlepene sklo?

Dnes som zistil, ze na O1 combi mam cast lepeneho okna v kufri uvolnenu. pri zatlaceni rukou sa spodna cast skla hybe. sklo inak drzi a ani zatekanie som nespozoroval.

Volal som do Autoskla ze aky mam problem, ze ci sa to da nejako prilepit a oni ze to nie, to sa musi cele sklo vyrezat a odstranit aj tu listu co je na skle a potom zase cele prilepit a stalo by to cca 1600sk :kuk:

Preto sa chcem spytat, ci mal niekto takyto problem a ci to nejako sam riesil. Mylel som ze zvnutra odstranit plastovy tapec okolo toho okna zo stlpikov C a D a spodny kde je reprak. Dostat sa k miestu kde je sklo ukoncene a medzi sklo a plech kasne natlacit nejake silikonove lepidlo. No a preventivne ho natlacitdokola, kam sa da dostat.

Ake lepidlo treba na to aby to dobre drzalo? Silikon co sa lepi sklo? (akvaria a pod.) alebo nejake specialne na lepenie skla na auta? Ako sa to presne vola a kde sa da kupit?

sklo sa hybe iba v casti oznacenej cervenym:

post-9889-1190769860_thumb.jpg

Dik za radu ;)

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosil by som o radu ako a akym lepidlom prilepit odlepene sklo?

Dnes som zistil, ze na O1 combi mam cast lepeneho okna v kufri uvolnenu. pri zatlaceni rukou sa spodna cast skla hybe. sklo inak drzi a ani zatekanie som nespozoroval.

Volal som do Autoskla ze aky mam problem, ze ci sa to da nejako prilepit a oni ze to nie, to sa musi cele sklo vyrezat a odstranit aj tu listu co je na skle a potom zase cele prilepit a stalo by to cca 1600sk :kuk:

Preto sa chcem spytat, ci mal niekto takyto problem a ci to nejako sam riesil. Mylel som ze zvnutra odstranit plastovy tapec okolo toho okna zo stlpikov C a D a spodny kde je reprak. Dostat sa k miestu kde je sklo ukoncene a medzi sklo a plech kasne natlacit nejake silikonove lepidlo. No a preventivne ho natlacitdokola, kam sa da dostat.

Ake lepidlo treba na to aby to dobre drzalo? Silikon co sa lepi sklo? (akvaria a pod.) alebo nejake specialne na lepenie skla na auta? Ako sa to presne vola a kde sa da kupit?

sklo sa hybe iba v casti oznacenej cervenym:

post-9889-1190769860_thumb.jpg

Dik za radu ;)

NATLAC TAM 100% SILIKON A MAS PO PROBLEME. CENA 90SK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to vyřež odstraň zbytky starého lepidla z obou stran a zalep znova. Není to složité a je to jistota. Lepidel (tmelů) je na trhu široká škála. Pro rychlejší zaschnutí je dobré použít dvousložkový. Jinak: vyřezat, natřít přípravkem "primer" to je k očištění a aktivaci lepené plochy, nanést vrstvu lepidla např. Dinitrol. Dodává to fakt dost firem. Osobní zkušenost mám s tím Dinitrolem (používáme ve firmě na lepení skel tramvají), ale solidní věci dodává i Matrix a jiné. Dinitrol (ne každý) není dvousložkový a potřebuje tedy delší dobu schnutí, než s tím pojedeš. :palec2:

Mrkni sem: http://www.autosklazdarma.cz/lepidla.htm

Nebo tady: http://www.matrix-as.cz/automotive/content/view/117/286/

Editováno: , autor: danmark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtelo by to odriznout a nalepit znovu,nemuze to stat moc,tam kde lepi autoskla se zeptej,jen se pak musi pockat,nez to zaschne

No pisal som na zaciatku, v autoskle mi povedal, ze odrezanie a znovunalepenie by ma stalo cca 1600sk !!! co sa mi zda dost neprimerana cena :prc:

Preto to chcem skusit sam a neviem ci odlepene miesto iba zvnutra natlacit lep, alebo ako pises, odrezat cele.

Mam tam cerstvo nalepene folie, sa bojim, ze pri odrezavani sa poskodia.

