Přejít na obsah

Zvuk Olejového čerpadla?


megac

Doporučené příspěvky

Keď som bol na prehliadke v autorizovanom servise, zmohli sa iba na výmenu klinového remeňa. Samozrejme nepomohlo. Dnes sme so známym zhodili klinový remeň, aby sme vylúčili kladku, vodnú pumpu a alternátor. Robilo to samozrejme ďalej, nakoniec sme dospeli k tomu, že to na 100 % ide z olejovej vane.

cca 30.000 km už jazdím s takýmto zvukom http://www.barea.sk/mymovie2.wmv (ten zvuk je v pozadí - šelest, ako keby na remeni bola nejaká nečistota) a dosiaľ sa nič nestalo, keďže však všetko riešim preventívne, chcem aj tento problém tak vyriešiť. Nevieme však posúdiť, či to ide z rozvodov alebo z olejového čerpadla.

Na druhej strane má aj teraz čaká servisná prehliadka a chceme skúsiť iný olej. Až teraz som si uvedomil, že problém začal zhruba vtedy, keď mi v škodovke nanútili plnú syntetiku.

Čo odporúčate? Skúsiť zmeniť olej na polosyntetiku, alebo hneď meniť čerpadlo, prípadne rozvody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj si sám odpovedám: bude to najpravdepodobnejšie tým olejom. Pretože keď naštartujem a je studený motor(t.j. hustý olej), vôbec to nerobí. Z toho mi vyplýva, že plná syntetika vôbec nie je gut pre fabie.

Budem Vás ešte neskôr informovať .

Editováno: , autor: megac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snooori: ja už mám nabehaných o dosť viac a mám problém iba s tým že mi to vadí po "sluchovej" stránke a taktiež som sa bál, aby mi nezadrel motor. Do 2 týždňov sa však chystáme vaňu dať dole a skontrolovať čerpadlo aspoň vizuálne. Ako som však spomínal, pri studenom motore je hustejší olej a vtedy to nerobí, problém tak asi bude iba v type oleja.

Cartmanko: treba sa započúvať do nepravidelností vo zvuku, ale inak pohoda :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár dny jsem to sem psal. Co máš za motor? Já 1.2/47kW - dělalo mi to stejný zvuk prakticky od novoty a postupně se intenzita trošku zvyšovala. Jelikož mi teď v říjnu končí záruka, tak jsem to dal do servisu, aby to vyřešili. Šli nejdřív také po drážkovém řemenu, vodní půmpě, kladkách... ale na nic nepřišli. Tak volali do Boleslavi a tam je technici nasměřovali na pohon olejového čerpadla, prý se to občas stává. Takže šla dolů vana a víko rozvodových kol a předpokládám, že vyměnili řetez a ta dvě ozubená kola. Auto si tam nechali dva dny, protože neměli potřebné díly skladem. Zvuk je pryč. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor mám 1,2. Nešlo by nejako zistiť, čo presne tam menili, či to bola okrem iného aj reťaz? By som vedel, čo mám kúpiť. Auto už mám po záruke.

Avšak začalo to robiť ešte pred koncom záruky. Škodováci vymenili remeň a snažili sa mi nahovoriť, že to už nerobí...lenže robilo to aj ďalej. Ja som nemal čas každý deň do servisu chodiť, tak som sa na to vykašľal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor mám 1,2. Nešlo by nejako zistiť, čo presne tam menili, či to bola okrem iného aj reťaz? By som vedel, čo mám kúpiť. Auto už mám po záruke.

Avšak začalo to robiť ešte pred koncom záruky. Škodováci vymenili remeň a snažili sa mi nahovoriť, že to už nerobí...lenže robilo to aj ďalej. Ja som nemal čas každý deň do servisu chodiť, tak som sa na to vykašľal.

Bylo mi řečeno, že vyměnili pohon olejového čerpadla. Ptal jsem se technika jestli jenom řetez - říkal že řetez i ozubená kola. Víc jsem z technika nedostal. Každopádně přímo v Boleslavi o tomto problému vědí. Přikládám obrázek z Etky.

post-1042-1191612405_thumb.jpg

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To těžko říct. Já jsem s tím najezdil 38tkm a krom snížení akustického komfortu se to nijak neprojevovalo.

Podobné skúsenosti. Každopádne sem potom hodím info, v akom stave boli diely toho čerpadla(teda, ak sa nám podarí vizuálne niečo zistiť).

A ďakujem Ti za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Podobné skúsenosti. Každopádne sem potom hodím info, v akom stave boli diely toho čerpadla(teda, ak sa nám podarí vizuálne niečo zistiť).

A ďakujem Ti za info.

Jak to nakonec dopadlo? Já jsem od výměny pohonu najel asi 14.000 km a ten zvuk je tu opět :wacko:

Už mám po záruce, takže to asi řešit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...