Přejít na obsah

Presnost tachometru


Marcello

Doporučené příspěvky

Ahojte,

kupil som is nedavno GPS, pocas jazdy som ale zistil ze moje tacho mi ukazuje o 8 - 12 km menej ako je skutocna rychlost podla GPS.

Pneumatiky pouzivam o rozmeru 205/60-R15 co je alternativa k 195/65-R15. Skusal som to aj so zimnymi pneu ale rozdiel tam bol

minimalni. Docital osm sa ze VW umyslen robi posun presnosti nadol aby ludia podla tacho jazdili v skutocnosti menej. Je mozne si ten

:help: tacho nastavit aj sam ? Veim ze v servse mi ho nastavia, ale predsa len skusal ste to uz niekto ?

Vdaka za napady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

kupil som is nedavno GPS, pocas jazdy som ale zistil ze moje tacho mi ukazuje o 8 - 12 km menej ako je skutocna rychlost podla GPS.

Pneumatiky pouzivam o rozmeru 205/60-R15 co je alternativa k 195/65-R15. Skusal som to aj so zimnymi pneu ale rozdiel tam bol

minimalni. Docital osm sa ze VW umyslen robi posun presnosti nadol aby ludia podla tacho jazdili v skutocnosti menej. Je mozne si ten

:help: tacho nastavit aj sam ? Veim ze v servse mi ho nastavia, ale predsa len skusal ste to uz niekto ?

Vdaka za napady.

defakto jde posouvat ručička a tím i přesnost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes byt konkretnejsi ?

Sundas kryci sklo budiku a pootocis rucku tachometru na hridelce. Pri stojicim aute nastav cca 8-12km/h ( dle libosti ) a bude to za jizdy ukazovat "presne".

Problem Ti to ale nevyresi, protoze vetsinou ta odchylka neni presne linearni....a pri vyssich rychlostech tak muze byt jina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce to nastavit podle testu akčních členů ;) pak je to celkem přesný

Mno jo, to ale neresi jeho problem promerovani:)

Test je dobrej na to, abys to nastavil stejne, jako je to z tovarny

Jenze ono to z tovarny promeruje....a to prave chce napravit:)

Konkretne u me je odchylka zobrazeni vuci rychlosti merene GPS cca 5km/h, pripadne 10% pri vysokych rychlostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce to nastavit podle testu akčních členů ;) pak je to celkem přesný

Mno jo, to ale neresi jeho problem promerovani:)

Test je dobrej na to, abys to nastavil stejne, jako je to z tovarny

Jenze ono to z tovarny promeruje....a to prave chce napravit:)

Konkretne u me je odchylka zobrazeni vuci rychlosti merene GPS cca 5km/h, pripadne 10% pri vysokych rychlostech.

Osobně jsme zjistil, že na 14" je rychlost +- přesná, ale co si budeme povídat, na většině aut je to o +- 5km/h ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

kupil som is nedavno GPS, pocas jazdy som ale zistil ze moje tacho mi ukazuje o 8 - 12 km menej ako je skutocna rychlost podla GPS.

Pneumatiky pouzivam o rozmeru 205/60-R15 co je alternativa k 195/65-R15. Skusal som to aj so zimnymi pneu ale rozdiel tam bol

minimalni. Docital osm sa ze VW umyslen robi posun presnosti nadol aby ludia podla tacho jazdili v skutocnosti menej. Je mozne si ten

:help: tacho nastavit aj sam ? Veim ze v servse mi ho nastavia, ale predsa len skusal ste to uz niekto ?

Vdaka za napady.

co ja viem, tak rucicka tacho ukazuje skor viac, to je ta "chyba" z vyroby a mas tak zarucene ze ked pojdes podla tachometra napr. 50, tak v skutocnosti tuto hodnotu neprekrocis. opak ako pises ty je nelogicky. myslim si ze idem 50 a v skutocnosti by som siel napr. 62? to by som pri merani radarom asi nevysvetlil. a este jedna vec, GPS ma tiez istu odchylku ako pri merani rychlosti tak aj polohy. takze nemozes brat tu rychlost GPS ako nominalnu a 100% presnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tuřešilo víckrát, povolená odchylka tachometru je tuším 10% + 3km/h, ale vždy jen do mínusu. tacho nikdy nemůže ukazovat míň než je reálná rychlost. Má ověřeno, že u mojeho to při 150 proměřuje o 10 a u služebních TDiček byla povolená tolerance využita do plných, při tacho 150 je reál 132-136.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, no já bych se na problém podíval trošku jinak, mě to taky ukazuje blbě, že je ručička +/- někde je mi poměrně jedno, ale že se odchyluje počítadlo. Najedu 500 Km a podle pc jsem najel 550 cž je poměrně rozdíl, zároveň to absolutně rozhodí počítač prtože pak kecá i spotřeba. Já vím že si to můžu v hlavě přepočítat, ale to tam pak ten počítač ani nemusím mít. Opravdu se to nedá nějak někde zkorigovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mam budiky 99 rok a taky premeruji - jedu 50 a pritom skutečnost je neco 41/42.

Takze jezdim podle tachomeru 60 a pri tom 52.

Kdyz tam hodim facelift kryt s ocejchovanim uz spravnym tak se vse srovna a je to vse ok. Takze doporucuji dat facelift polep.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Mam budiky 99 rok a taky premeruji - jedu 50 a pritom skutečnost je neco 41/42.

Takze jezdim podle tachomeru 60 a pri tom 52.

Kdyz tam hodim facelift kryt s ocejchovanim uz spravnym tak se vse srovna a je to vse ok. Takze doporucuji dat facelift polep.

Tady uz nekdo neco podbneho resil vymenou polepu a pak vse uz bylo ok

http://tdi.dieselpower.cz/forum/viewtopic....ighlight=polepy

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ak ťa to naozaj trápi, tak treba zabehnúť do škoda servisu. Ako sa tu už písalo, nespoliehaj sa na GPS. Ako isto vieš, podľa teórie a princípu fungovania GPS, podľa počtu satelitov ktoré komunikujú s tvojím prijímačom sa počíta aj presnosť. Takže toto iste nie je najlepší nominál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil bych to vůbec, důležitý že to víš a podle toho jezdi, nikdy to nebude na 100%, ale pokud chceš opravdu přesně na cm vědět kolik si najel, kup si měřící vůz nebo to kolečko na trubce co maj švestky, ať víš kolik sis zajel tim, že jsi na dálnici odbočil k benzince ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...