Přejít na obsah

Xenony HID


cluck

Doporučené příspěvky

HID sadu mam v dalkacich uz pul roku

a kdyz v noci svitim smeju se a lahodim si oku.

Vybojka si zatim sviti v pohode

a kdyz umre pustim taky druhou k vode.

Kdyz je wataz o polovinu nizsi

nemej strachu parabola bude mnohem spokojnejsi.

Nocna hlidka seivzdy vecer potesi,

jakou dohodu s tebou bez bloku si vyresi.

PS: Dnes mam basnicke crevo HEHE lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem je asi rok a pul a odešel zapalovací modul... ted je to na reklamaci... mám tam druhou sadu co jsem měl doma...

S životností výbojek je to teda v cajku zhruba 45000km...

parabola tomu vůbec nic neřiká má to nižší wattáž a dokonce by to mělo mít i nižší teplotu...

s homologací je problém... ale s policií jsem nikdy problém neměl a na technickou to vždy můžeš sundat...

Viditelnost je nesrovnatelná... akorát ted budu muset seřídit paraboly páč po demontáži se mi to nějak celé hlo...

horší je že na mě každej 2. bliká že oslnuji... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidieť je pekné,ale ostatní nič nevidia. :angry: Proti xenónom nič nemám,teda ak sú za šošovkou,ako je to predpísané.Kľudne si ich dajte trebárs aj do tuningových svetiel,kde sú stretávačky riešené cez šošovku,ale v normálnej parabole to fakt nemá čo robiť.Raz som sa kôli jednému takému debilovi ,čo ich mal zle nastavené ,skoro vytrepal. kol114 Samozrejme,že ak sa niečo také stane on si to ani nevšimne.On sa pozerá dopredu,ako mu to krásne svieti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj u nás sú takí ale nanešťastie ani na zoštelovanie nejdú....

Vidieť je pekné,ale ostatní nič nevidia. :angry: Proti xenónom nič nemám,teda ak sú za šošovkou,ako je to predpísané.Kľudne si ich dajte trebárs aj do tuningových svetiel,kde sú stretávačky riešené cez šošovku,ale v normálnej parabole to fakt nemá čo robiť.Raz som sa kôli jednému takému debilovi ,čo ich mal zle nastavené ,skoro vytrepal. kol114 Samozrejme,že ak sa niečo také stane on si to ani nevšimne.On sa pozerá dopredu,ako mu to krásne svieti.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem je asi rok a pul a odešel zapalovací modul... ted je to na reklamaci... mám tam druhou sadu co jsem měl doma...

S životností výbojek je to teda v cajku zhruba 45000km...

parabola tomu vůbec nic neřiká má to nižší wattáž a dokonce by to mělo mít i nižší teplotu...

s homologací je problém... ale s policií jsem nikdy problém neměl a na technickou to vždy můžeš sundat...

Viditelnost je nesrovnatelná... akorát ted budu muset seřídit paraboly páč po demontáži se mi to nějak celé hlo...

horší je že na mě každej 2. bliká že oslnuji... :(

taky sem přihodím svoje zkušenosti a poznatky :)

Dnes ráno ve 3 hodiny jsem se vrátil z týdenní dovči: Německo - Francie - Monaco - Itálie - Švýcarsko - Rakousko - Lichnštejnsko - ČR

Ve Francii (5 dní - pobyt u moře + výlet do St. Tropez), ostatníma zeměma se projíždělo. 12x přes hranice - pokaždé na světla

Za celou dobu najeto cca 3.300 km, spotřeba 5,1, průměr. rychl. 70 km/h, ve 3 lidech v autě a plnym kufrem věcí, to jen tak na okraj.

Svítivost HID sady 8000K je naprosto neskutečná - při plném autě sklopeno na st.3, postupně na 2 a cestou domů už jen na st. 1. V noci při jízdě na dálnici je i rychlost kolem 140 km/h úplně bezpečná, což se u normálních žárovek říct nedá.

Nepatrně jsem změnčil činnou plochu světlometu použitím mračítek, ale v tomto případě si myslím že to určitě na škodu nebylo :)

Za celou cestu nás prosvítily pouze 3!!! auta a to tam omylem jednou zůstaly dálkový... Bylo to na horských silničkách ve Francii.

