Přejít na obsah

Kde tankovat?


SnakeBR

Doporučené příspěvky

No mam jednu takuto otazocku ale skor pre slovakov :)) Kde je kvalitnejsi benzin? Slovnaft,Oktan,Shell?? vzhladom k mojmu okoliu mam na vyber len tieto tri pumpy, berem klasicky N 95. Mozno blba otazka,ale dost ma to zaujima pretoze niekto mi vravi ze na slovnafte nikdy viac a niekto zasa neda na slovnaft dopustit....Jedna sa mi len o kvalitu toho benzinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam jednu takuto otazocku ale skor pre slovakov :)) Kde je kvalitnejsi benzin? Slovnaft,Oktan,Shell?? vzhladom k mojmu okoliu mam na vyber len tieto tri pumpy, berem klasicky N 95. Mozno blba otazka,ale dost ma to zaujima pretoze niekto mi vravi ze na slovnafte nikdy viac a niekto zasa neda na slovnaft dopustit....Jedna sa mi len o kvalitu toho benzinu.

Pánové, asi Vás zklamu, a možná leckoho popudím, ale pravda je následující:

I Tesco, Hypernova a Macro berou PHM od stejného dodavatele jako SHEL, OMV, atd. jediný způsob, jak něco "napajcovat" je buď při transportu nebo přímo u čerp. stanic (téměř vyloučené). Toto mám od kámoše, který pracuje u SHELLU a trh mají dobře zmapovaný! Takže: už 3 rok beru střídavě značkovou pumpu i Tesco pumpu a povím Vám: žádné problémy.

A také natvrdo řeknu, že když jsu dříve bral jen u SHELLU, tak má průměrná spotřeba byla úplně stejná jako u neznačkové pumpy. Ještě k cenám: TESCO Tábor a TESCO Jihlava - Natural 95 - 28,90,- Kč / l. Bezkonkurenční cena v Česku, nikde jinde lepší cena nebyla. TESCO prostě jede na celkový obrat, nikoliv na nahoumeněné 3 Kč/l, jako ostatní pumpaři.

No a k cenám benzínu globálně: kdyby američané platili evrospké ceny benzínu, jejich ekonomika by šla do kopretin během týdne. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouze potvrzuji výše psané, více jak dva roky beru téměř pouze TESCO, takže mohu hodnotit,

palivo naprostá spokojenost, cena co více říct (někdo psal že je to v naší oblasti palivo OMV).

Bydlím u hranic, u TESCA fronty Němců s novýma kárama, to říká vše (jsou na své miláčky po

výměně od trabantu velmi opatrní).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha,takze je v podstate jedno kde tankujem. No ja som toho nazoru nebol,pretoze asi pred 5-6 rokmi som takisto tankoval na "neznackovych pumpach" za skvele ceny a jedneho pekneho dna som ostal stat pretoze sa mi ucpal benzinovy filter. Takze od tedy tankujem bud na Slovnafte alebo na Shellke a nemam absolutne ziadny problem co sa tyka upchania benzinoveho filtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha,takze je v podstate jedno kde tankujem. No ja som toho nazoru nebol,pretoze asi pred 5-6 rokmi som takisto tankoval na "neznackovych pumpach" za skvele ceny a jedneho pekneho dna som ostal stat pretoze sa mi ucpal benzinovy filter. Takze od tedy tankujem bud na Slovnafte alebo na Shellke a nemam absolutne ziadny problem co sa tyka upchania benzinoveho filtra.

Jo, jo stejný problém nebo jen auto nechtělo jet poskakovalo ....................... já jen shell.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já tankuji z 90% na shellce a nemůžu na něj říci jediné špatné slovo.Nižší spotřeba i motor by jsem řekl,že má lepší chod.Včera jsem ho nalil i do skútru a i na něm bylo znát na jízdních vlastnostech.Nechci,ale hanit jiné značky určitě mají dobrý benzín ale já beru prostě u shellu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha,takze je v podstate jedno kde tankujem. No ja som toho nazoru nebol,pretoze asi pred 5-6 rokmi som takisto tankoval na "neznackovych pumpach" za skvele ceny a jedneho pekneho dna som ostal stat pretoze sa mi ucpal benzinovy filter. Takze od tedy tankujem bud na Slovnafte alebo na Shellke a nemam absolutne ziadny problem co sa tyka upchania benzinoveho filtra.

