Přejít na obsah

Jaky LCD monitor


Kutil_Tim

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, predevcirem se mi zacalo dymit z mojeho 21"monitoru, takze zvazuju jaky ted koupu,

za prve jaka znacka je dobra(napriklad reklamace vadnych bodu)

za druhe 16:9(10) nebo 4:3 ale asi 4:3

za treti 19", 20",22" ty vetsi uz jsou ale 16:10 :feve:

takze vsichni sme piste jaky mate doma jak jste zpokojeni atd atd

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja jsem si koupil nejprodavanejsi - LG - L1953TR - ma kontrast 2000:1 a 2ms coz je uz ok.

http://www.alza.cz/lcd-panel-lg-flatron-l1...-sf--d70385.htm

Nechtel jsem sirokouhli - obraz se deformuje takze co vyfotis neni realne na sirokouhlem.

Net zatim taky neni delan pro tento rozmer - jen filmy. Takze si zvol podle sveho.

Je bez vadnych pixelu - ale ten kontrast to je bomba

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je absolutni nesmysl... Nic se na sirokouhlem nedeformuje. To je fakt hovadina nejvetsiho kalibru :) Fotky maji dane rozliseni a v tom se ti taky zobrazi i na sirokouhlem monitoru :)

A o tom netu je to taky kardinalni blbost ;) Samozrejme, ze kdyz ma stranka pevne danou sirku, tak bude mit pevne danou sirku, ale kdyz ma prizpusobivy design, tak se prizpusobi ;) A luxus je cist stranky na vysku u sirokouhleho monitoru ;)

Mam Samsung 226bw 22" a jsem maximalne spokojen. Dost lidi chvali take HP 22", ale nepamatuju si typovy oznaceni. Dnes bych uz do monitoru mensiho naz 22 palcu nesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Martinoslav, Samsung 226BW nebo Samsung 206BW, velikost 22" resp. 20,1", oba maji rozliseni 1680×1050 a oba jsou spickovy - prodal jsem jich plno a zadnej vadnej pixel, jinak osobne doporucuju NEBRAT v tomhle rozmeru LG, videl jsem vedle sebe a obraz proti Samsungu hroznej... Jinak osobne bych i zvazil moznost levnejsiho Samsung 205BW, kterej ma navic vyskove stavitelnej stojan, ale ta 206ka je hezci a ma dynamicky kontrast (nekdo si ve vysokejch cislech libuje :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tento http://www.alza.cz/sirokouhly-lcd-displej-...rny--d65281.htm mám ho myslím tak rok.

Bez vadných pixlů na to si dej bacha a nech si ho tam hned zkontrolovat oni ti to udělají protože když zjistíš doma že tam nějaký máš tak máš smůlu protože oni mají nějaké % jich tam být vadných muže a máš smůlu. Jinak je širokoůlej a nic se nedeformuje. Grafika hry vše se na tom hraje super. A taky obraz má fakt bomba. Ty samsungy mají obraz fakt super ve srovnáním s jinejma

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nikomu brát přesvědčení, že ten jeho monitor je ten pravý, ale nějak mi chybí co na tom monitoru Kutil Tim chce všechno provozovat. Protože jsem se díval že Samsung 22" SM 223BW má typ displeje pouze TN, což je sice super, že odezva je rychlá, ale co takhle barevná hloubka, podsvětlení, podání barev???, navíc tato technologie je už velmi zastaralá. Já na PC často upravji fotky, dělám video a další, taktéž hraji hodně i hry, mám již dva roky tento panel: Fujitsu-Siemens P19-2 a jsem s ním maximálně spokojený. Velmi dobré podání černé barvy, kolem displeje jsou umístěny 4 trubice, takže podsvětlení je velmi rovnoměrné. Je sice pravdou, že odezva na dnešní dobu není nic moc, ale je to daň za typ displeje S-PVA. Dneska bych ale volil taktéž daleko větší uhlopříčku a také bych šel do širokoúhlého. Velmi důležité jsou pozorovací úhly, čím větší, tím lepší. A taktéž toto platí o kontrastu. Co se týče politiky vadných bodu jestli se nepletu tak jsou tři typy ISO, kdy většinou je výrobcem udáván typ 2, který může mít nějaké ty bodíky mrtvé. Je dobré si při koupi monitor nechat zapnout přimo na prodejně a projet ho nějakým speciálním testovacím programem, který vyhledává vadné pixely. Většinou jdou vidět mrtvé body na černém nebo bílém pozadí. V příloze připojuji text od Fujitsu-Siemens na jejich politiku mrtvých bodů.

vadnebody.pdf

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blizard: Ano, s technologiemi mas pravdu. Nicmene TN je dnes uz dost vychytana. PVA a S-PVA je sice vyborna, ale vykoupena vyssi cenou. Na domaxi pouziti podle me bohate staci TN. Dukazem muze ten 22 palcovy HP, ktery je taky TN a ma barevne podani, ze bys ho od PVA nebo S-PVA nerozeznal.

HP Pavilion LCD w2207v, 22"wide BV, 1680x1050, 5 ms, 1000:1, 300cd, VGA+DVI, HDCP, 2xUSB, repro - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47770

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blizard: Ano, s technologiemi mas pravdu. Nicmene TN je dnes uz dost vychytana. PVA a S-PVA je sice vyborna, ale vykoupena vyssi cenou. Na domaxi pouziti podle me bohate staci TN. Dukazem muze ten 22 palcovy HP, ktery je taky TN a ma barevne podani, ze bys ho od PVA nebo S-PVA nerozeznal.

HP Pavilion LCD w2207v, 22"wide BV, 1680x1050, 5 ms, 1000:1, 300cd, VGA+DVI, HDCP, 2xUSB, repro - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47770

Souhlas. Ma lepsi barvy, da se vyskove stelovat a navic ma USB hub - ve srovnani se Samsungem 226.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...