Přejít na obsah

Odpojení recirkulace spalin


pavel3.0.9

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny.Nevim jestli uz to tu nekde je,ale ja to nenasel.chtel bych se te zeptat jaky je Vas nazor na - Odpojení recirkulace spalin (Arg ventil)Nekde jsem cet,ze byva zanesenej,motor se karbonuje a ze je tam jen kvuli BursikoviMam octavku 1.9Tdi 66kw,2001.a zadruhy jak vypada a jak ho zaslepit.DIKY MOC VSEM

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny.Nevim jestli uz to tu nekde je,ale ja to nenasel.chtel bych se te zeptat jaky je Vas nazor na - Odpojení recirkulace spalin (Arg ventil)Nekde jsem cet,ze byva zanesenej,motor se karbonuje a ze je tam jen kvuli BursikoviMam octavku 1.9Tdi 66kw,2001.a zadruhy jak vypada a jak ho zaslepit.DIKY MOC VSEM

.

Buď to jde odpojit VAGem, nebo jednoduše odpoj hadičku od EGR, nacpi tam kuličku z ložiska a napoj ji zpět. Pokud je zatím v pořádku, tak to bude stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste me zajima,jestli s vyrazenym ventilem uz nekdo jezdi delsi dobu.Jestli to prospeje,se bojim,abych neco tim nezku...l .Jeste pro debila jak prez vag mam VAG-COM 607 nebo kde ho najdu ,mam ji preci jen 1mesic tak to este nemam prolezly :aggressive: ,jo jeste motor mam ALH.jinak si mylsim ze zatim je v poradku.DIKY MOC ZA RADY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste me zajima,jestli s vyrazenym ventilem uz nekdo jezdi delsi dobu.Jestli to prospeje,se bojim,abych neco tim nezku...l .Jeste pro debila jak prez vag mam VAG-COM 607 nebo kde ho najdu ,mam ji preci jen 1mesic tak to este nemam prolezly :aggressive: ,jo jeste motor mam ALH.jinak si mylsim ze zatim je v poradku.DIKY MOC ZA RADY

Hele, tak tím Vagem ti to řekne TDIfun....jestli se sem mrkne...

Ale bez EGR jezdí spousta lidí. Minimálně všichni, kterým jsme upravovali auta, včetně nás. Má to jen pozitivní vliv. Nemusíš se ničeho obávat. Odpoj ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas Vag 607 tak ten ti pak napovi.Jinak spoj se s rj motoru to je pak zadej login 12233 a adaptace10 pak tusim kanal 3 a zmen hodnotu z 32768 na 33768.Ale jak rikam Vag ti tam napovi.Nebo to lze odpojit softwerove tim mysl8m upravou obsahu rj.

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já tu hadičku taky ucpal a pak po dojetí a vypnutí motoru mi asi 30 sek.vrněl omezovací(přetlakový)ventil turba

tak jsem tu kuličku vydělal a přestalo to.Kde je chyba?dík :help:

Turba????? To nemá s turbem nic společného! A když to odpojíš, tak ti to podle mě bude sát vzduch, když ten ventil dostane impuls od ŘJ...a můžeš mít problím s brzdama, regulací turba a vším, co je napojeno na podtlakový okruh...to bych nedělal. Asi tam budeš mít ještě něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem tam nacpal kovovej valecek a zase vratil zpatky od kud sem ji vytah,Z toho elektroventilu sel podtlak coz je spravne,jeste sem odzkousel ji pripojit nez sem ho ucpal a slysel sem jak se otevira a zavira ten ventil spalin(jen tak ze zajimavosti).pak sem ucpal a vratil.Takze by to melo byt ok

Editováno: , autor: pavel3.0.9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem tam nacpal kovovej valecek a zase vratil zpatky od kud sem ji vytah,Z toho elektroventilu sel podtlak coz je spravne,jeste sem odzkousel ji pripojit nez sem ho ucpal a slysel sem jak se otevira a zavira ten ventil spalin(jen tak ze zajimavosti).pak sem ucpal a vratil.Takze by to melo byt ok

Tak to je jak jsem myslel... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se stane nebop cemu se pomuze a co se zmeni kdyz ten ventil odpojim /zaslepim/ ?

diky

Pro volnobehu a nizke zateyi to nebude vpoustes zpet do motoru vyfukove plyny.Nebude se zasirat sani a budes mit mensi proavdepodobnost nejakeho skubani atd.Napr. ted se hromadne resi uprava tohohle probelemu u okty2 77kw kde to predelaly softwerove.Samozrejme jsme taky schopen tohle udelat bud to jde castecne omezit Vagem cca 60% nebo to odpojit v softweru.Nejjesdodussi to mas odpojenim podtlakove hadicky nebo vyrobeni blind misto EGR trubky na svodech turba a na sani.Jako na tomhle obrazu.

post-6180-1192013645_thumb.jpg

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.mam novy poznatek.pred zaslepenim mi pri seslapnuti plynu v tahu a prudkym ubrani bylo slyset jako by se"dotacelo"turbo äsi to bylo pretlakem v potrubi,nebo ja nevim cim.po zaslepeni to prestalo.Jeste jsem si vsim,ze po chcipnuti motoru bylo slyset taky odfouknuti,coz pred tim nedelalo.Tak nevim jeste to chvilku budu zkoumat lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se stane nebop cemu se pomuze a co se zmeni kdyz ten ventil odpojim /zaslepim/ ?

diky

Pro volnobehu a nizke zateyi to nebude vpoustes zpet do motoru vyfukove plyny.Nebude se zasirat sani a budes mit mensi proavdepodobnost nejakeho skubani atd.Napr. ted se hromadne resi uprava tohohle probelemu u okty2 77kw kde to predelaly softwerove.Samozrejme jsme taky schopen tohle udelat bud to jde castecne omezit Vagem cca 60% nebo to odpojit v softweru.Nejjesdodussi to mas odpojenim podtlakove hadicky nebo vyrobeni blind misto EGR trubky na svodech turba a na sani.Jako na tomhle obrazu.

co to udela s emisema a kourivosti vubec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jak moc velký je podtalk v tom systému?

psalo se že to dokáže snížit spotřebu o ca0,3 l co je na tompravdy z praxe?

nezahřívá se pomaleji motor když tam nejdou spátky již předehřáté plyny z výfuku? hlavně teda v zimě... ?

poradí si s tím bez problému řídící jednotka?

diky za odpovědi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak moc velký je podtalk v tom systému?

psalo se že to dokáže snížit spotřebu o ca0,3 l co je na tompravdy z praxe?

nezahřívá se pomaleji motor když tam nejdou spátky již předehřáté plyny z výfuku? hlavně teda v zimě... ?

poradí si s tím bez problému řídící jednotka?

diky za odpovědi!

Spotřeba se nezmění. To je kravina.Kromě toho, že se nezanáší sání to nebude mít žádný přínos.

Nehledejte v tom spásu. Ani spotřeba, ani výkon. Pouze čisté sání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...