Přejít na obsah

radio


Jen

Doporučené příspěvky

Zdarec, mam mensi problem s radiem.Mel jsem na Otave 1 origo radio Grundig a ted jsem tam dal sonku, jenze mi neladi skoro zadne stanice, krome impulsu a f1 :help:

Kdybyste nekdo vedeli jak se zbavit sumu a zacit poslouchat, poradte (uvazuju koupit predzesilovac na antenu ale nevim, jestli je to good napad)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V anténě je zesilovač, origo rádio má napáječ přímo v sobě, takže když vyměníš rádio, musíš vyřešit i napájení toho zesilovače, protože neorigo rádia ho v sobě samozřejmě nemaj. Napájecí výhybka se dá běžně koupit, napojíš ji mezi rádio a onektor antény a zapojíš jeden drátek na +12V. Kdyby sis přečetl rubriku Autohifi, je to tam už probírané.

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem řešil totéž: Kup v nejbližší škodovce "fantomové napájení" antény, drát z napájení šoupni na pin5 v napájecí patici ISO.

Další věc je že jsou přehozený napájení pin4 a pin7 - Stálý a za klíčkem (nedrží nastavení stanic).

Dál někde bývá na pinech 3 a 5 trvalé napájení - odstranit (místo 5 napájení antény) - nebo při první návštěvě servisu odpálíš diagnostiku - nevím jak by se tvářili :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...