Přejít na obsah

renovacia kolies


danone

Doporučené příspěvky

mam tieto letne kolesa. V zime ked tam budu plechace tak by som ich chcel dat prestriekat alebo vylestit alebo pochromovat. Moj problem je ze neviem na aku farbu by som ich mal prestriekat aby to vyzeralo dobre so striebornou octou. Popripade ci by vyzerali dobre keby boli pochromovane podla mna ani nie.

Este ma napadlo ze by som ich dal na cierno a lesteny limec. Nove kupovat nechcem lebo lebo toto by som mal zadara. tak preco to nevyuzit???

prosim dajte navrhy v akom prevedeni by vyzerali podla vas najlespie s striebornej metalize. Dik

post-4502-1191675704_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barevné řešení je asi otázkou osobního vkusu. Chromování bude pekelně drahé. Pokud se rozhodneš to "natírat" tak ze zkušenosti kámoše doporučuji práškovou barvu-komaxit.

NO ono ani vylesteni by proti chromu asi nebylo o moc levnejsi..Navic,kdyz to pak zalakujes,tak to vylesteni malicko zajde,jakoby ztrati ten velkej lesk..A navic ty kola budou haklivy..Ja osobne bych sel do naky sedy perleti,nebo tak neco..Zalezi na osobnim vkusu..Ale dle meho to nejsou ty pravy kola na takovyhle veci.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barevné řešení je asi otázkou osobního vkusu. Chromování bude pekelně drahé. Pokud se rozhodneš to "natírat" tak ze zkušenosti kámoše doporučuji práškovou barvu-komaxit.

Neměl bys fotku, jak vypadá obal té barvy???

Komaxit není barva v plechovce, ale prášek který se pomocí statické el. nanáší na kovy! Teprve pak se tepelně suší v peci. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej ale s tím, že prášková barva (Komaxit je jenom jedna značka těchto materiálů, vyrábí ji Balakom) není zase tak kvalitní na otěr jako dvousložková barva. Je to pouze jemný prášek z plastu, který se po elektrostatickém nanesení vypaluje v peci při zhruba 200 stupních. Tyhle materiály jsou buď epoxidové, epoxy polyesterové nebo polyesterové. Pro venkovní použití jsou lepší polyesterové. Ale počítej s tím, že za pár let umí vyblednout. Taky na hranách vytváří silnější vrstvu. Tahle technologie je vhodná spíše na plechy, např. pro zimáky. Na hliníky je každopádně lepší dvousložková barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barevné řešení je asi otázkou osobního vkusu. Chromování bude pekelně drahé. Pokud se rozhodneš to "natírat" tak ze zkušenosti kámoše doporučuji práškovou barvu-komaxit.

Neměl bys fotku, jak vypadá obal té barvy???

Komaxit není barva v plechovce, ale prášek který se pomocí statické el. nanáší na kovy! Teprve pak se tepelně suší v peci. :p

No jo, profesionál machruje na amatéra!!! Počkej až tě uvidím!!! :aggressive:-_-

Nikdy jsem to právě neviděl!!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro úplnost. Stačí se namátkou podívat sem: http://www.fehas.cz/cs/praskovalakovna/coj...skovelakovani1/

nebo ještě tady: http://www.alu-color.cz/index2.php?p=vyroba&l=cz

Po přečtění si určitě uděláš obrázek o tom, o čem jsme tady vlastně načali řeč.

Abychom tady jen tak naprázdno netlachali, měl bych se vrátit k tématu.

Ty kola bych určitě nedělal dvoubarevný. Z límců hned vycházejí paprsky, tak že zde není vhodná hrana na přechod barev (stejně by to vypadalo blbě).

Udělal bych to tak: přebrousil bych odřená místa, popřípadě přetmelil dvousložkovým tmelem Rapid. Při finišování jsem si přetmelená místa lehce "přefoukl" černým sprejem. Toto při následném vybrušování zdůrazní nerovnosti! Pokud je zapotřebí, tmelení se opakuje až k dokonalosti - papír pod vodu o hrubosti až 1000 . Alu z Felicie jsem nastříkal stříbnou barvou - kvalitním sprejem, napřed zevnitř a pak teprve z venku. Po zachnutí stříbrné se alu nastříká krycím transparentním lakem (použil jsem autolak a stříkal pistolí), zase nejprve vnitřek, pak venek. Spreji jsem kola stříkal, až jsem jedno kolo dvakrát za sebou rozštípl o díru... Oba spreje musí být od stejného výrobce! Jinak se může stát, že lak rozežere stříbrnou a celá práce je v háji. Věřte, že při pečlivé práci se dostaví lesk, jako psí kulky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem odkaz na tuning forum http://www.lakovna-praskova.cz/ zde prý lakují kola za 400Kus. to je slušné. Tak prd chtěl 800Kč/kus bez dph :feve:

Na zimu mám kola originál škoda ty jak se dávali na předface přemýšlím že bych je mohl taky laknout. Třeba na černo by to mohlo být dobré.

Přidávám ještě původní foto

Tož zlatá by nemusela být špatná

post-873-1192365301_thumb.jpg

post-873-1192365686_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S peniazmi nemam preoblem. Mam znameho co vlasni velku firmu ktora sa zaobra povrchovou upravou materialov. lakovanim prevazne praskovimi farbami a povedal ze keby som chcel pochromovat alebo vylestit ze neni problem, ze mozem donest co chcem tak ma napadli kolesa. Mal by som to za podakovanie :)

Dal by som mu tam cele auto ale hambim sa, nech si zas o mne nepomylsi .....

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S peniazmi nemam preoblem. Mam znameho co vlasni velku firmu ktora sa zaobra povrchovou upravou materialov. lakovanim prevazne praskovimi farbami a povedal ze keby som chcel pochromovat alebo vylestit ze neni problem, ze mozem donest co chcem tak ma napadli kolesa. Mal by som to za podakovanie :)

Dal by som mu tam cele auto ale hambim sa, nech si zas o mne nepomylsi .....

Když zadarmo tak bych šel do chromu nebo leštění. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Opískovat samozřejmě jdou - pískem. Také nějaké firmy pískují olověnými kuličkami - to by nedopadlo dobře lol

Lakem se to stříká pro větší trvanlivost a hlavně pro hluboký metalický lesk ;)

Nejkvalitnější pískování je sklem, jsou to takový maličký skleněný kuličky co se o povrch rozbijou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...