Mimochodem Němci, Rakušáci, Francouzi přes den nesvítí vůbec, za šera a v osvětlených tunelech jen na obrysovky a úplně to stačí :palec2:

Jediná záhada mi zůstává ta, že když ty xenony zapnu tak problikne kontrolka na potkávačky a zůstane zhasnutá a po čase se rozsvítí a pak svítí normálně, nebo se někdy nerozsvítí vůbec.

Editováno: , autor: Fíla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tyhlety radoby bezpecne a radoby skvele svetla bych dava pokutu minimalne 10 tisic a max palbu bodu. Protoze diky tomu ze to das do normalni paraboly, tak to sviti bez jakehokoliv usmerneni asi stejne tak jako kdyz roznes dalkace. Opravdu parada jet 130 v noci a najednou uplne prestat videt jak naproti tobe jede idiot s timhle humusem. Vam vsem co tohle mate a jezdite s tim preju at neustale potkavate vam podobne a ono vam mozna casem dojde ze to asi neni uplne to nejlepsi.

Ps: Pokud xenon. tak jedine kompletni origo. tzn komplet svetlo s cockou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tyhlety radoby bezpecne a radoby skvele svetla bych dava pokutu minimalne 10 tisic a max palbu bodu. Protoze diky tomu ze to das do normalni paraboly, tak to sviti bez jakehokoliv usmerneni asi stejne tak jako kdyz roznes dalkace. Opravdu parada jet 130 v noci a najednou uplne prestat videt jak naproti tobe jede idiot s timhle humusem. Vam vsem co tohle mate a jezdite s tim preju at neustale potkavate vam podobne a ono vam mozna casem dojde ze to asi neni uplne to nejlepsi.

Ps: Pokud xenon. tak jedine kompletni origo. tzn komplet svetlo s cockou.

:D

ono není nic lepšího když proti tobě jede auto který pravym světlem svítí na krtky do škarpy a levym světlem až někam za hory. to je ještě horší než ty xenony!!!

jak píšeš - "jet 130 v noci" - jestli tak jezdíš s normálníma HX žárovkama tak pácháš přesupek podle vyhlášky silničního provozu - NEJSI CHOPEN ZASTAVIT NA VZDÁLENOST NA JAKOU VIDÍŠ a v noci u potkávaček je to maximální rychlost cca 90 km/h !!!

on kdyby ORIGO xenon nestál takovou raketu tak asi není co řešit ale kdo dá xenony a nemá automatickou regulaci naklápění tak je to prakticky stejné jako HID

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde o to kolik v noci jedu, nerikam ze jezdim vsude a pokazde 130. dejme tomu ze 90, at mas radost :)

Ale jde o to ze to proste prestanes na 2-4 sec videt. Proboha svetla na aute nejsou jen o tom at vidim co nejlepe ja, ale musi tam byt nejaky kompromis i vuci jenym ridicum. Ted sem vcelku casto jezdil Praha-Ostrava a opacne a ono kdyz me to vylozene oslepi i v tranzitu, kde sedis o nejaky metr vyse nez v osobaku, tak to uz je na povazenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud resis cenu xenonu. No uprimne receno osobne nemam vubec potrebu davat do svoji fofiny xenony, protoze ty halogeny sviti velice dostatecne. Uz jsem mel moznost jezdit ruznyma autama a nejake jsem uz i vystridal a musim rict ze fabie sviti veelice dobre i z halogenama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde o to kolik v noci jedu, nerikam ze jezdim vsude a pokazde 130. dejme tomu ze 90, at mas radost :)

Ale jde o to ze to proste prestanes na 2-4 sec videt. Proboha svetla na aute nejsou jen o tom at vidim co nejlepe ja, ale musi tam byt nejaky kompromis i vuci jenym ridicum. Ted sem vcelku casto jezdil Praha-Ostrava a opacne a ono kdyz me to vylozene oslepi i v tranzitu, kde sedis o nejaky metr vyse nez v osobaku, tak to uz je na povazenou.