Tam ako je nalepena ta okrasna lista, tam to drzi dobre ;)

A ak by som sa rozhodol cele to odrezat, musim dat dolu aj tu listu co je nalepena na skle? Pojde to rezat "lamacim nozom" ?

danmark

Dik pozrel som tie stranky, popozeram u nas v obchodoch ci maju tie znacky lepidiel, alebo ake sa daju kupit u nas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

musíš koupit rychleschnoucí,mají dva druhy lepidel,nalepíš to a paskou stahnout,drzi to skoro hned,pak nechat vytvrdnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

musíš koupit rychleschnoucí,mají dva druhy lepidel,nalepíš to a paskou stahnout,drzi to skoro hned,pak nechat vytvrdnout

jeste se dava nejake pripravrek k tomu,ale nevim jak se presne jmenuje,ale v obchode to vedí,zacina na P,ale za boha si nevzpomenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

musíš koupit rychleschnoucí,mají dva druhy lepidel,nalepíš to a paskou stahnout,drzi to skoro hned,pak nechat vytvrdnout

jeste se dava nejake pripravrek k tomu,ale nevim jak se presne jmenuje,ale v obchode to vedí,zacina na P,ale za boha si nevzpomenu

Že by "primer" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

musíš koupit rychleschnoucí,mají dva druhy lepidel,nalepíš to a paskou stahnout,drzi to skoro hned,pak nechat vytvrdnout

jeste se dava nejake pripravrek k tomu,ale nevim jak se presne jmenuje,ale v obchode to vedí,zacina na P,ale za boha si nevzpomenu

Že by "primer" ;)

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Velka tuba origo lepidla skla od berneru stoji u nas v ol 220kč,odrezež to sam a nalepis jak nic ...

Tak za tu cenu OK, to je asi 280sk. Keby mi povedali v autoskle ze ma to bude stat 500sk, OK beriem :palec2: ale za 1600 ich mozem :prc:

Ked sa to sklo nalepi, treba ho tam na mieste niecim drzat pritlacene? kym to nezatuhne? 1-2 hodinky?

Zespodu podložit, stačí pásek gumy na který to sklo usadíš při lepení, kolem dokola stačí přilepit papírovou páskou ke kastli. Po zatuhnutí musíš udělat tzv. "pohledovku" - zatáhneš hrany a vyhladíš, můžeš to udělat až po nalepení té vrchní lišty. Ideální je oblepit si hranu skla i kastle paírovou páskou, do mezery nanést tmel, resp. lepidlo a setřít stěrkou, pokud jsi zručný prstem. Kdybys chtěl vidět jak probíhá to lepení, můžu ti nafotit "fotoseriál". Ale bude to na té tramvaji :feve: . Vyřezat to zalamovacím nožem půjde, ale bude pěkná pak..na :angry: . Ideální je struna. Na konce uvaž dva "špalíčky", prořízni si někde díru, prostrč tu strunu a "objeď" dokola. Půjde to těžko, ale jde to.

Editováno: , autor: danmark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten postup je mi dos jasny, pozeral som to aj v DP. Ci to pojde tym lamacim nozom som sa pytal preto, lebo ked sa to bude rezat tou strunou, tak sa poskodi ta lista co je nalepena na skle a musel by som listu davat novu.

Chcel som to vyrezat nozom z vnutra, aby ta lista ostala na skle a potom sklo nalepit aj s listou. Teda zachovat povodnu nalepenu listu.

Dnes som chodil po obchodoch, zhanal ten lep aj u dalsich autosklarov som bol a clovek az zasne kolko "odbornikov" je na svete lol

Aspon 2 pripady ako odtrasujuci priklad:

1.- Firma prevadzajuca lepenie autoskiel - Lepidlo mi predaju, celu sadu za 1250sk, ak si to necham urobit u nich, tak cena by bola 2000sk, v tom dobrom pripade, lebo pri rezani sa urcite poskodi ta horna lista. Ale ze to neni ziadny problem, oni tu listu objednaju novu :) (a ja ju samozrejme zaplatim). A co ma dorazilo uplne, tak ze sa "pokusia" zachovat povodne sklo a nerozbit ho. Ale ak sa rozbije, tiez ziadny problem - oni objednaju a ja zaplatim :kuk: a co sa tyka nalepenej folie na skle, tak ta sa poskodi na 100% ale ani to neni problem aj oni lepia folie, tak mi nalepia novu a ja samozrejme zaplatim :fakac: Tak to ma dorazilo. U tej firmy bych si nedal nalepit ani dalnicnu znamku na sklo lol

