Jump to content

Kontrolní světlo chladící kapaliny

pjotr
 Share

Recommended Posts

Po nastaratování (Fabia 1,4 50kW) se rožne kontrolka stavu chladící kapaliny, podle manuálu je buď vysoká teplota chladící kapaliny, nízká hladina kapaliny nebo špatná pojistka ventilítoru. Vše sem překontroloval a je to v pořádku. Ví někdo kde je chyba a jestli to mám nějaký vliv na provoz vozu?? Diky

Po nastaratování (Fabia 1,4 50kW) se rožne kontrolka stavu chladící kapaliny, podle manuálu je buď vysoká teplota chladící kapaliny, nízká hladina kapaliny nebo špatná pojistka ventilítoru. Vše sem překontroloval a je to v pořádku. Ví někdo kde je chyba a jestli to mám nějaký vliv na provoz vozu?? Diky

Zanesene cidlo v nadrzke na chladiacu kvapalinu....skus vybrat nadrzku a vycistit a preplachnut technickym benzinom.

Taky mě to už párkrát udělalo, vždy jsem zdechnul motor a nastartoval znovu a kontrolky nesvítila...sporadická chyba..zajímavé je, že mě ani jednou po rozsvícení nenapadlo zastavit a zkontrolovat hladinu, ale vždy jsem rovnou zdechnul a znovu nastartoval spoléhajíc právě na sporadickou chybu.. ;)

Taky mě to už párkrát udělalo, vždy jsem zdechnul motor a nastartoval znovu a kontrolky nesvítila...sporadická chyba..zajímavé je, že mě ani jednou po rozsvícení nenapadlo zastavit a zkontrolovat hladinu, ale vždy jsem rovnou zdechnul a znovu nastartoval spoléhajíc právě na sporadickou chybu.. ;)

Zejména se to projevuje rano, jakmile se zahřeje a znovu nastartuju, tak kontrolka přestane blikat.

Jestli je to řešený jako u octavie, tak stačí vyčistit ty dvě tyčky (dráty) v nádobce. Je na nich usazenina. Zubní kartáček a nebo jenom pojezdit třeba šroubovákem, strhnout ten povlak. Jinak když tam koukneš, tak to nepoznáš. Chce to opravdu vyčistit. ;)

Mám sice koktu, ale zkušenost se stejným problémem. U mě to nebyla ani

kapalina ani nádržka nýbrž slabá baterka. Prostě hlavně u studenýho auta

došlo při startu k poklesu napětí pod určitou mez a v nějaké spojitosti to hlásilo

málo chladící kapaliny. Po výměně baterie se to objeví sporadicky, když zapomenu

při startu zapnutý nějaký větší odběr :)

• 3 months later...

Ahoj, mne to blblo tiež hlavne vtedy keď bolo chladnejšie.Pytal som sa v servise, že aká to môže byť chyba a povedali mi že blbnu čidla.Od výroby je kvapalina na dolnej ryske a tak som dolial aby bola kvapalina medzi vrchnou a spodnou ryskou a od vtedy mi to neurobilo ani raz :palec2:

• 9 months later...

Mně to moje 1,4 MPi dělá taky, jen když klesnou teploty pod nulu. Loni na začátku jara sem nechal vyměnit nádržku a byl klid. Ale letos jak začalo v noci mrznout to dělá znova. Nevim čim to může být. Ale nádržka je zevnitř špinavá (ne mastná) olej to neni. Měnil sem G12 zároveň s nádržkou. Vyměnit baterku sem nezkoušel. Mam jí tam cca 4 roky možná i víc. Po startu 3x pípne a pak stále bliká kontrolka, mus. počkat až se zahřeje a znova nastartovat...????