Přejít na obsah

padajuce otacky


blades

Doporučené příspěvky

Caute

mam taky malicky problemik s otackami. Mam Octaviu 1,6 55kW. Po prejdeni parkilometrov a slabom zahriati motora mi na volnobehu lietaju otacky smerom dole v rozmedzi cca. 800-200 ba dva krat mi aj to zdechlo. Urobi to takimto sposobom asi 3-4 krat a potom sa otacky vratia do takych hodnot ako maju byt tych 800. Neviete mi poradit cim to bude. Klapku som dal cistit, skalibroval volnobeh. Nerobilo to stale len tak 1-2 krat za den a potom tri dni bolo vsetko OK. No teraz to robi kazdodenne.

PS: Dnes som si vsimol, ze teplomer na budikoch sa ani len nepohol a tom som presiel asi 100 km, pochybujem ze by nebol motor zahriaty. Po troch hodinach ked som znova cestoval uz zacal ukazovat, dosiahol aj prevadzkovu ale potom zase spadol na polovicu a takto svina teplomer kolisal celu cestu.

Dakujem Vam vsetkym za prispevky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute

mam taky malicky problemik s otackami. Mam Octaviu 1,6 55kW. Po prejdeni parkilometrov a slabom zahriati motora mi na volnobehu lietaju otacky smerom dole v rozmedzi cca. 800-200 ba dva krat mi aj to zdechlo. Urobi to takimto sposobom asi 3-4 krat a potom sa otacky vratia do takych hodnot ako maju byt tych 800. Neviete mi poradit cim to bude. Klapku som dal cistit, skalibroval volnobeh. Nerobilo to stale len tak 1-2 krat za den a potom tri dni bolo vsetko OK. No teraz to robi kazdodenne.

PS: Dnes som si vsimol, ze teplomer na budikoch sa ani len nepohol a tom som presiel asi 100 km, pochybujem ze by nebol motor zahriaty. Po troch hodinach ked som znova cestoval uz zacal ukazovat, dosiahol aj prevadzkovu ale potom zase spadol na polovicu a takto svina teplomer kolisal celu cestu.

Dakujem Vam vsetkym za prispevky.

Příště víc hledat. Tipoval bych čidlo teploty, za 200kč a vyměněné za 1min.

http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/octa...E8idlo+teploty# Tady jsi najdi který potřebuješ a to si sežen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Caute

tak som tosnad poriesil. Mechanik vravel, ze je to klapkou ale sme vymenili klapku za druhu a robilo to presne to iste, otacky padali na 300 asi trikrat za sebou a potom sa vratili spat na cca.800. Tak to napojil na osciloskop a povedal ze sa mu nezda dlzka vstreku , ze je velka a tym ze davela zmesy motor pridusi. Vraj to sposobuje lambda sonda. Tak sme ju vymenili a zdasa ze je po probleme - zatial. Jazdil som uz s novou lambdou 5 dni a zatial no problem. Vsetky snimace robia bez problemou len asi odchadzaju budiky, ked niekedz neukazuje teplotu motara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...