Přejít na obsah

(OI Combi) Podlepenie odlepeneho zadneho bocneho skla


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Zistil som, ze mam odlepenu polovicu skla na kombiku, (to bocne v kufri). Horna cast, kde je ta okrasna lista, ta drzala OK, ale spodok a bok pri dverach bol odlepeny - cernene na foto:

post-9889-1191164720_thumb.jpg

V sklo servisoch to chceli jedine vyrezat a znovu nalepit (ceny 1600sk - 2000sk) a nepocitam to, ze pri vyrezavani skla sa na 99% poskodi aj ta okrasna lista, tak treba kupit novu listu + nalakovat + nalepit a to su dalsie polozky. Kupil som PUR tmel na lepenie autoskla U-SEAL 201 FAST (290sk)+ U-primer 130 (160sk) cena spolu 450sk :p

post-9889-1191164509_thumb.jpg

A pustil som sa do toho, lebo ma to znepokojovalo ze je to tak odlepene. No vidiet to nebolo, mozno je to uz od vyroby ale nikto si to doteraz nevsimol. No ked sa to trosku potiahlo von, kludne tam mohol nejaky "nenechavec" pichnut srobovak a ... ;)

post-9889-1191164836_thumb.jpg

Zvnutra treba zo stlpika C odmontovat uchytenie bezpecnostneho pasu (kluc c.17)

post-9889-1191164910_thumb.jpg

Odskrutkovat a odcvakat vsetky plasty okolo okna (demontaz plastov je tu niekde popisana ;) )

post-9889-1191164954_thumb.jpg

Po tejto demontazi som mal okno pristupne z vnutornej strany. Zistil som, ze je tam dostatok priestoru (medzi sklom a karoseriou) na natlacenie dalsej vrstvy lepidla. Preto som zvolil variantu iba podlepit a nevyrezavat cele okno a znova cele nalepit. Kedze okno relativne drzalo dobre v miestach kde je okrasna lista, vobec mi nezatekalo!?! iba pri zatlaceni na okno z vnutra pruzilo, rozhodol som ze ho iba zpevnim.

post-9889-1191165060_thumb.jpg

Kedze tam bolo trosku prachu nachytaneho, tak som to najprv vysavacom povysaval, navlhcenou handrickou poutieral a nechal vyschnut.

Manzelke som zobral jeden tampon (nie ten "s kridelky" :p ) taky kruzok co si nanasaju na xicht rozne hovadiny, pudre masky a tak... lol . Ten kruzok som pripevnil na kus dratu, urobil som si taky stetec a tym som naniesol "primer" na miesta, (na sklo aj na plech) kde som to isiel podlepovat.

V navode sa pise, ze primer po naneseni treba nechat vyschnut a lep nanasat az po 15-tich minutach, ale nie neskor ako 60 minut. Tak prisla chvilka na cafe a cigarko :p

V predajni kde som kupoval ten PUR lep mi poradil, aby som ho najprv zohrial fenom, Lebo ten lep je dost tuhy a tazko sa potom pistolou vytlaca. Ked je teply, ide lahsie. Dal som na ich radu :)

post-9889-1191165137_thumb.jpg

Druhu vec co mi poradili, ze aby som na to pouzil kvalitnejsiu pevnejsiu pistol. Na ich druhu radu som nedal, ved pistol ako pistol, mam obycajnu a uz som s nou par silikonov vytlacil. Niesom blby, aby som kupoval zbytocne drahsiu pistol. Ked som zacal lepidlo tlacit a veru ze aj zohriate to bolo a islo to tazko, tak som musel dvomi rukami zabrat. A vtedy som si spomenul na tu druhu radu, ze treba pevnejsiu pistol a uvedomil som si ze blby som :wallbash: Ten plechovy kram sa zacal ohybat a krutit, tak som musel po kazdych 3cm vytlaceneho lepu kartusu vybrat, pistol ponarovnavat do povodneho stavu a pokracovat dalsie 3cm a tak dokola. To bola drbacka a pri konci som mal uz nervy v prdeli kol100

post-9889-1191165187_thumb.jpg

Jak je videt na foto, pri stalom prerusovani a opravovani pistole sa nedala robit klasicka pekna "husenica". Je to dost rozpatlane, ale lepu je tam dost

post-9889-1191165337_thumb.jpg

Tak som to musel priebezne stierkou, teda vlastne sirsim plochym srobovakom troska zarovnavat. Takto je tam vlastne paralelne dalsie podlepenie. Stary (odlepeny) lep ostal na svojom mieste, len je pozdlz neho natiahnuta dalsia (funkcna) vrstva lepidla.

post-9889-1191165373_thumb.jpg

Po dolepeni som to nechal asi 2 hodiny vytvrdnut (vyrobca pise 1 hod.) potom uz iba nacvakat plasty (a rozdupat tu prechovu pistol lol )

post-9889-1191165418_thumb.jpg

Sklo drzi OK :palec2: zvnutra vsetko plasty schovaju. Na fotke to je videt, lebo to blesk osvietil a leskne sa to, ale v reale to nevidiet. Okno cierne, lep cierny a je to az pod plastom. ;)

Tak kto ma kombika, vyskusajte ci aj vy to nemate odlepene. Ani ja som o tom nevedel, upozornili ma na to az ked mi lepili folie.

No a ak to budete robit, fakt pomoze ked sa ta kartusa prehreje fenom alebo ako napisal "danmark" kartusu ponorit na cca 15minut do kyblika s horucou vodou :) a hlavne pevnu pistol, lebo ta plechova sa polame a potom aj nervy si treba sanovat... lol

Tak tuto urcite nieeee !!!

post-9889-1191166115_thumb.jpg

Kedtak aspon takuto pevnejsiu:

post-9889-1191166169_thumb.jpg

Idealna by bola nejaka, co je s prevodom a netreba pouzit taku silu pri vytlacani, lebo ten tmel je hustejsi ako silikon a ide horsie z tuby. Mozno nieco taketo:

post-9889-1191166465_thumb.jpg

:palec2::plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...