2.- Specializovany obchod - farby laky tmely lepidla - Po mojej otazke, co by mali ake lepidlo na autosklo sa ma ujal "odbornik" a zacal so silikonom na akvarka, ze to drzi jak slak. Ked som mu povedal, ze na tom skle je nanesene cierne zatmavenie po okrajoch, teda so sklom to do styku nepride, tak sa ma spytal ci to cierne teda nejde z toho skla zoskrabat. lol Tak uz som mal dost a chcel som odist, ale on sa nedal :) a ponukal dalsi silikon s nazvom Mamut a ze ten je super, s tym zalepim vsetko, sadrokarton, drevo aj obkladacky... :p a citujem - " Ved pozrite aj su tu nakreslene dva mamuty prilepene k sebe ze sa nemozu odlepit, tak toto to vase sklo musi na 100%zalepit " kol100 A ked mi este zacal ponukat nejaku dvojzlozkovu pastu, co po vytvrdnuti je ako ocel a daju sa do toho aj diery vrtat, som radsej utiekol s prislubom ze zajtra si "urcite" pridem kupit toho Mamuta. :p

Nieje nad to, ked ti moze v obchode poradit "ODBORNIK" :aggressive:

Ddufam ze zajtra budem mat lepsi den a natrafim na normalneho cloveka a nie na odbornika :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som konecne natrafil na to co som hladal a za normalnu cenu.

Kupil som U-SEAL 201 FAST + U-primer 130 a cena spolu 450sk

post-9889-1190979520_thumb.jpg

Je to presne na lepenie autoskiel

http://www.ikkolor.sk/index.php?page=u-seal

Cez vikend sa do toho pustim, zalezi ake bude pocasie ;) Uvidim ci to odrezem alebo iba podlepim :)

Pozor ale, pokud bys to jen podlepoval, nemusí být výsledek kýžený. nedostaneš tam ten primer a taky tyto tmely potřebují k funkčnosti určitou vrstvu. Pokud to odřežeš, měl bys to sklo podložit třeba gumičkami o síle cca 2-4mm. Ale to už jistě bude v návodu. Asi by tady pro ostatní mohl po tvé zkušenosti "přistát fotoseriál" :palec2: . Tak ať se práce daří a napiš jak jsi to zvládl. :kol-135:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Asi by tady pro ostatní mohl po tvé zkušenosti "přistát fotoseriál" :palec2: . Tak ať se práce daří a napiš jak jsi to zvládl. :kol-135:

Tak som sa do toho dnes pustil, lebo ma to znepokojovalo ze je to tak odlepene. No vidiet to nebolo, mozno je to uz od vyroby ale nikto si to doteraz nevsimol. No ked sa to trosku potiahlo von, kludne tam mohol nejaky "nenechavec" pichnut srobovak a ... ;)

post-9889-1191100646_thumb.jpg

Zvnutra treba zo stlpika C odmontovat uchytenie pasu

post-9889-1191100783_thumb.jpg

a odskrutkovat a odcvakat vsetky plasty okolo okna

post-9889-1191100943_thumb.jpg

Po tejto demontazi som mal okno pristupne z vnutornej strany. Zistil som, ze je tam dostatok priestoru (medzi sklom a karoseriou) na natlacenie dalsej vrstvy lepidla. Preto som zvolil variantu iba podlepit a nevyrezavat cele okno a znova cele nalepit. Kedze okno relativne drzalo dobre v miestach kde je okrasna lista, vobec mi nezatekalo, iba pri zatlaceni na okno z vnutra pruzilo, rozhodol som ze ho iba zpevnim.

post-9889-1191102579_thumb.jpg

Kedze tam bolo trosku prachu nachytaneho, tak som to najprv vysavacom povysaval, navlhcenou handrickou poutieral a nechal vyschnut.

