Přejít na obsah

Starosti s Fábií


Janina

Doporučené příspěvky

Tak mám další info, nakonec byla komfortka odpálená. Takže zatim to vypadá tak, že máme spravený zámek s mikrospínačem, komfortku, čídlo natáčení volantu a bude to asi za necelých 12tis. Ještě nás čeká čidlo teploty, možná škrtící klapka, a něco u stahování oken, to ještě přesně nevim co.

Projdi si bazar, komfortku tam každou chvíli někdo nabízí. Mám jednu taky doma, umí centrál + el.okna, zůstala mi jako hodně lidem tady z fora po předělávce na DO se sklopným kíčem. Jinak čidlo natáčení volantu je za dobrou cenu tady: http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=default hned na přední straně. Čidlo teploty tam koupíš taky a škrtící klapku? Dej si inzerát do annonce na 1.2 tam toho budou mraky. Já takto kdysi koupil na Feldu škrtící klapku skoro novou za 1500,-Kč. Jak píše Cosby, trošku shánění a jsi na polovině, možná i méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to shánění by nebyl problém, ale prostě mi nějak nedali šanci, zavolali že je to hotový za tuhle cenu. No v klasickým servisu by to bylo zavic, to už je jedno, Jinak to čidlo teploty je v poho, taková pálka to snad nebude. A po škrtící klapce sem tady koukala a taky by to šlo. Horší asi bude ta stahovačka, prý nějaká svorkovnice nebo co, ale tyhle věci budem zkoušet ještě z jiného auta, jestli to je opravdu tím. Jinak díky za radu a pomoc, zatim se mi ještě nestalo že bych tady něco nesehnala :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teda potěš..takových věcí v hajzlu..to vypadá jako kdyby to bylo služební a než to prodali tak postupně z ní brali věci dobrý a dávali tam špatný...tolik věcí se snad nemůže ani vysr...no hodně štěstí...a hlavně nezanevři na fabču :plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Služební to nebylo, měla to pani, ročník 48 ze Znojma, podle fotky co sme našli v dokladech to vypadá že ho jako nové vyhrála. Chodila na pravidelný prohlídky, podle rady zajdu do servisu, jestli mi podle vinka vyjedou opravy. Ale jsem přesvědčená, že než se Fabka dostala do prodeje, tak si bazar nějaký věci vybral a vyměnil. Opravili to jentak na oko. Teď nám dal bazar zámek dveří, měl ho opravit, ale nějak nepochopili co s tim je, tak sme se dohodli že si to spravýme sami, ale ten špatný potřebujou vrátit, na co asi, že jo? Čeká tam jiná fabka, kterou si nějakej chudák koupí i se špatným zámkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou také je, jestli tě neberou na hůl i v tom servisu. Když si i s prací řekli 12 tisíc je to opravdu hodně! Předpokládám, že díly shánějí minimálně za stejné ceny jako se prodávají zde na foru. Kdyby kupovali ve Škodovce tak by se do této ceny zase nevešli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to chlapík který má taky různý známý. Každopádně i kdyby ty věci sehnala tady neměla bych nikodo jinýho kdo by to namontoval

Sehnat to jde všude podobně krom bolky lol

Ale je třeba zkoušet....čím to vlastně je sakra....

PS:mail sem poslal ;)

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo třeba než sháněním dílů, posíláním a čekáním se rozhodne tak, že peníze na opravu raději vydělá. Vyjde ho to levněji, než by strávil cestou na poštu, pak sháněním někoho, kdo mu to opraví, aby to nakonec třeba dal do servisu. A ten servis zase žije z toho, že ty díly má levnější, ví kde je sehnat apod.

Jinak, k té ceně opravy - on je rozdíl mezi "Hurá akcí" výměna comfortky a tím, že potřebuju opravit auto, které je samý kostlivec.

Servisní knížka je super, zvlášť, když je pečlivě vedená - sám mám u svého letitého auta taky jednu. Dokonce mi sedí i opravy, datumy apod.

Jj, pokud se neverifikují opravy dle VIN v servisu, tak se dá serviska brát coby leporelo.

A pokud to auto bylo vážně servisované, tak nevím, proč ho prodejce nevykoupil zpátky, či nedal na protiúčet. V naší zemi, kde o slušnou ojetinu člověk nezavadí, je auto s původem "zlatý důl"

Jenže, kvalitě odpovídá i cena - a ta je u těchto aut, bohužel, vyšší.

