Přejít na obsah

Demontáž volantu


garner

Doporučené příspěvky

Rád by som si vymenil volant na mojej OII na trojramenný RS volant. Lenže hneď na začiatku mám taký drobný problém - totiž ako demontovať štvorramenný volant. Nijako neviem uvolniť kryt s airbagom. Vie mi niekto pomôcť?? Vďaka vopred

Určitě by si to tady na foru někde našel, ale prostě ...

Když máš volant rovně, otoč ho o nějakých 90 stupňů a zezadu nahmatáš prstem otvor. Do toho strčíš vhodný tenký šroubovák a vycvakneš ze strany volantu pružinu,která drží airbag, to samé na druhé straně, otočíš volant o 180 stupňů a stejný postup v druhé díře. A už máš airbag pomalu na klíně, pozor na kabeláž !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád by som si vymenil volant na mojej OII na trojramenný RS volant. Lenže hneď na začiatku mám taký drobný problém - totiž ako demontovať štvorramenný volant. Nijako neviem uvolniť kryt s airbagom. Vie mi niekto pomôcť?? Vďaka vopred

Určitě by si to tady na foru někde našel, ale prostě ...

Když máš volant rovně, otoč ho o nějakých 90 stupňů a zezadu nahmatáš prstem otvor. Do toho strčíš vhodný tenký šroubovák a vycvakneš ze strany volantu pružinu,která drží airbag, to samé na druhé straně, otočíš volant o 180 stupňů a stejný postup v druhé díře. A už máš airbag pomalu na klíně, pozor na kabeláž !!!!

Moje zkušenost..šroubovák spíš silnější, ale krátký..ta pružina dost táhne, jen pozor na šroubovák a na plexi na budíkách, aby se náhodou spolu nesetkaly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Žádný torx to není. Je to mnohohran M12

Mnohohran?? Popravde, to nevim, co to je? Fotecka by nebyla?? Jak vam sel vyjmout airbag?? Ja ho snad zaboha nevyvesim a bojim se, ze delam neco spatne. Nemusi se demontovat plasty kolem sloupkku rizeni, ne?? Pouze natocit volant do pozice, kdy obdelnikova dira je v horni poloze a vyvesim malim sroubovakem pruzinku airbagu. Lehce se to pise, ale ...Dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hotovo, volant vymenen. Misto sroubovaku jsem pouzil silny, zahnuty drat-takovou hokejku do praveho uhlu. Koncem jsem pak jen vycvakl, tahem zatlacil na pruzinu bagu, ktera sama vypadla.

Tisichran M12 mel kamos v dilne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

tak tak, hlavne, ze jsem nemusel letet do OBI....kazdopadne budu muset obohatit svuj vercajk nejaky novym naradim. :-)

Když už jsi to OBI napsal, tak jen pro informaci vůbec tam nechoďte bo netuší, že existuje nějaké M12 a sám jsem to tam taky nenašel.... Stejné to bylo v Baumaxu v HK. Uspěl jsem až v Hornbachu, byl státní svátek :), cena vysoká ale co se dá dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...