kompromis = poštelování světel směrem k zemi - na H7 jsem před tím jezdil na úroveň sklopení 0, na HID 1-2 při naložení 3.

a jak říkám, mám na ně ujeto cca 4000 km den/noc - 50/50 a stěžovali si 3 protijedoucí auta!

a jinak pěkně dokážou osnit i klasický H4 na Favoritu, když každý svítí jinam nebo když to někdo naloží až po střechu a nestáhne světla dolů

k druhému příspěvku - na H7 jsem jezdil 6 let. Svícení i viditelnost slušná,

po tom co jsem dal HID sadu už bych neměnil !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on kdyby ORIGO xenon nestál takovou raketu tak asi není co řešit ale kdo dá xenony a nemá automatickou regulaci naklápění tak je to prakticky stejné jako HID

promiň, ale píšeš nesmysl.... automatická regulace, jak se již nesčetněkrát diskutovalo je k ničemu a je pomalá, takže nezareaguje za jízdy, nebojím se napsat, že vůbec.

Nevím tvoji HID sadu jsem svítit neviděl, takže neříkám nic. Lewisovo přestavba je z pohledu z kabiny vozu v noci dokonalá. Ale pro protijedoucího, nebo pro člověka jedoucího před ním - je to peklo. Je to normální prasečina. Moje xenony jsou origo a seštelovaný trochu vejš než je to košér. Jezdím, ale seštelovanej na kolečku na 2 až 3 stupeň, čímž jsem na správném seštelování. V noci po prdelních cestách, kde člověk nepotká auto otočím na pomlčku a vůbec nepotřebuju dálkový.

Jednou jsem jeli s Lewisem v noci po D8 směr Teplice... naším směrem ani auto, a tak jsme jeli vedle sebe poklidnejch 140 až 150 tacho... no a napadlo mě zhasnout moje zínony.... viděl sem pořád to samý jako při rozežnutejch, jen tma cca 3 metry před mým čumákem. Chvilku tak jedem a zase sem rozežnul. Jak sem rozsvítil a xeny se nastartovaly, tak zhasnul Lewis a měli jste to vidět, tma... jeho HID svítěj asi tak 2x tolik co moje Fábiový xeny pod čočkou.

A jaký je z toho ponaučení a závěr?

HID bych si dal s parabolou leda na dálkový - který má člověk dálkoový, tak proti němu nikdo nejede a tudíž ani neoslňuje nikoho dalšího. Jinak třeba do světel co mají čočku je HID sada v pohodě. To jsou třeba světla co má máca, nebo od HELLY, tam je taky HID sada úplně v pohodě. Ale na parabolu to nepatří.

HID sada stojí bratru 3500, někdy méně někdy více. Ale povětšinou stačí dvojnásobek a origoxenony se dají sehnat. Takže báchorky o tom, že jsou drahé neberu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tyhlety radoby bezpecne a radoby skvele svetla bych dava pokutu minimalne 10 tisic a max palbu bodu. Protoze diky tomu ze to das do normalni paraboly, tak to sviti bez jakehokoliv usmerneni asi stejne tak jako kdyz roznes dalkace. Opravdu parada jet 130 v noci a najednou uplne prestat videt jak naproti tobe jede idiot s timhle humusem. Vam vsem co tohle mate a jezdite s tim preju at neustale potkavate vam podobne a ono vam mozna casem dojde ze to asi neni uplne to nejlepsi.

Ps: Pokud xenon. tak jedine kompletni origo. tzn komplet svetlo s cockou.

potkat v noci fabii je horor a ani nemusí mít hid xenon,mimo jiné se dají sehnat hid sady určené do paraboly,kde má výbojka stínítko,mám bi-xenon v octávce a za 5000km po evropě na mě nebliklo ani jedno auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá řeč, Bobiku! :palec2:

(Mimochodem, ve ctvrtek jsem na tebe zurive blikal dalkovyma v antracitovy OII na Prumyslovy tesne za kruhacem u Kosmonos a ty jsi nehnul ani brvou... :D)

ve čtvrtek, to muselo být cca půl šestý.... to sem byl myšlenkama už v hospodě :p .... tam před očima, sliny u pusy... však víme :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...