Takže, než by někdo koupil slušnou 2003, tak raději levnější 2005. Sice na pokupním servisu vyhodí několikrát víc, ale to vůbec neva, protožepři koupi musí být : " Cena, stav kilometrů a stáří co nejmenší čísla".

Kamarád kamaráda - jo, ti jsou nejlepší, zvlášť, když jim nic nehrozí ... ale pokud kamarád kamaráda dá záruku, tak proč ne.

Vždycky všem radím - najděte si takový servis, kterému budete důvěřovat - vyděláte nakonec na tom všichni - vy, servis i vaše auto.

Lepit auta po domácku je príma, ale pak občas podle toho taky vypadají. Neříkám u nějakých deseti a víceletých pleček, tam cena nového chladiče představuje třeba čtvrtinu ceny vozu, ale u Fabií mi to občas připadne dost úsměvné. Nehledě na to, že tyto opravy se pak prodávají v bazarech.

No nic, nechtěl jsem vyvolat polemiku - ty závady mi připadnou zcela normální a běžné, prostě se občas stane (zvlášť, když se auto neudržuje, že ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen uvedu na pravou míru toto: že to opravujou kamaradi v mym případě neznamená, že si před barákem rozdělaji autíčko a jedou, ale jedná se přímo o lidi ze servisů.

Bohužel co se s autem dělo po prodeji do bazaru a před naší koupí to už těžko zjistim, holt si jen vyžerem ty následy. Věřim tomu, že auto nebylo vůbec ve špatnym stavu, pani najela nějakej 65 tis za 7 let, serviska ofiko a veškeré faktury za prohlídky a opravy nechala v dokladech. Ale myslim si, že nějaký zaměstnanec bazaru potřeboval něco do své fabky (a to že tam jedna pěkná stojí) něco sem něco tam, pak sme to tam dali bohužel opravit, čím zmrvili další věci no tak takhle to žkončilo. Ale myslim, nebo doufám spíš, že až bude celá hotová tak aspoň chvíli vydrží.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem taky jednu modrou Fábku z roku 2000 a doslova všechny nemoce Fabií se opakovaly - stahování oken , přední náprava , ložisko , výměna rozvodového řemenu již 10000 před doporučenou výměnou , čidlo výparníku - klimatizace a naposled čerpadlo ABS , ale to už si vykopili za hotový.

Nyní mám 2004 černou 1,4 TDI a vypadá že to bude lepší. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem taky jednu modrou Fábku z roku 2000 a doslova všechny nemoce Fabií se opakovaly - stahování oken , přední náprava , ložisko , výměna rozvodového řemenu již 10000 před doporučenou výměnou , čidlo výparníku - klimatizace a naposled čerpadlo ABS , ale to už si vykopili za hotový.

Nyní mám 2004 černou 1,4 TDI a vypadá že to bude lepší. Uvidíme.

no já doufám že takhle nedopadnem, nechci se jí zbavovat - zatím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ty jo... jak to tady ctu...

mimochodem.. jak to vypada dneska, jezdi nebo sla z domu..?

Ja jsem loni na jare koupil taky Fabii, tehdy jsem tohle forum neznal a kdyz jsem do ni na zkusebni jizde sednul.. samo ze jsem byl myslenkama na nedelnim vylete a ne v servise, auto bylo patrne bourane, neb pulka ho je prestrikana trochu jinym odstinem zelene nez ta druha pulka. Presto me od te koupe nikdo nedokazal odradit (dneska vim, ze to byl slusnej hazard) lec, mohu jen rict, ze mame za sebou spolecnych 17t km a mimo prvnich cca 10 000 kc v autorizovanem servise (brzdy, nejake zarovky, 60tkm prohlidka, svicky, filtry) + tedka po km olej jsem nemel zadne problemy (klep klep). Takze jsem nejspis mel relativne stesti.

Holt, zkuste mladyho kluka co mermomoci chce auto odtrhnout od toho co si vybral.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já kupoval svojí z práce kde jezdila do škodovky na kontrolu každých 15.000 ale stejně mě první serv. stál 30.000- to mě málem taky kleplo (majitel voz parku neudělal poslední kontrolu) čekala mě výměna brzd kotouče i destičky na všech 4, rozvody, ložisko v převodovce, olej ...no humus ale tím to nekončilo potom začal blbnout senzor na řízení, ERG ven. ale to se řešilo tady na foru a sehnalo se od členů za dobré peníze . holt to není nové auto a nebude kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...