Přejít na obsah

Xenony HID


cluck

Doporučené příspěvky

to je pravda,je to neporovnatelnej rozdíl - protijedoucí ti jsou za to oslnění určitě vděčný a v době krize budeš brzy platit ve formě pokut státní pokladnu ;) a teď vážně....sám určitě víš, že v CR nejsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích a schválně si sedni do kámošovo auta a ať v tvým s HIDkama párkrát proti tobě projede....je to hnus fialovej, protože ty HID made in China v halogenové zástavbě nebo "čočce" v AE lámou světlo obráceně než origo xenonová zástavba= světlo z výbojky vesele zvedaj do očí protijedoucích :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je pravda,je to neporovnatelnej rozdíl - protijedoucí ti jsou za to oslnění určitě vděčný a v době krize budeš brzy platit ve formě pokut státní pokladnu ;) a teď vážně....sám určitě víš, že v CR nejsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích a schválně si sedni do kámošovo auta a ať v tvým s HIDkama párkrát proti tobě projede....je to hnus fialovej, protože ty HID made in China v halogenové zástavbě nebo "čočce" v AE lámou světlo obráceně než origo xenonová zástavba= světlo z výbojky vesele zvedaj do očí protijedoucích :feve:

To máš pravdu já jsem si světla stáhl dolů u řidiče .... myslím naklápění. Ale jak bude čas zešteluji je jestli je to vůbec možné.

Já je koupil v Polsku na autoburze v Gliwicich za 600kč neboli 100zl. Chtěl jsem tam dát origo xenony a zaty bych dal 12x tolik ci za výbojky. Všem doporučuji jen nejsou schválené pro ČR :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naštelovat nejdou - jde totiž o to, že ta lampa,nebo v případě AE chinská čočka pod kterou jsou láme uplně jinak světlo než origo čočka xenonu (nebo např u Laguny lampa)....halogenová zástavba má jiný rozptyl světla, prostě a jednoduše to nejde seřídit a vždy to bude oslňovat - je to prasárna :feve:

druhá věc je, že co vím, tak životnost těch chína výbojek je mizerná (ono stačí si všímat aut co je mají,že to jsou často"jednoočka")...pochopim, když si je někdo dá jako přídavný dálkový třebas místo mlhovek, dokonce i zástavbu origo čoček např ze Supa do lamp Fabky ještě pochopím, ale ty HID jsou vážně nesmyslný...

PS: je to jen bubák a nepřeju ti to, ale prdnout to do tebe nějakej vychcánek, byť vlastní vinou...a říct že jsi ho oslnil, tak to máš s plnou parádou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co myslis, proc asi takovej kram za 100zl sviti lepe nez origo xenon? No protoze ten kram nerespektuje zadne omezeni, normy a predpisy, ktere zajistuji prave co nejmensi miru oslneni protijedoucich vozidel a tim bezpecnost. :help:

Konecne se temahle HID prestavbama zacina v hojnejsi mire zabyvat i policie a doufam, ze podobny tupce ("vim, ze to neni schvaleny, ale sviti to super, tak si to tam dam a vsem doporucuji") poradne osoli.

Pokuty se pry budou pohybovat v radu tisicu (a to se vyplati) a zaroven se ma odebirat OTP. Tak snad to dopadne. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně si myslím že policije má jiné starosti a né řešit nějaké Hid xenony. Dával jsem si to tam z toho důvodu protože kamoš má dopravu má 6x mercedes sprinter a jsou osazeny Hid výbojkami, myslím si že když najede denně zanedbatelných cca 600km a ještě neměl z Hid u pomáhat a chránit problém. A na technickou je tam normál nechává. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky Hidky v AE,sice ne z polska,ale mám je tam. A na STK jsem je tam nechal a čekal jsem že mě s nima vyhodí a světe div se,nic neříkaly,dokonce mi je i seštolovaly podle toho jejich přístroje a nebyl žádný problém,čočka v AE světlo láme tak jak má a žádný špatný rozptyl nedělá.Řekl bych že má i menší oslnivost než originál světla fabie který světlo rozptýlí prostě všude. Pomáhači a chrániči mě už s hidkama taky stavěly a nic nenamítaly. Obešly auto,daly dýchnout,skontrolovaly noty a děkujem můžete jet. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se doufam hodne rychle zmeni. Jak jsem rekl, je to v priprave.

Ono je zasadni pochopit, ze nejde o HID jako takove, ale o to, ze oslnuji protijedouci (ne, zadne serizeni to neresi, protoze ten svetlomet na ne proste neni konstruovan) a tim jsou nebezpecne.

BTW: Na co je STK kdyz toleruje veci, ktere na aute nemaji co delat??? Zkus vyjet do DE, tam ti to s trochou stesti vysvetli i s uctem v €.

Jinak Sprinter s HIDkama je fakt mnamka. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nerozporuju misto koupe ani cenu, vsechno je to ve finale stejny svinstvo - jde jen o kvalitu samotneho produktu.

Origo xenony jsou dle vyhlasky zrovna tak nepovolena prestavba. Nicmene jsou konstruovany pro xenonovou vybojku jako zdroj, cili pokud je radne seridis a zodpovedne pouzivas kolecko na sklon svetel, je to OK - resp. neoslnujes ostatni. Idealni je to samozrejme vcetne automaticke nivelace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud origo xenony tak musej bejt i automatickou nivelací a ostřikovačema jinak na kolečko vás z STK pokud tam dělá někdo odpovědnej tak vás vyrazí.

Tak pro magory dejte si tam hidek co se vám tam vejde ale pak vás nechci potkat na silnici bo vám ty světla rozšlapu. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...