SnakeBR, jen malé upřesnění: není to jedno, kde tankujte. Já sám bych opravdu nebral u NEznaček: např. TankOno, RobinOil, Franta Novák Oil, atp. ale Shell, OMV, Benzina, TESCO, to jsou prostě u mě už značky. A k tomu Slovnaftu: teď už bych si netroufl, nedávno u nás totiž běžela reportáž, jak se při přečerpávání smísil chybou obsluhy Benzín s naftou a naopak. Teprve až po několika dnech (po tlaku zvenčí) napadlo Slovnaft zaplatit opravy oněch mnoha pokažených motorů (otázka pro zkušenější? Oprava??? Není to spíše přímo na výměnu?) Tomu říkám neštěstí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též musím upřesnit výše řečené, na začátku jsem pečlivě vybíral a poptával se,

a i testoval, prostě cena nebyla jediným vodítkem, ale nakonec kvalita a cena

u TESCA prostě vyšla v nejvýhodněji.

Po dvou letech odběru se odvážím dát i mírné doporučení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heledte kluci a neznáte náhodou benzinky Unicorn? u nás tu jedna je mají naftu za 27,9 za litr. Není to nejaká druhořadá benzinka,hlavne když na druhém konci je shellka a tam stojí litr 29.

pred nejakym casem,jeste na felicii, jsem u nich asi jednou natankoval,protoze me zlakala cena ale potom jsem to nikdy neudelal a nikdy neudelam

je to zkusenost asi 3 roky zpatky ale bylo to fakt desny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heledte kluci a neznáte náhodou benzinky Unicorn? u nás tu jedna je mají naftu za 27,9 za litr. Není to nejaká druhořadá benzinka,hlavne když na druhém konci je shellka a tam stojí litr 29.

na ni beru plnou kdyz jedu na vychod slovenska pres hrozenkov je hned vedle benzinka kde je cena o 1-2kc vejs a zadnej problem na konec slovenska jsem dojel za 6,4l/100 plne nalozen a jeste mi zbyla 1/2 nadrze na jezdeni.

Zpatky jsem si nabral za 800sk u tesca (abych mel cca 1/2nadrze) a v klidu jsem dojel az na zmineny unicorn kde se uz roznulo hladove oko.

Cestu z5 z vychodu sk jsem jel za 7,4l/100 jo ta prepravka domacich zavarenych okurek byla znat a ta tezka noha taky.

PS: S N95 od unicornu no problem a tesco taktez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyč benzíny a nafty se berou z rafinérie v Kralupech, spešl benzíny jako třeba V-Power V-Power diesel , Alpin Diesel apod. si vozí benzínky sami. Jinak ohledně Slovnaftu sem četl, že vyrábí třeba naftu z ruské ropy, která obsahuje více síry, než třeba ropa z Holandských rafinerií a tam je už ta kvalitka znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

70% nafta dle ČSN + 30% MEŘO (metylester řepkového oleje). Na jedné nádži to asi moc nepoznáš, ale při dlouhodobějším použivání se zanáši čerpadlo takovou kejdou a taky trpí dost olej, viděl sem fotky olejové vany auto provozovaného na BIO a bylo tam šílené usazeniny. Osobně jsem na BIO naftu ještě nikdy nejezdil, a upřímně se mi ani moc do auta lejt nechce, i když je toto palivo přímo výrobcem auta povelené k použití. Ono zase na jednu stranu, co bych ušetřil na BIOnaftě, prodělal bych na dřívější výměně filtru paliva (z 60.000 na 30.000 km), zvýšené spotřebě, dřívější výměna oleje. Kdyby měl nějaké staré nepřeplňované auto, tak bych na ni možná i jezdil, ale do TDI se mi to moc lejt nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...