Přejít na obsah

Vaše spotřeba u 1.9Tdi 96Kw


seler

Doporučené příspěvky

Asi se to sem nehodí...Ale aspon to tady nebudu zasí...tematama: Buď sem blbej,nebo je možný že Superb v základu nemá dlouhodobou spotřebu??? Ať sem koukal jak sem koukal....Dlouhodobá nikde :aggressive:

má...stačí pouze najet na spotřebu a krátce zmáčknout tlačítko reset a přeskočí to na dlouhodobou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kucí, reknete mi, co vlastne na tom chrochtaku mate? Spotreba 6-8 litru, hovno vykon, dvakrat vezmes blbou naftu a je cas motoru udelat papa, ja mel ted rok golfa5 1.9TDI a jsem tuze rad, ze uz ho jezdi nekdo jiny....

Motor 2.8 V6- dlouhodoba spotreba 9.0 (slovy devet rovnych), jezdim jako prasopes, leju tam odpad ze zemedelskych pump (kecam), krasny zvuk, zadne problematicke vstriky, vahy vzduchu, podavaci cerpadla, dvouhmoty.... Kdo nezkusil, neuveri....

Editováno: , autor: tom.faktor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tom.Faktor: mě teda ty diesly přijdou lepší, sice je s tím trochu víc práce, ale celkově bych volil jednoznačně TDI. K výkonu 2.8: taky mi zrovna nepřipadá moc dobrej výkon, vzhledem k objemu... A navíc kolikrát jsi využil těch 142 kW v 6000ot/min? Kdybys to auto tak drtil, tak se určitě nedostaneš na 10 l....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

já mám 1,9 tdi, 96kW, najeto poctivých 250 tis. a dlohodobou mám 7.5 , 50/50 město/okresky a to jezdím s hodně lehkou nohou. Jakmile jedu celou cestu do práce (cca 30 km po okresce) 80, tak se dostanu na 6,3l, ale méně to určitě nejde. Nemůže být někde problém? Zdá se mi ta spotřeba dle vaších příspěvků dost vysoká. Momentálně jezdím na zimních 16 -ctkách. Měl jsem to připlé na PC a žádný problém. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to mam uplne tak podobne s tou spotrebou, teraz zima 7 litrov kombinovana a to 80 percent jazdim mimo mesta , ale možem potvrdit, že každy motor je iny aj ked je to ten isty model

doviezol som raz davno passata 96kw 6 kvalt a ten zral tych 5.5 l ale odvtedy som sa s takym niečim ešte nestretol

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kluci, vždyť je to jedno, za co kdo jezdí nebo ne? hlavně že to auto je spolehlivé, že nám přináší požitky z jízdy a že nás někam doveze. Jestli jedu za deset nebo za sedm, nehraje velkou roli. Ony se ty rozdíly na pozdější údržbě a na koupi náhradních dílů uplně smáznou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kuciii, tak jsem se spotrebou na 2,8 V6 na magickych 8,6 l/100km, jezdim 70% mesto, zima mi proste zveda pravou nohu :)

Nebyt to v meme aute, neuverim tomu.... Co vy ostatni V6kari, za kolik jezdite ted, kdyz je potreba jezdit pomalu a opatrne?

P.S. Minuly tyden CB-Brno (+/- predpisove za 6.5 l/100) Rikal tady nekdo neco o TDIcku???

Editováno: , autor: tom.faktor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuciii, tak jsem se spotrebou na 2,8 V6 na magickych 8,6 l/100km, jezdim 70% mesto, zima mi proste zveda pravou nohu :)

Nebyt to v meme aute, neuverim tomu.... Co vy ostatni V6kari, za kolik jezdite ted, kdyz je potreba jezdit pomalu a opatrne?

P.S. Minuly tyden CB-Brno (+/- predpisove za 6.5 l/100) Rikal tady nekdo neco o TDIcku???

veřím že se dá jezdít z V6 na štreky za 9L a když pojede člověk na spotřebu tak za nějakých 7L, ale neveřím že když pojedeš jak prase že jedeš za 9L to říkej někomu kdo tomu nerozumí.

jinak já jezdím 40% město 50% dálnice 10% okresky a když jsem jezdil v létě na spotřebu tak jsem jezdil za 4,5L reálně to bude tak 4,7 takže po dálnici tak 110, ale to mě bavilo tak 5000 Km a teď už ne a jezdím po dálnici podle GPS 130 po městě max dovolenou a když vím kde není radar tak 70 a dlouhodobá je ted v zimě 5,7 reálně to bude tak do 6L

vše je to o stylu jízdy, nebudu jak piča schválně přidávat když vím že budu zastavovat, třeba před semaforem na červenou a nebo odbočovat a podobně. jinak používám VIF a to 2ml na 1L paliva

