Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

navrc

Vypnutí pípání nezapnutého bezp. pásu

Doporučené příspěvky

mne to pipa sem tam a pas je zapnuty. kodovanie nevyriesi zavadu. ako sa da ta zasuvka pasu otvorit? asi blbne mikrospinac vo vnutri. nepomaha ani WD40 :-)

Spona pásu (u řidiče) jenom rozpojí kontakty.Když pod sedákem vytáhneš konektor od kotvy pásu ,bude to jako když je pás stále zapnutý,Nemá to žádný vliv na begy ani na nic jinýho.Já to mám vypnutý ve všech autech,protože když jezdím po městě od baráku k baráku,tak bych se upásal.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

a nedalo by sa len vypnut vagom to pipanie a kontrolka by zostala svietit, kym si nezapnes pás?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim panove...Sem připasany pořád a pokud je se mnou někdo v aute musi taky, jinak spolujezdes skousi hlavicku na sklo, rychle si to rozmysli, staci jen trochu pribrzdit...NO ale muj problem je že pípá muj pás pri bržění. To je na infarkt. V servise to kontrolovali pres pc a kontrolovali i dratky, no teda spis to rikali :p . Pokud jedu a zkoušim cukat s tim pásem tak nema žádnou reakci, ale jak přibrzdím tak to šílí. Drátky pod sedačkou skontrolované. Takže muže nečemu drbat v palubce? :help:

Editováno na Gluck202

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejjednodušší řešení je zajet na vrakáč ať vám tam z nějaký bouračky ustříhnou z pásu tu zastrkávačku. Takhle je to udělal já, stálo to 50 korun.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, práve riešim problém so sem-tam pípajúcou signalizáciou nezapnutého bezp.pásu, aj keď zapnutý je, niekedy stačí trochu pohnúť zámkom pásu a pípanie prestane, ale už sa to pípanie opakuje čím ďalej tým častejšie. Stačí keď chytím pevne zámok do ruky a hýbem iba tým dielcom na páse čo sa do vsúva do zámku a tak podla toho to aj pípa. Takže problem je v tom zámku, rozobrať sa to nejako nedá, alebo mení sa to vždy hned za nový kus?

Kedže tu viacerí spomínate odpojenie konektora ako bezproblémové riešenie, tak asi to urobim zatial aj ja takto. Nejak sa mi na aute teraz nahromadili problémy, tak každé ušetrené euro dojde vhod.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skor si myslim ze jednoduchsie to vypnut cez diagnostiku a mas po probleme

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tady máte kodování  to snad pochopí každej

V SuperVAGu vyvolejte funkci kódování (F4) a zadejte kód ABCD dle tabulky.

Za písmeno A dosaďte kódování státu dle tabulky:

=   0 žádná další výbava

+1 kontrola brzdového obložení

+2 kontrola připoutání ochrannými pásy

+4 kontrola stavu kapaliny v ostřikovači

výsledná hodnota kódu A se sčítá:

např.: kontrola brzd. obložení + kontrola připoutání pásy 1 + 2 = 3

Za písmeno B dosaďte kódování státu dle tabulky:

Kód země:

Podle kódování státu chodí ukazatel hodin (12- nebo 24-hodinový cyklus, spotřeba a dojezd v l/galonech na km/míle).

1 = Evropa/zbytek světa (hodiny 0.. 24)

2 = USA (hodiny 0..12)

3 = Kanada (hodiny 0..12)

4 = Velká Británie (hodiny 0 .. 24)

5 = Japonsko

6 = Sáúdská Arábie

7 = Austrálie

Za písmeno C dosaďte 0.

Za písmeno D dosaďte 1.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skor si myslim ze jednoduchsie to vypnut cez diagnostiku a mas po probleme

Pokud nemá diagnostiku, je jednodušší odpojit ten konektor :D Jezdím vždy připoutaný, ale poslední dobou mi to začalo řvát ikdyž jsem byl připoutaný, tak jsem odpojil konektor, pro jistotu to ještě i proměřil a nakonec projel VAGem a všechno bez problému. Takže když odpojíte konektor, je to jako by jste si zapli na trvalo pás. Tudíž když dojde k nehodě, máte odpojené čidlo a nemáte pás, ŘJ airbagu to vyhodnotí jako že máte pás zapnutý a vystřelí všechny bagy (které vyhodnotí že je třeba) + předepínače pásu, což většinou pro nepřipoutaného řidiče znamená velmi vážná zranění, pořípadě smrt ... Proto, vždy se poutat, nenosit nic v náprsních kapsách a neodkládat nic na bagy jak je v návodu :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vim ze tohle je pro Octaviu II, nicmene pro I sem nic nenasel...  Mam VAG 12.12, chtel bych vypnout pipani pasu, Octavia I, 2003. Nicmene nemam tam jako u vsech navodu na netu 7 cisel ale jen 5. Nastavil jsem hodnotu tedy 21112 ale pasy me pipaji furt. Poradi nekdo co tam nastavit :-) ? Ani varianta 03112 nefakci...  pochopil sem dobre ze z prvnich dvou pozic  musim odecist 23 -2= 21... nicmene nic :/

vag.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kodovanim 03112 bys vypnul varovani o nedostatku kapaliny v ostrikovacich a varovani o otevrenych dverich, coz neni to co chces. Kodovani 21112 by melo byt spravne, vypocet jsi pochopil dobre. Nechapu, proc to nefunguje. Ze by VCDS melo spatne popisky pro tuto jednotku? :kol-32:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se