Přejít na obsah

Klima dělá hrozný randál


špája

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit s nasledujicim problemem.

Mam 1,6 74kW r.v.98 s manualni klimatizaci. Zhruba pred 3-mi tydny (nastesti je uz po létě)

se mi po zapnuti klimatizace ozyva z motoroveho prostoru hlasity drncivy zvuk (zavisly na otackach

motoru).

Zni to jako by nekdo vsunul drivko do ventilatoru. Kazdopadne ventilator to nedela.

Jen bych doplnil že i přes ten randál klimatizace funguje tak jak má, ale s takovym zvukovym

doprovodem se fakt jezdit neda. Zaverem bych jeste doplnil, ze kdyz klimu vypnu tak drnceni okamzite prestane.

Nevite nekdo co to muze byt, stalo se nekdy nemoku z vas neco podobneho ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit s nasledujicim problemem.

Mam 1,6 74kW r.v.98 s manualni klimatizaci. Zhruba pred 3-mi tydny (nastesti je uz po létě)

se mi po zapnuti klimatizace ozyva z motoroveho prostoru hlasity drncivy zvuk (zavisly na otackach

motoru).

Zni to jako by nekdo vsunul drivko do ventilatoru. Kazdopadne ventilator to nedela.

Jen bych doplnil že i přes ten randál klimatizace funguje tak jak má, ale s takovym zvukovym

doprovodem se fakt jezdit neda. Zaverem bych jeste doplnil, ze kdyz klimu vypnu tak drnceni okamzite prestane.

Nevite nekdo co to muze byt, stalo se nekdy nemoku z vas neco podobneho ?

nejspíš ti odchází el. magnetická spojka na kompresoru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za tip. Jaký rozsah prací bys odhadl, že je nutno provést k odstranění tohoto problémku ? Rozhodně nejsem odborník - jednalo by se o vymenu celeho kompresoru nebo je mozno opravit kompresor samotny? Pokud by se menil cely kompresor dalo by se odhadnout jak je to financne narocne ? Zaverem bych se jeste zeptal jestli se jedna o castou zavadu nebo se to stava jen jednou za 300 let (mam totiz pocit ze me auto zavady tohoto typu primo pritahuje :-(( ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za tip. Jaký rozsah prací bys odhadl, že je nutno provést k odstranění tohoto problémku ? Rozhodně nejsem odborník - jednalo by se o vymenu celeho kompresoru nebo je mozno opravit kompresor samotny? Pokud by se menil cely kompresor dalo by se odhadnout jak je to financne narocne ? Zaverem bych se jeste zeptal jestli se jedna o castou zavadu nebo se to stava jen jednou za 300 let (mam totiz pocit ze me auto zavady tohoto typu primo pritahuje :-(( ).

Musis vymenit len spojku na cerpadle, je to samostatny diel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak vcera jsem se byl nezavisle informovat ve dvou autorizovanych Skoda servisech. Je to docela slusna rana !! Kazdopadne druhovyrobu mi jsou schopni sehnat za 12 tisic. No nic, kdyby nahodou nekomu lezel doma v supliku zbytecny plne funkcni kompresor za rozumnou cenu dejte prosim vedet - dam si ho pak k vanocum pod stromecek. TEL: 604 44 23 20. Dik vsem za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ještě bych možná poprosil, pokud by někdo věděl jaké označení se pro tento typ kompresoru používá. Údajně se prý od novějšího data výroby než mám já (1998) osazoval jiný typ, tak abych sháněl správný díl. Předem dík.

typy se sice dělaly dva, ale jsou plně záměnné až na konektor, ten stačí jen přehodit a je to.

Zeptej se na vrakovišti ve Vršovicích, úplně nový tam výjde na cca 5tis Kč

www.maxi-l.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dovolím si téma znovuotevřít, protože mám asi stejný problém. Pokud mám klimatizaci na AUTO, ozývá se zvýšený hluk od motoru.

Myslíte, že by stačilo vyměnit spojku (ta moc zdravě podle obrázků a videa nevypadá) nebo komplet i s kompresorem?

post-7679-1211321945_thumb.jpg post-7679-1211322002_thumb.jpg post-7679-1211322022_thumb.jpg

spojka_auto.wmv

Jak se má při ECON módu chovat spojka? Na přiloženém videu sebou lamela poškubává a občas se protočí.

To se mi nezdá jako správné.

spojka_econ.wmv

V současnosti mám klimakompresor 1J0 820 803K.

Bude s ním fungovat spojka 1J0 820 811M nebo ho můžu nahradit kompresorem 1J0 820 803L?

Díky předem za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tahle spojka je KO, Čínu bych určitě nedával. Když budeš měnit celý kompresor, počítej ještě cca 1500 náplň

PS: to auto bylo někdy bouraný, že je ta spojka tak doje*** na řemenici??

A myslíš, že bych měl dát komplet i s kompresorem? Bojím se, abych nedal vyměnit spojku a do půl roku se neodporoučel i kompresor. O náplni mi ani nemluv - před 14 dny jsem to nechal znovu naplnit :( Holt za blbost se platí dvojnásob...

V servisu Škoda by mi vyměnili mnou dodaný kompresor i s novým naplněním prý za 2500-3000 Kč. Netuším, jestli je to běžná cena.

Jo, auto jsem kupoval v bazaru jako "lehce bouraný na předek". Myslíš, že mám objednat i řemen? Asi může být od tý řemenice pěkně ohlodanej, ne? Já bohužel nepoznám nic, páč jsem levej jako šavle :)

Kromě všeho jsem na VAGu našel ještě chybu:

[color="#2F4F4F"]Řídící jednotka: 1U1 907 044 A  
  Komponent: CLIMATRONIC     C 2.0.0
  Kódování: 11010
  Opravna #: WSC 73430
  1 Nalezeny chyby:
     00792 - Tlakovy spinac klimatizace (F129)
         35-00 -  -[/color]

Po vymazání se znovu neobjevila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslíš, že bych měl dát komplet i s kompresorem? Bojím se, abych nedal vyměnit spojku a do půl roku se neodporoučel i kompresor. O náplni mi ani nemluv - před 14 dny jsem to nechal znovu naplnit :( Holt za blbost se platí dvojnásob...

V servisu Škoda by mi vyměnili mnou dodaný kompresor i s novým naplněním prý za 2500-3000 Kč. Netuším, jestli je to běžná cena.

Jo, auto jsem kupoval v bazaru jako "lehce bouraný na předek". Myslíš, že mám objednat i řemen? Asi může být od tý řemenice pěkně ohlodanej, ne? Já bohužel nepoznám nic, páč jsem levej jako šavle :)

určitě vyměnit kompresor i s řemenem, cena je celkem dobrá na škodaservis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak objednáno, uvidíme jestli to bude konečně všechno a klima bude fungovat bez randálu ;)

Objednal jsem klimakompresor z prvovýroby (Sanden) u www.skoda-dily.cz (spokojenost s dodávkou i cenou).

Servis Škoda namontoval a stálo to 2200 Kč včetně naplnění klimatizace i s nějakým aditivem, aby byly vidět případné netěsnosti. Klimatizace chladí, kompresor nerachotí, jsem spokojenej :)

Ještě jednou díky za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...