Editováno: , autor: quakmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Takže já ted jezdil rok za 5,8l/100km dlouhodobá před týdnem jsem udělal nové rozvody a už je dlouhodobá 6,7l/100km,taky jsem koupil nové gumy na kola R17,gumy 225/45/R17.Jezdím asi 70% po okreskách mezi vesnicí a městem a 30% město.Celkem mě to štve 5,8 bylo lepší :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Supa 1.9, 96 kW, pres rok jezdim hlavne mesto a spotreba cca 6.5 l (pneu 17´´) a ted zima na zimakach 225x45x17 ve meste spotreba 7.4 l.Po zahrati to nevytacim, ale ani nejsem zadna brzda provozu. Uvazuji o koupi nejakeho SUV, ale zatim pri cenach nafty me to odrazuje, protoze s mym stylm jizdy nikdy takovou spotrebu nedocilim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hoj všem,

mám Supa asi rok a jezdím mimo město s lehkou nohou za 5,3 L/100 Km a ve městě a na dálnici kolem 6,5 L...a tu dlouhodobou spotřebu tam mám 6 l/100 km. Jen by mě zajímalo, když mám 1.9 TDI 96 Kw jestli mu ubližuju, když držím otáčky kolem 1700. Měl jsem za to, že diesl nepotřebuje být vytočený na 2000 a víc jako benzín. Tak mi prosím poraďte, jaké otáčky budou pro mého Supíka nejlepší. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nevidim duvod, proc by s takovym motorem nebyla mozna spotreba kolem 5 litru. Sam mam dlouhodobou po chipu pod 5 litru, pred nim zhruba 5,5. Dokonce se mi povedlo pri vylozene ekonomicke jizde jet za 3,9 l na 100 km, coz je na limuzinu velmi slusne. A duvodu je nekolik, pouzivam denni sviceni, kola pouze 16ky, 205/55 (letni 17ky, 225/45, rozdil mezi nimy je zhruba 0,5 litru na 100 km) beru pouze kvalitni naftu, Verva Diesel od Beniziny s cetanovym cislem 60, pouzivam aditivum do nafty, momentalne zimni, letni sem doposud nepouzival, ale budu, superb ma lepsi zatah, prijemnejsi zvuk, nizsi spotrebu a mene kouri, rozdil je opravdu znat. Jinak je to hodne o stylu jizdy, nezrychlujii, kdyz vim ze budu brzdit a brzdim motorem. Na druhou stranu jezdim vetsinou sam, po dalnici a ve meste jen minimalne, tak 10%, zbylych 90 po okreskach a nepouzivam klimatizaci, neni potreba, kdyz jsem sam v aute. Pokud mate nekdo pocit ze je vase spotreba vysoka, muze to byt, jak uz tady nekdo rikal podhustenymi pneumatikami, velikosti rafku a sirkou pneumatiky, nekvalitni naftou, vahou vzduchu ale take zvytecnou zatezi v kufru. Ovsem nejvetsi zrout je Tiptronic, ten je schopen navysit spotrebu az o dva litry na 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

dlouhodobá 6.2 - ta se nehne. Řadím většinou od 2-2,5 tis. otacek.... casto do 3. Jednou za cas 150 na 4 :)

Jinak když jsem zkoušel jezdit na spotřebu tech 5.8 jsem mel taky, ... 5.8 je uváděno i skodovkou. Ale to bylo razeni na 2tis a zbytecne sem nezrychloval :)

Editováno: , autor: eXt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Když jsem na dálnici, hodím na tempomat 140, jedu zhruba za 6,5 ... jinak jezdím 70%ve městě ... průměrná spotřeba se mi drží na 7,8 .... to by mě zajímalo .. jak s tím jezdíte pod 6 ... a to opravdu nemám těžkou nohu, jízdu si užívám, v klídku ...

je nějaká možnost zjistit, že tam něco není v pořádku? čím to třeba může být? těch faktorů je asi spousty, že ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz to bude za chvili rok co jsem tady psal o spotrebe meho Supa 1.9, 96 kW a mych uvahach o koupi SUV. Nakonec jsem Supika prodal a koupil SUV a na takovou peknou spotrebu jakou jsem mel u Supika jen vzpominam. SUV bere cca o 1 az max ted v mrazech o 1.5 l vice nez Supik. Neni to sice az tak moc, ale tim ze SUV ma mensi nadrz a vyssi spotrebu, tak jsem casteji na benzinkach a do toho ted ta cena nafty - hruza!! Jinak ale cestovani v SUV je supr, vyssi posez, motor silnejsi nez u Supa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...