Přejít na obsah

Klapání zadních kol


Honzak

Doporučené příspěvky

Zdravim,prosím poradte mi.Když dojíždim a začnu dobržďovat tak mi klape v levym bubnu.

Dělá to jen když dojíždim a dobržďuju.Ve větší rychlosti je to v pohodě.

Jsem přesvědšen že je to nějaká kravina.Buben jsem sundal a všechno je tam v pohodě,ale

leze mi to na nervy.

Auto mám v cajku má najeto 39000KM,RV.2003, 1.6, 75kW.

Škoda že vzadu nejsou kotouče,ty brzdy jsou slabý..

Dík za radu.Zdraví Honza :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdvihni to na hever a zavyklej z kolem,či náhodou nemáš v prdeli náboj kola,případne ložisko. Anebo to múže delat i nekteré brzdová čelist,múže bejt malinko uvolnená a už to delá randál.

Anebo--to co se stalo mne,že sem vystříkával vodou blatníky po zimě,sundal kolo,nasadil kolo,pak sem s tím jezdil a začlo to mrcha delat rámus--pak sem zisti že sem debil nezatáh pořádne šrouby na kole :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdvihni to na hever a zavyklej z kolem,či náhodou nemáš v prdeli náboj kola,případne ložisko. Anebo to múže delat i nekteré brzdová čelist,múže bejt malinko uvolnená a už to delá randál.

Anebo--to co se stalo mne,že sem vystříkával vodou blatníky po zimě,sundal kolo,nasadil kolo,pak sem s tím jezdil a začlo to mrcha delat rámus--pak sem zisti že sem debil nezatáh pořádne šrouby na kole :)

Dík za radu :palec2: ložisko je v poho,ale možná ta čelist.

Jinak s tím dotaženim kol mě povídej,mě se to stalo taky a byl jsem z toho pěkně na větvi...

Editováno: , autor: Honzak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ješte mne napadlo neco,sežen si nejakýho šikovnýho pomocníka co ti bude šlapat na brzdovej pedál. Opět to dej na hever a nech ti ten pomocník jemne ,ale JEMNE našlapuje na brzdový pedál. Ty buť při kole a toč s ním po smeru jízdy.Jak to trocha přibrzdí ta s tím skus stále točit a uvidíš či to bude bouchat . I když ti to kolo úplne zabrzdí tak s tím skus potočit po i proti smeru jízdy možno se ti to podaří lokalizovat.

A vjakým stavu máš brzdovej buben? či není náhodou nejak nerovnoměrne sjetej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ješte mne napadlo neco,sežen si nejakýho šikovnýho pomocníka co ti bude šlapat na brzdovej pedál. Opět to dej na hever a nech ti ten pomocník jemne ,ale JEMNE našlapuje na brzdový pedál. Ty buť při kole a toč s ním po smeru jízdy.Jak to trocha přibrzdí ta s tím skus stále točit a uvidíš či to bude bouchat . I když ti to kolo úplne zabrzdí tak s tím skus potočit po i proti smeru jízdy možno se ti to podaří lokalizovat.

A vjakým stavu máš brzdovej buben? či není náhodou nejak nerovnoměrne sjetej.

Můžu to zkusit jak říkáš..Jinak buben sedí,to auto má prd najeto je to můj mazel.

Uvidíme dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ješte mne napadlo,když to budeš mýt rozebraný,tak ty brzdový čelisty jemne přešmirgluj jemným brusním papírem. Já vím ono se to často nedelá,ale jednou sem takhle zbrusoval na starým moskviči zadní čelisty aby to na brzdových válcích rovnomerne brzdilo. A pomohlo to.

Jak to poskládáš do hromady tak skontroluj- funkčnost a roztažnost čelistí--musí ti nekdo šlapat na brzdovej pedál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...