Přejít na obsah

SAFE MODE


bobocop

Doporučené příspěvky

Hi, viem že sa tu už veľa písalo o poruchách spojených so SAFE MODE-om. Môj je asi taký. Stiahol som si okno na dverách spolujazdca a kľúčom uzamkol dvere na centrál. Z vnútra všetky dvere uzamklo. Postupne som skúšal, že ktoré dvere sa dajú z vnútra otvoriť (tie by mali byť poruchové) ale dospel som k tomu, že všetky dvere sa dajú z vnútra otvoriť. Samozrejme kontrolka vo dverách vodiča nebliká, teda nie je v SAFE MODE. Tiež po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania sa mi autorádio zn. SONY nevypne. Skúšal som aj odposiť autorádio, ale ajtak auto nenaskočí do SAFE. Tiež pri zapnutých svetlách a po vytiahnutí kľúča mi nesignalizuje akustický signál. Teda zhrniem to : SAFE MODE vôbec nefunguje. Čo by mohol byť naj. problém ? Žeby všetky mikrospínače v zámkoch dvier by boli pokazené a ešte aj zapaľovacia skrinka ? Prosím o radu. thnx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stim radiem zrejme mas prohozenej kabel k napajeni radia prohod 2 kabely, zluty a cerveny mezi sebou.

Ted mas radio stale pod "proudem" ,kdyz ty kabliky prohodis tak se bude napajet jen pamet a jakmile vyndas klicek radio se vypne.

Mala pomucka:

zluty - nepřetržitý zdroj napájení

cerveny - spínaný zdroj napájení

snad mas stejny barvicky zatim jsem se nesetkal stim ze by je sony nejak menilo :)

PS: tak jsem se mrknul do schema zapojeni a mel by jsi mit zluty na zluty a cerveny na cerveny, mozna to ted mas bud obracene a nebo zluty a cerveny spolu na zlutem

Editováno: , autor: xxx.79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně těch mikrospínačů... připoj to na VAG a zkontroluj si jestli všechny mikrospínače fungují tak jak mají. Jinak to nedáš dokupy. Pokud ti to nezamyká do SafeLocku, tak pak bude nejspíš špatnej mikro snímače zajišťovací západky, ale už jsme to probírali v jiném příspěvku, nevím, proč kvůli tomu zakládat nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safe mode dle mého názoru a zkušenosti funguje pouze, když se zamkne auto z venku klíčem. Já to zkoušel, dkyž jsem byl uvnitř, přes stažený okno jsem z venku zamknul klíčem dveře, centrál zamknul dveře, vytáhl okna a nemohl jsem se dostat z auta ven. Musel jsem zevnitř rozebrat zámek u kufru a pak vylézt. Bylo ma ale ouvej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže dnes som rozobral spínaciu skrinku, neviem ako to má byť ale na S-kontakt prichádza prúd (hnedočervený kábel), ktorý rozvádza do kontaktov "P"; "50" a ešte jeden. Prúd ide do ostatných týchto uvedených až po otočení kľúčom. Ako sa dá zistiť ži je vadná spínacia skrinka? K autorádiu vedie červený a žltý kábel, čo je chyba, že v oboch je vždy prúd aj po vytiahnutí kľúča. Tiež mi nefunguje dióda vo dverách, zvuková signalizácia zapnutých svetiel ale aj zvuk signalizácia ponechanej ručnej brzdy. Stropné svetlo funguje v pohode. Pls o radu....

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... zvuková signalizácia zapnutých svetiel ale aj zvuk signalizácia ponechanej ručnej brzdy.....

ty jo to ani nevim ze 1.6 55 kw z 97 tj. to same co mam ma zvukovou signalizaci zapomenutych rozsvicenych svetel a i rucky pri jizde :kuk:

to musim vyzkouset :)

Editováno: , autor: xxx.79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Safe mode dle mého názoru a zkušenosti funguje pouze, když se zamkne auto z venku klíčem. Já to zkoušel, dkyž jsem byl uvnitř, přes stažený okno jsem z venku zamknul klíčem dveře, centrál zamknul dveře, vytáhl okna a nemohl jsem se dostat z auta ven. Musel jsem zevnitř rozebrat zámek u kufru a pak vylézt. Bylo ma ale ouvej...

Staci,ak pretocis klucom v spinacej skrinke a savelock sa zrusi. Nemusis chodit cez kufor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safe mode dle mého názoru a zkušenosti funguje pouze, když se zamkne auto z venku klíčem. Já to zkoušel, dkyž jsem byl uvnitř, přes stažený okno jsem z venku zamknul klíčem dveře, centrál zamknul dveře, vytáhl okna a nemohl jsem se dostat z auta ven. Musel jsem zevnitř rozebrat zámek u kufru a pak vylézt. Bylo ma ale ouvej...

Staci,ak pretocis klucom v spinacej skrinke a savelock sa zrusi. Nemusis chodit cez kufor

To je dobrý nápad, ale použít se dá pouze, pokud nemáš klíče zvenčí ve dveřích, jako jsem měl já ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safe mode dle mého názoru a zkušenosti funguje pouze, když se zamkne auto z venku klíčem. Já to zkoušel, dkyž jsem byl uvnitř, přes stažený okno jsem z venku zamknul klíčem dveře, centrál zamknul dveře, vytáhl okna a nemohl jsem se dostat z auta ven. Musel jsem zevnitř rozebrat zámek u kufru a pak vylézt. Bylo ma ale ouvej...

Staci,ak pretocis klucom v spinacej skrinke a savelock sa zrusi. Nemusis chodit cez kufor

To je dobrý nápad, ale použít se dá pouze, pokud nemáš klíče zvenčí ve dveřích, jako jsem měl já ...

Jenom pro uplnost, s tou funkcí, protože mě taky nebliká dioda při zamčení už od doby co jsem to koupil, zjistim to tak že se zamknu v autě dálkovým a neměli by jít otevřít dveře zevnitř s tím že by teda dioda měla blikat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě jsem zapoměl dodat, v zadních dveřích za řidičem mi nefunguje komplet elektrika, tzn, nejde el.stahování, nejde centrál a ani nesvítí kontrolka na přepínači stahování, mohlo by to mít na ten safe mod vliv, že by se to nezamklo tak jak by mělo, a tudíž by to do toho modu nepřešlo a pak dioda neblikala?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 12 let později...

ŠKODA Octavia 1 combi 2004 Cawte chalani súrne potrebujem radu .zamknute zadné ľavé dvere nejde otvorit ani zvnútra ani z vonka podarilo sa mi uvolnit tapacir zvnútra lanko nie je pretrhnute vidím na neho a je ok skusil som ho poviziahnut a ručne za neho zatiahnuť ale nic ?‍♂️Cuplik dáva malé reakcie ked zamkneme či odomkneme auto vnútri na vodicovych dverách ale stále nejdú otvorit SOM BEZRADNÝ ak viete prosim poraďte  či na mail či sem DAKUJEM čím skor 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...