Jump to content

Po startu se rozsvítí kontrolka immobilizéru :(


Dakie
 Share

Recommended Posts

Ahoj, dneska sem půjčil auto mamce a zase problém.. V pondělí přijela že svítí nonstop brzdovky.. Dneska přijela, že se jí při jízdě rozsvítila kontrolka immobilizéru (no říkala že taková ta spirálka na žhavení :) ).. tak sem to šel zkusit a krom toho že zase svítily brzdovky (stačilo se dotknout toho plastu co je nad pedálama...) tak asi minutu po nastartování se opravdu rozsvítil immo... Bohužel mám soukromýho opraváře na dovolený a jinam do servisu se mi nechce, jen jestli někdo nevíte čím by to mohlo bejt a jestli s tím můžu normálně jezdit? Díky! Jo, mám 1,9TDI, r. v. 2001, comfort ;)

Link to comment
Share on other sites

možná to opravdu bude vadný spínač brzdových světel. Ale většinou u toho ta kontrolka žhavení bliká. Asi se stejně nevyhneš diagnostice v servisu.

a co má společnýho brzdovej spínač s immobilizérem? to mi nějak hlava nebere :feve: no každopádně to nechám opravit, de mi jen o to, jestli se nemůžu po.. něco jinýho když s tím budu jezdit cca do neděle... Dík ;)

Link to comment
Share on other sites

Pokial ja viem imobilizér má ikonku klúča tak neviem o akej špirálke hovoríš?

u TDI je to zároveň kontrolka na žhavení, takže spirálka ;)

No já nevím, já mám kontrolku žhavení teda jinou - právě tu spirálu a kontrolku imo mám ve tvaru klíče, možná to je na Fábii jiné, ale o tom bych celkem pochyboval. Takže má reakce je právě na tu kontrolku žhavení versus spínač brzdových světel.

Link to comment
Share on other sites

Taky bych řekl, že kontrolka elektroniky motoru (u benzinu EPC, u TDI spirálka - společně s žhavením) a kontrolka immo jsou dvě rozdílné věci, ni jestli ti svítily brzdovky je to jasně brzdový spínač, může to být on, ikdyž ti brzdovky fungují o.k. - můj případ.

Link to comment
Share on other sites

nie ta kontrolka ktorú si označil nieje immobilizér ale žhavenie :t skontroluj žhaviče, ta kontrolka nemá nič spoločné s immobilízerom ani s brzdovím spínačom. PS : inač kontrolka immobilizéru je v pravom budíku pri rýchlosti a je to to autíčko v ktorom je klúčik je tieš žltej farby.

Link to comment
Share on other sites

a ešte som zabudol keby náhodou to bola kontrolka immobilizéru tak by bola závada na imobilizéru a to by si vôbec nenaštartoval resp. by si naštartoval ale hneď by to sciplo. ;) takže hladaj závadu v žhavení. A len tak pre zaújmavosť nieje možné aby kontrolky mali v benzíne iný víznam ako v dieselu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...