Manzelke som zobral jeden tampon (nie ten "s kridelky" :p ) taky kruzok co si nanasaju na xicht rozne hovadiny, pudre masky a tak... lol . Ten kruzok som pripevnil na kus dratu, urobil som si taky stetec a tym som naniesol "primer" na miesta, kde som to isiel podlepovat.

V navode sa pise, ze primer po naneseni treba nechat vyschnut a lep nanasat az po 15-tich minutach, ale nie neskor ako 60 minut. Tak prisla chvilka na cafe a cigarko :p

V predajni kde som kupoval ten PUR lep mi poradil, aby som ho najprv zohrial fenom, Lebo ten lep je dost tuhy a tazko sa potom pistolou vytlaca. Ked je teply, ide lahsie. Dal som na ich radu :)

post-9889-1191104010_thumb.jpg

Druhu vec co mi poradili, ze aby som na to pouzil kvalitnejsiu pevnejsiu pistol. Na ich druhu radu som nedal, ved pistol ako pistol, mam obycajnu a uz som s nou par silikonov vytlacil. Niesom blby, aby som kupoval zbytocne drahsiu pistol. Ked som zacal lepidlo tlacit a veru ze aj zohriate to bolo a islo to tazko, tak som musel dvomi rukami zabrat. A vtedy som si spomenul na tu druhu radu, ze treba pevnejsiu pistol a uvedomil som si ze blby som :wallbash: Ten plechovy kram sa zacal ohybat a krutit, tak som musel po kazdych 3cm vytlaceneho lepu kartusu vybrat, pistol ponarovnavat do povodneho stavu a pokracovat dalsie 3cm a tak dokola. To bola drbacka a pri konci som mal uz nervy v prdeli kol100

post-9889-1191105371_thumb.jpg

Jak je videt na foto, pri stalom prerusovani a opravovani pistole sa nedala robit klasicka pekna "husenica". Je to dost rozpatlane, ale lepu je tam dost

post-9889-1191105590_thumb.jpg

Tak som to musel priebezne stierkou, teda vlastne sirsim srobovakom troska zarovnavat. Takto je tam vlastne paralelne dalsie podlepenie. Stary (odlepeny) lep ostal na svojom mieste, len je pozdlz neho natiahnuta dalsia (funkcna) vrstva lepidla.

post-9889-1191106124_thumb.jpg

Po dolepeni som to nechal asi 2 hodiny vytvrdnut potom uz iba nacvakat plasty (a rozdupat tu prechovu pistol lol )

post-9889-1191106884_thumb.jpg

Sklo drzi OK :palec2: zvnutra vsetko plasty schovaju. Na fotke to je videt, lebo to blesk osvietil a leskne sa to, ale v reale to nevidiet. Okno cierne, lep cierny a je to az pod plastom. ;)

Tak kto ma kombika, vyskusajte ci aj vy to nemate odlepene. Ani ja som o tom nevedel, upozornili ma na to az ked mi lepili folie.

No a ak to budete robit, fakt pomoze ked sa ta kartusa prehreje fenom a hlavne pevnu pistol, lebo ta plechova sa polame a potom aj nervy si treba sanovat... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Asi by tady pro ostatní mohl po tvé zkušenosti "přistát fotoseriál" :palec2: . Tak ať se práce daří a napiš jak jsi to zvládl. :kol-135:

Tak som sa do toho dnes pustil, lebo ma to znepokojovalo ze je to tak odlepene. No vidiet to nebolo, mozno je to uz od vyroby ale nikto si to doteraz nevsimol. No ked sa to trosku potiahlo von, kludne tam mohol nejaky "nenechavec" pichnut srobovak a ... ;)

post-9889-1191100646_thumb.jpg

Zvnutra treba zo stlpika C odmontovat uchytenie pasu

post-9889-1191100783_thumb.jpg

a odskrutkovat a odcvakat vsetky plasty okolo okna

post-9889-1191100943_thumb.jpg

Po tejto demontazi som mal okno pristupne z vnutornej strany. Zistil som, ze je tam dostatok priestoru (medzi sklom a karoseriou) na natlacenie dalsej vrstvy lepidla. Preto som zvolil variantu iba podlepit a nevyrezavat cele okno a znova cele nalepit. Kedze okno relativne drzalo dobre v miestach kde je okrasna lista, vobec mi nezatekalo, iba pri zatlaceni na okno z vnutra pruzilo, rozhodol som ze ho iba zpevnim.

post-9889-1191102579_thumb.jpg

Kedze tam bolo trosku prachu nachytaneho, tak som to najprv vysavacom povysaval, navlhcenou handrickou poutieral a nechal vyschnut.

