Přejít na obsah

Jake predni a zadni repro?


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Nemáte niekto skúsenosti s touto značkou?

Myslím že super poměr výkon/cena. Zvláště mají super komponenty, mohu jen doporučit z osobního užívání. Výšku jsou trošku ostřejší, když se to honí přes zesák

Som rád že sa aspoň niekto ozval,že tú značku pozná.Minule mi kámoš čo robí v elektre ukázal repro a čumel som na to ako bager na tvrdú hlinu. :huh: V živote som o tej značke nepočul ,ale podľa ceny to nevyzeralo na niečo nové, ausšusové.Mal tam tie z noedymovím magnetom z opačnej strany (SL-F165). Pravdu povediac,na prvý pohľad sa mi vôbec nepáčili.Ani na druhý.Musel by som sa veľmi premáhať,aby som si ich dal do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som rád že sa aspoň niekto ozval,že tú značku pozná.Minule mi kámoš čo robí v elektre ukázal repro a čumel som na to ako bager na tvrdú hlinu. :huh: V živote som o tej značke nepočul ,ale podľa ceny to nevyzeralo na niečo nové, ausšusové.Mal tam tie z noedymovím magnetom z opačnej strany (SL-F165). Pravdu povediac,na prvý pohľad sa mi vôbec nepáčili.Ani na druhý.Musel by som sa veľmi premáhať,aby som si ich dal do auta.

Vcera som ich daval do dveri :palec2:

Hraju v pohode, az na to ze rezonuje cela fabka, takze sa to bude musiet nejak vytlmit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som pred týždňom vytlmoval predné dvere a podarilo sa.Dovtedy keď som dal trochu hlasnejšie rádio,tak mi v pravých predných dverách niečo rezonovalo.Celé čalunenie som z vnútra oblepil takou špeciálnou penou a stojí to za to.Môžem to dať hlasno ako chcem a nerezonuje nič. :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som pred týždňom vytlmoval predné dvere a podarilo sa.Dovtedy keď som dal trochu hlasnejšie rádio,tak mi v pravých predných dverách niečo rezonovalo.Celé čalunenie som z vnútra oblepil takou špeciálnou penou a stojí to za to.Môžem to dať hlasno ako chcem a nerezonuje nič. :D :D :D

stacilo iba tapac? A vnutro dveri si nechal tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som pred týždňom vytlmoval predné dvere a podarilo sa.Dovtedy keď som dal trochu hlasnejšie rádio,tak mi v pravých predných dverách niečo rezonovalo.Celé čalunenie som z vnútra oblepil takou špeciálnou penou a stojí to za to.Môžem to dať hlasno ako chcem a nerezonuje nič. :D :D :D

stacilo iba tapac? A vnutro dveri si nechal tak?

Áno.Chcel som iba odstrániť rezonovanie v pravých predných dverách.A keďže som mal doma materiál,ktorý bol na to ako stvorený,tak som sa do toho pustil.Zajtra sem hodím foto.Je to niečo ako molitan,ale s oveľa hustejšou štruktúrou.Vôbec to nenasiaka vodou a ten tapac to perfektne vytlmilo. :) Možno by sa tým dalo vytlmiť aj vnútro dverí,ale keď si predstavím to rozoberanie a odpájanie celej elektriky,tak na to radšej kašlem.S origo reprákmi zázrak aj tak neurobím a do nových investovať nemienim.Kým hrajú,tak budú v dverách.Veď až taká katastrofa to zasa nieje. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je ten materiál.Lepil som ho chemoprénom.

Nejlepší materiál by byl nejspíš ten, ze kterýho se dělaj sedačky. Nejlíp je to vidět, když zvedneš zadní lavici.

Nebo asi podobnej matroš je ten, ze kterýho se dělají malá kolečka. Když si koupíš cake CD, DVD, tak tam bývá takové bílé kolečko.

Anebo molitan, ze kterýho se dělaj špunty (válečky) do uší. Ten má špičkové izolační vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je ten materiál.Lepil som ho chemoprénom.

Nejlepší materiál by byl nejspíš ten, ze kterýho se dělaj sedačky. Nejlíp je to vidět, když zvedneš zadní lavici.

Nebo asi podobnej matroš je ten, ze kterýho se dělají malá kolečka. Když si koupíš cake CD, DVD, tak tam bývá takové bílé kolečko.

