Přejít na obsah

Konektor za autoradiom


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Nazdar Panove

Dnes som vybral autoradiio z palubovky, lebo nehra tak ako by malo. Myslim ze to bude tym ze tam nemam tu vyhybku na napajanie anteny, ale viem ze sa to tu niekde riesilo, to si pohladam a spytam sa tam.

Ale ide mi o to, ze ked som vybral to radio a konektory(napajaci a na repro)+antenny koax, ti boli zapojene v radiu, tak som tam este nasiel jeden nezapojeny konektor a nejaky (asi) koax kablik:

post-9889-1191099188_thumb.jpg

konektor je robeny na 4 piny, ale pripojene su tam 3 kabliky

post-9889-1191099289_thumb.jpg

ten druhy kablik, koax na srobovaciu koncovku a pripada mi ako taky mini F-konektor, ake su na koax kabloch napr. od paraboly satelitu ;)

post-9889-1191099498_thumb.jpg

Vie mi niekto povedat naco to tam je? kam sa to zapaja? je to nejaka priprava k niecomu? A ten tenky koax kablik, kam moze viest? ked antenu mam na streche iba jednu, na radio a tu mam v radiu zapojenu ;)

Zapojene to nebolo nikde, len tak volne pichnute za radiom. Maju to vsetky auta tam ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Panove

Dnes som vybral autoradiio z palubovky, lebo nehra tak ako by malo. Myslim ze to bude tym ze tam nemam tu vyhybku na napajanie anteny, ale viem ze sa to tu niekde riesilo, to si pohladam a spytam sa tam.

Ale ide mi o to, ze ked som vybral to radio a konektory(napajaci a na repro)+antenny koax, ti boli zapojene v radiu, tak som tam este nasiel jeden nezapojeny konektor a nejaky (asi) koax kablik:

post-9889-1191099188_thumb.jpg

konektor je robeny na 4 piny, ale pripojene su tam 3 kabliky

post-9889-1191099289_thumb.jpg

ten druhy kablik, koax na srobovaciu koncovku a pripada mi ako taky mini F-konektor, ake su na koax kabloch napr. od paraboly satelitu ;)

post-9889-1191099498_thumb.jpg

Vie mi niekto povedat naco to tam je? kam sa to zapaja? je to nejaka priprava k niecomu? A ten tenky koax kablik, kam moze viest? ked antenu mam na streche iba jednu, na radio a tu mam v radiu zapojenu ;)

Zapojene to nebolo nikde, len tak volne pichnute za radiom. Maju to vsetky auta tam ?

telefon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Panove

Dnes som vybral autoradiio z palubovky, lebo nehra tak ako by malo. Myslim ze to bude tym ze tam nemam tu vyhybku na napajanie anteny, ale viem ze sa to tu niekde riesilo, to si pohladam a spytam sa tam.

Ale ide mi o to, ze ked som vybral to radio a konektory(napajaci a na repro)+antenny koax, ti boli zapojene v radiu, tak som tam este nasiel jeden nezapojeny konektor a nejaky (asi) koax kablik:

konektor je robeny na 4 piny, ale pripojene su tam 3 kabliky

ten druhy kablik, koax na srobovaciu koncovku a pripada mi ako taky mini F-konektor, ake su na koax kabloch napr. od paraboly satelitu ;)

Vie mi niekto povedat naco to tam je? kam sa to zapaja? je to nejaka priprava k niecomu? A ten tenky koax kablik, kam moze viest? ked antenu mam na streche iba jednu, na radio a tu mam v radiu zapojenu ;)

Zapojene to nebolo nikde, len tak volne pichnute za radiom. Maju to vsetky auta tam ?

telefon

jenom bych doplnil, že je to Příprava na telefon :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom bych doplnil, že je to Příprava na telefon :)

Diik za info :palec2:

Tak na ten konektor by mal byt napojeny nejaky drziak telefonu a sluzil na nabijanie ze? A ten koax ma kde druhy koniec? ked dalsiu antenu nemam? Zeby bol ukonceny niekde pod strechou, kam sa potom dodatocne domontuje antena? dalo by sa to na nieco vyuzit? teda okrem telefonu? hmm asi nie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antena je společná pro rádio i telefon. Pokud máš origo antenu a je jako omotaná drátem (pod izolací).

Ano mam origo tu omotanu. ahaaaaaaaa :palec2: Takze to omotene okolo prutu, je vlastne ta druha antena ???? ono sa to nerusilo navzajom? telefon a radio ked sa volalo aj pocuvalo naraz? :)

Nejake vyuzitie toho koaxu? nedalo by sa cez neho pustit napajanie toho zosilovaca na radio? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sákryš, já mám též omotanou antenu druhým drátem, ale přípravu na GSM nemám. :feve:

To souhlasí. Ta omotávka je jenom výztuha. Taky ji mám. Mimochodem v autorizovaném servisu mi trdili, že se tyto antény byly jen na feldách lol . Musel jsem si zavlat do MB, abych zjistil, jak to je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dolešo:

Antena je společná pro rádio i telefon. Pokud máš origo antenu a je jako omotaná drátem...

blizard:

Sákryš, já mám též omotanou antenu druhým drátem, ale přípravu na GSM nemám...

Franta:

To souhlasí. Ta omotávka je jenom výztuha. Taky ji mám...

post-9889-1191426938_thumb.jpg

Tak ako je to? Je ta omotavka napojena na ten druhy koax co je k telefonu? Alebo je to iba vyztuha? Ak omotavka neni nikam napojena, potom kde konci ten koax od telefonu??? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta omotávka je opravdu jen výztuha. Když prut antény vyšroubujete, je to napojené jen na jeden závit - jeden kontakt, a to je pro rádio. Na telefony se musí dát nová anténa, v dnešní době se lepí prťavá anténka třeba na horní část čelního okna, do zeleného pruhu vlevo u spolujezdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky tam mam jednu tuto antenu volnou - urcite ne najeky mobil - ja to asi budu mit na nejakou tu nokii - 6210 a 5110 a pod. Antena je origo - jen nevim kde sakra konci ta druha antena - proste kde je nabo kam je zapojeny ten kabel pro mobil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...