Přejít na obsah

Vaše spotřeba u 1.9Tdi 96Kw


seler

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ale to pak člověk nemá z té jízdy žádnej požitek, když jenom pořád kouká na to kolik projel nebo neprojel.. Auto je od toho, aby s ním člověk jezdil jak se mu chce a ne to lechtat - podtáčet a nízkými otáčkami zničit zbytečně turbo B)

Při jízdě nad 2000ot./min. se moc dobře nešetří a pod 2000ot./min. se kurví motor a jeho příslušenství, takže co si vybrat, že?

Editováno: , autor: Komárek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já jezdím s Pašou 96kW reál tak 5,8 až 7. Ale PC ukazuje u mě asi o 12% víc, chtěl jsem to stáhnout na Vagu, ale u PD se s tím dotyčným kanálem není nic dělat, takže si trochu odmýšlím :) Jo ale mám ho čiplého na 121 kW a 370Nm krouťák a naprostá spokojenost, až na to zasr..é dunění pod 2000ot.

Editováno: , autor: TomasH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U mňa 6,5 až 7,5 teraz cez zimu po meste s takým istým autom a motorom. Minule som viezol známeho, ktorý mi chcel ukázať, ako sa jazdí na spotrebu a ako sme išli, stále mal otáčky po 1600 a na 6 chodil pomaly aj cez dedinu. Je síce pravda, že tam mal spotrebu 5 litrov, ale mňa to jeho jazdenie tak sralo, že som ho musel vymeniť(ja sa snažím dlhodobo nejazdiť pod 2000 otáčok). Takže otomto je celá táto diskusia: buď trápite motor, alebo svoju peňaženku.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to jezdíš jak, že máš dlouhodobou 6.3 ???

já mám tu samou motorizaci a jezdím přes zimu za 7.2 a léto tak 6.8 ... dálnice 40% město 40% okresky 20%

Byvam cca 30 km od Bratislavy v Senci a rano sa neda ist rychlejsie ako 100 - 110km/h. No a v meste tak okolo 90. A mam v motoro naliaty rusky pripravok Univerzalny modifikator, nieco ako Swedol ale toto som videl na vlastne ocitak tomu verim. Je to podla mna dobra vec manik demontoval olejovu vanu z fabie a odjazdil na aute cca 10 km potom nalial olej spat a odfical. Po naliati mi klesla spotreba priblizne o 0,9 litra kamosovi v Superbe 2,5 dokonca az o 1,2l/100km

post-14575-1201206551_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to ukazuje 7.8-8.0 a to jezdím po Praze ve špičce. Mimo Prahu to spadne na 5.6 (okresky 100 km/hod, dálnice 160 km/hod). Jinak podle mých zkušeností ma velký vliv na spotřebu správný huštění pneumatik podle tabulky na na vnitřní straně výčka nádrže. Když je to podhuštěný, vezme to i 2l navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byvam cca 30 km od Bratislavy v Senci a rano sa neda ist rychlejsie ako 100 - 110km/h. No a v meste tak okolo 90. A mam v motoro naliaty rusky pripravok Univerzalny modifikator, nieco ako Swedol ale toto som videl na vlastne ocitak tomu verim. Je to podla mna dobra vec manik demontoval olejovu vanu z fabie a odjazdil na aute cca 10 km potom nalial olej spat a odfical. Po naliati mi klesla spotreba priblizne o 0,9 litra kamosovi v Superbe 2,5 dokonca az o 1,2l/100km

Obdivuji lidi, co se nebojí dávat do motoru tyhle přípravky...

Jinak dlouhododě jezdím za 6,5l/100km, převážně město, mimo město jsem o litr méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No sorry ze se vam do toho cpu s octou, ale mam stejny motor a nemuzu se dostat dlouhodobe pod 5L. To prostě nejde, nehoním to! A když jedu po dalnici ve 3 lidech, tak spotřeba kolem 6L PRI 130KM/H, kdyz to držím kolem 150, tak to je 7litru a pri 180 8litru! Když jem spěchal, a valil kolem 200km/h tak si smlsnul na 12litrech!! pisu udaje z maxidotu. Dlouhodobá je o 2dcl vyšší(podle měření při tankování).

Jezdím ted na techto zimnich pneu

ContiWinterContact™ TS 810 195/65 R15

http://www.conti-online.com/generator/www/..._ts_810_cz.html

Nechápu jak můžete někteří jezdit za 160km/h za 5,5 litru. To je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mám 96kw a když táhnu vlek+na něm auto(např.octa 1450kg) 1850kg. cca 1000km ustálená rychlost na 100km\h tak se dostanu na 7.4l. ale podle počítače 8.5l.Začal jsem sledovat tento rozdíl po montáži tempomatu. Ted mi dlouhodobá ukazuje 6.8l. a to mi s tím z 95%jezdí žena po kamarádkách a na ty ženské siance. :prc: Ale doma to moc nepoznám pač tam leju ropu z vlastních zásob a když je tak naleju a naopak.

Editováno: , autor: rr1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No já nevím teda jak se vám to daří ale já jezdím 80%město podotýkám Brno-centrum (není město jako město....protože semafor každých sto metrů, je snad jen v Praze a Ostravě) a moje spotřeba průměrná je 8,2l a to jezdím s lehkou nohou tak nevím kde je chyba když tady má skoro každej pod 6l, fakt mi to docela žere asi, jo mám teda automat no:-) ale tak to už není takovej rozdíl ne? Myslím tak max 1-1,5l ? Může být někde nějaká závada co mi spotřebu zvyšuje?mám to na 16kách(zatím) tak fakt nevim.Bojím se až tam dám 18ky to bude za 10l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...