Přejít na obsah

Porézní brzdové kotouče, co to je?


Rabbyt

Doporučené příspěvky

Pred nejakym casem jsem nechal na fabce menit v servisu oblozeni na prednich brzdach (pri cca 55 000km)..nicmene panove v servisu prisli s tim, ze kdyz sundali kola, tak zjistili, ze prej mam "porézni" kotouce a ze je to jako spatny a ze je musej vymenit taky.

Vim, ze kotouc se nekdy muze zkroutit, ale "zkroutit" mi neprijde to samy jako "porezni"... pritom pohledove mi ty kotouce pripadaly OK a navic s brzdenim az do navstevy servisu rozhodne nebyl zadnej problem....

Chteli me jen ojeba a nauctovat si dalsi praci a dily? :) Nebo skutecne "porezni" znamena neco seriozniho?:)))

diky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred nejakym casem jsem nechal na fabce menit v servisu oblozeni na prednich brzdach (pri cca 55 000km)..nicmene panove v servisu prisli s tim, ze kdyz sundali kola, tak zjistili, ze prej mam "porézni" kotouce a ze je to jako spatny a ze je musej vymenit taky.

Vim, ze kotouc se nekdy muze zkroutit, ale "zkroutit" mi neprijde to samy jako "porezni"... pritom pohledove mi ty kotouce pripadaly OK a navic s brzdenim az do navstevy servisu rozhodne nebyl zadnej problem....

Chteli me jen ojeba a nauctovat si dalsi praci a dily? :) Nebo skutecne "porezni" znamena neco seriozniho? :) ))

diky...

Porezita by se dala jednoduše vysvětlit jako vzduchove bublinky v odlitku.To znamena,při opotřebení kotouče až k one bub

ině vznikne na povrchu něco jako dirka,ktera může způsobit třeba zvyšené opotřeb

ní obložení.A není zaručeno že těch bublin tam je vícero a mohlo by dojít až tře

a k rotržení kotouče. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bublinky v odlitku - to by to musel být hodně velký zmetek. Spíš bych řekl, že neměly zcela jasnou představu o tom co to znamená slovo porezní. Možná tím chtěli říct, že povrch kotouče není rovný (asi od sjetých destiček). Přejeť prstem po kotouči a uvidíš

bral jsem to všobecně co je to porezita-ne konkretně ,ale mužu potvrdit že sem se s něčím podobnym již setkal.a i velkej zmetek se kolikrat dostane až k zákaznikovy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě tě ochcali. Jsi jeden z mnoha. Ja si davam už bacha od te doby co mě chtěli taky ochcat.Hold pořebovali někde zadarmo sehnad kotouče

kotouce skutecne vymenili za novy, to jsem si zkontroloval :) a ze by se jim tak libily ty stary..no mozny je vsechno:)) spis mi slo akorat o to, jestli si nekde treba nepotrebovali nahonit praci a kseft (a jakoze ta prace nebyla levna)..

Editováno: , autor: Rabbyt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porezita by se dala jednoduše vysvětlit jako vzduchove bublinky v odlitku.To znamena,při opotřebení kotouče až k one bub

ině vznikne na povrchu něco jako dirka,ktera může způsobit třeba zvyšené opotřeb

ní obložení.A není zaručeno že těch bublin tam je vícero a mohlo by dojít až tře

a k rotržení kotouče. 

tohle mi prijde vcelku jako rozumny vysvetleni toho, co je to "porezita" :) no kotouce uz mam davno vymeneny, takze ty stary ani nemam sanci prohlidnout, nicmene jako vysvetleni to staci, dik :)

jestli technik skutecne kecal nebo ne, tot otazka, to uz nikdo nezjisti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povrch kotouče je vždy trochu porézní, ale ne tak, že by to byli vzduchové bubliny , je to spíš poréznost mikroskopická ,

a je žádoucí. Když se nové destičky zabíhají, tak se jejich prach částečně dostane do těch porů, zatře se tam, a tím se taky zvyšuje brzdný účinnek. Krom toho, že s deskama přizpůsobí tvarově. U závodních destiček a kotoučů na to existuje technologický postup, jak ten kotouč a desky "zajet".

Takže si myslím, že v servisu potřebovali asi nějaký kšeft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...