Manzelke som zobral jeden tampon (nie ten "s kridelky" :p ) taky kruzok co si nanasaju na xicht rozne hovadiny, pudre masky a tak... lol . Ten kruzok som pripevnil na kus dratu, urobil som si taky stetec a tym som naniesol "primer" na miesta, kde som to isiel podlepovat.

V navode sa pise, ze primer po naneseni treba nechat vyschnut a lep nanasat az po 15-tich minutach, ale nie neskor ako 60 minut. Tak prisla chvilka na cafe a cigarko :p

V predajni kde som kupoval ten PUR lep mi poradil, aby som ho najprv zohrial fenom, Lebo ten lep je dost tuhy a tazko sa potom pistolou vytlaca. Ked je teply, ide lahsie. Dal som na ich radu :)

post-9889-1191104010_thumb.jpg

Druhu vec co mi poradili, ze aby som na to pouzil kvalitnejsiu pevnejsiu pistol. Na ich druhu radu som nedal, ved pistol ako pistol, mam obycajnu a uz som s nou par silikonov vytlacil. Niesom blby, aby som kupoval zbytocne drahsiu pistol. Ked som zacal lepidlo tlacit a veru ze aj zohriate to bolo a islo to tazko, tak som musel dvomi rukami zabrat. A vtedy som si spomenul na tu druhu radu, ze treba pevnejsiu pistol a uvedomil som si ze blby som :wallbash: Ten plechovy kram sa zacal ohybat a krutit, tak som musel po kazdych 3cm vytlaceneho lepu kartusu vybrat, pistol ponarovnavat do povodneho stavu a pokracovat dalsie 3cm a tak dokola. To bola drbacka a pri konci som mal uz nervy v prdeli kol100

post-9889-1191105371_thumb.jpg

Jak je videt na foto, pri stalom prerusovani a opravovani pistole sa nedala robit klasicka pekna "husenica". Je to dost rozpatlane, ale lepu je tam dost

post-9889-1191105590_thumb.jpg

Tak som to musel priebezne stierkou, teda vlastne sirsim srobovakom troska zarovnavat. Takto je tam vlastne paralelne dalsie podlepenie. Stary (odlepeny) lep ostal na svojom mieste, len je pozdlz neho natiahnuta dalsia (funkcna) vrstva lepidla.

post-9889-1191106124_thumb.jpg

Po dolepeni som to nechal asi 2 hodiny vytvrdnut potom uz iba nacvakat plasty (a rozdupat tu prechovu pistol lol )

post-9889-1191106884_thumb.jpg

Sklo drzi OK :palec2: zvnutra vsetko plasty schovaju. Na fotke to je videt, lebo to blesk osvietil a leskne sa to, ale v reale to nevidiet. Okno cierne, lep cierny a je to az pod plastom. ;)

Tak kto ma kombika, vyskusajte ci aj vy to nemate odlepene. Ani ja som o tom nevedel, upozornili ma na to az ked mi lepili folie.

No a ak to budete robit, fakt pomoze ked sa ta kartusa prehreje fenom a hlavne pevnu pistol, lebo ta plechova sa polame a potom aj nervy si treba sanovat... lol

Přidám pro ostatní jednu osobní zkušenost. Možná lepší než fén je kbelík, nebo jiná nádoba s horkou vodou. Stačí chvíli (cca 15min.) nechat namočené a hurá na to! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám pro ostatní jednu osobní zkušenost. Možná lepší než fén je kbelík, nebo jiná nádoba s horkou vodou. Stačí chvíli (cca 15min.) nechat namočené a hurá na to! :palec2:

:palec2: Jasne to je tiez dobree ;)

Tak som to dal aj do !instalacnych navodov" ked som to uz pofotil

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=31929

:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...