Anebo molitan, ze kterýho se dělaj špunty (válečky) do uší. Ten má špičkové izolační vlastnosti.

Presne taký je to materiál.Na fotkách je síce vidieť póry,ale ten materiál je niečo medzi molitanom a gumou.Je to pružné ako guma,ale ľahučké ako molitan.Vyzerá to ako keby tie póry vo vnútri boli naplnené vzduchom a uzavreté,takže celý ten materiál pekne pruží.Prstami sa to stláča dosť ťažko.Samozrejme na rozdiel od molitanu tento matroš nenasiaka vodou.Len po ňom stečie a veľmi rýchlo obschne.Povedal by som,že je to presne ten istý materiál,ako v sedačkách.Samozrejme v tenšom vyhotovení.Aj tie štuple do uší sa robia z niečoho podobného,ale tie majú väčší pamäťový efekt (po stlačení sa dlho vracajú do pôvodnej polohy.Tá moja pena sa vráti okamžite).Keď sa mi raz bude chcieť rozoberať dvere,tak ním vylepím aj ich vnútro.Ešte sa mi ho trocha zvýšilo.No zatiaľ takéto ambície nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cos tak dal, je hezký, ale podle mě naprosto nedostatečný - už i ta tloušťka je malá. Výplně sedaček a ty špunty se sice dělají z molitanu (asi), ale těch je milion druhů. Možná se taky plní něčím jiným, než vzduchem - a hlavně ty bublinky skoro nejsou vidět běžným pohledem (jsou malé). Vzduch a jiné plyny jsou dobrým izolantem tepla (i hluku).

Ten tvůj molitan má po stranách hladkou lesklou plochu a nějakou příměs, tudíž není nasákavý. Já bych si to do dveří nedal. Maximálně pod tapec - tam mám cca 3cm běžného molitanu. Na podlepení dveří je lepší dát to, co tam patří (tappaja, dynamat...). Jednak to bude jako zvuková izolace, jednak izolace proti vibracím.

Jestli už máš nalepeno a máš pocit, že to hraje lépe, tak to asi bude placebo efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do dverí som to zatiaľ nedával.Nalepil som to zatiaľ len na opačnú stranu tapacu a tam to svoju úlohu splnilo dokonale.Prestal mi rezonovať.Išlo mi hlavne o nejaké zhutnenie toho tapacu a to sa podarilo.Prirovnával som to síce k určitým materiálom,ale je to materiál s ktorým som sa zatiaľ nikde inde nestretol.Takže ani tie prirovnania neboli veľmi presné.Boli však najpresnejšie aké mi vtedy napadli a ani teraz ma nenapadá nič na čo by sa ten materiál podobal viac.Na vnútro dverí by boli tappaja a dynamat najlepšie.Tento materiál mám však zadarmo.Ak ak sa utvrdím,že je nenasiakavý aj z dlhodobého hľadiska,tak pri najbližšom rozoberaní dverí ich vytlmím.Za skúšku nič nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do dverí som to zatiaľ nedával.Nalepil som to zatiaľ len na opačnú stranu tapacu a tam to svoju úlohu splnilo dokonale.Prestal mi rezonovať.Išlo mi hlavne o nejaké zhutnenie toho tapacu a to sa podarilo.Prirovnával som to síce k určitým materiálom,ale je to materiál s ktorým som sa zatiaľ nikde inde nestretol.Takže ani tie prirovnania neboli veľmi presné.Boli však najpresnejšie aké mi vtedy napadli a ani teraz ma nenapadá nič na čo by sa ten materiál podobal viac.Na vnútro dverí by boli tappaja a dynamat najlepšie.Tento materiál mám však zadarmo.Ak ak sa utvrdím,že je nenasiakavý aj z dlhodobého hľadiska,tak pri najbližšom rozoberaní dverí ich vytlmím.Za skúšku nič nedám.

nevies nazov toho "materialu" ???

a hlavne kde to rastie ??

:rolleyes:

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názov ti nepoviem.Mám to z jednej belgickej firmy ktorá u nás pôsobí.Problém je v tom,že tá firma si všetko potrebné dováža priamo z Belgicka.Majú to v platoch 2x1m a vyrezujú z nich podložky do uholníkov na rezanie líšt.Ja som bral z odpadu odrezky,ktoré vyhodili a hocikedy boli veľké aj 50x50cm. :) Po názve som zatiaľ nepátral,ale pokúsim sa ho zistiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...