Přejít na obsah

Spotřeba na Maxidotu neodpovídá zkutečnosti


Bburago

Doporučené příspěvky

Zdravím , chci se zeptat jestli je normální ,že mě ukazuje spotřebu nižší o cca 1 litr než je ve zkutečnosti?

U staré Octávky mě to vždycky vycházelo stejně a tady to nějak nesedí . Už jsem 5 krát tankoval a nikdy mě spotřeba nevyšla podle palubního počítače . Vždycky na palubním počítači byla o cca 1 litr nižší než ve skutečnosti .

Prosím poraďte co s tím a jestli se musí nahrát nová data do řídící jednotky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , chci se zeptat jestli je normální ,že mě ukazuje spotřebu nižší o cca 1 litr než je ve zkutečnosti?

U staré Octávky mě to vždycky vycházelo stejně a tady to nějak nesedí . Už jsem 5 krát tankoval a nikdy mě spotřeba nevyšla podle palubního počítače . Vždycky na palubním počítači byla o cca 1 litr nižší než ve skutečnosti .

Prosím poraďte co s tím a jestli se musí nahrát nová data do řídící jednotky .

Dá se kalibrovat palubní počítač. Měl jsem stejný problém, tak jsme nedávno s cosbym dali hodnotu 105% u palubního PC vagem, ale ještě jsem netankoval opakovaně, takže ještě neznám výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkem bežné u OII, mě to taky ukazuje asi o 5% míň než je skutečnost, je vyjímka když to někomu ukazuje zcela přesně a to i u OI. Na fabuli mě to ukazovalo dokonce více než skutečnost a to asi o 6%(to byla ta lepší varianta). Takže jedině zkalibrovat vagem, nebo se s tím smířit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkem bežné u OII, mě to taky ukazuje asi o 5% míň než je skutečnost, je vyjímka když to někomu ukazuje zcela přesně a to i u OI. Na fabuli mě to ukazovalo dokonce více než skutečnost a to asi o 6%(to byla ta lepší varianta). Takže jedině zkalibrovat vagem, nebo se s tím smířit.

Díky to jsem potřeboval vědět , dám to normálně do servisu na záruční opravu a ať se Škodovka stará .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se s tím také zabýval a došel jsem k soukromému závěru (možná se mýlím), že programátor počítá spotřebu v palubním počítači jenom když auto jede. Usuzuji tak podle toho, že během pohybu je údaj v l/km a když stojím a motor běží, tak je údaj v l/hod. To znamená, že programátor SW rozlišuje spotřebu za pohybu a za klidu (bez pohybu).

Je to možný? Mě dlouhodobě PC také podměřuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se s tím také zabýval a došel jsem k soukromému závěru (možná se mýlím), že programátor počítá spotřebu v palubním počítači jenom když auto jede. Usuzuji tak podle toho, že během pohybu je údaj v l/km a když stojím a motor běží, tak je údaj v l/hod. To znamená, že programátor SW rozlišuje spotřebu za pohybu a za klidu (bez pohybu).

Je to možný? Mě dlouhodobě PC také podměřuje.

Já mám stejný problém ve firemním Transportéru tam taky je o litr rozdíl , ale u Multivanu tam mě to vychází v pořádku . Tak si myslím ,že to bude nějakou chybou v řídící jednotce .A určitě je každé auto úplně jiné . Když jsem měl starou Octávku tak tam to sedělo .

Dneska jsem se už domlouval v servise ,že úpravu provedeme při první prohlídce. Abych tam nemusel zase jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se s tím také zabýval a došel jsem k soukromému závěru (možná se mýlím), že programátor počítá spotřebu v palubním počítači jenom když auto jede. Usuzuji tak podle toho, že během pohybu je údaj v l/km a když stojím a motor běží, tak je údaj v l/hod. To znamená, že programátor SW rozlišuje spotřebu za pohybu a za klidu (bez pohybu).

Je to možný? Mě dlouhodobě PC také podměřuje.

Já mám stejný problém ve firemním Transportéru tam taky je o litr rozdíl , ale u Multivanu tam mě to vychází v pořádku . Tak si myslím ,že to bude nějakou chybou v řídící jednotce .A určitě je každé auto úplně jiné . Když jsem měl starou Octávku tak tam to sedělo .

Dneska jsem se už domlouval v servise ,že úpravu provedeme při první prohlídce. Abych tam nemusel zase jezdit.

Tak to mi řekli v servise,že to nejde udělat !!!!

Taky to mám tak těch 5-6%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravím , chci se zeptat jestli je normální ,že mě ukazuje spotřebu nižší o cca 1 litr než je ve zkutečnosti?

U staré Octávky mě to vždycky vycházelo stejně a tady to nějak nesedí . Už jsem 5 krát tankoval a nikdy mě spotřeba nevyšla podle palubního počítače . Vždycky na palubním počítači byla o cca 1 litr nižší než ve skutečnosti .

Prosím poraďte co s tím a jestli se musí nahrát nová data do řídící jednotky .

Aky pouzivas rozmer pneu ? Ak mas mensi alebo vacsi obvod ako predpisuje vyrobca, tak je potom jasne ze to PC pomyli... Mam stejny problem.

Problem mozno riesit VAG-om.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , chci se zeptat jestli je normální ,že mě ukazuje spotřebu nižší o cca 1 litr než je ve zkutečnosti?

U staré Octávky mě to vždycky vycházelo stejně a tady to nějak nesedí . Už jsem 5 krát tankoval a nikdy mě spotřeba nevyšla podle palubního počítače . Vždycky na palubním počítači byla o cca 1 litr nižší než ve skutečnosti .

Prosím poraďte co s tím a jestli se musí nahrát nová data do řídící jednotky .

Aky pouzivas rozmer pneu ? Ak mas mensi alebo vacsi obvod ako predpisuje vyrobca, tak je potom jasne ze to PC pomyli... Mam stejny problem.

Problem mozno riesit VAG-om.

Mám tam kola z výroba , tak tam problém nebude .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...