Přejít na obsah

Ventilator chladiča nezapne


ozzy

Doporučené příspěvky

Ahoj panove....poradte mi prosim kde može byt problem , obcas sa stane že mi zovrie kvapalina v chladici , vymenil som už snimace teploty a aj tak ...mam take podozrenie ze nieco je s ventilatormy ...v servise mi ukazalo že je vadny termospinac vymenil som ho a tak isto....proste ked mi zovrie vody ventilatory sa nezapnu a neviem prečo ....zly kontakt niekde?.....pozeral som aj to a zda sa byt v pohode....ako zistim že su spatne ventiletory?...albo co im dava este povel nech sa zapnu!!!!!! v servise mi kecali že termospinac ukazuje o 40stupnov menej, vymeneni a ani tak nefunguje ventilator

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


a když zapneš klimu, tak se ventilátory pustí?

Pro jistotu zkontroluj na baterce pojistky, jedna je zelená 30A 1. z leva/pohled od nárazníku a ta druhá je plechová tušim, že 4. z leva 40A občas to tam oxiduje, tak by to mohlo dělat neplechu.


a ještě bych zkontroloval kostřící bod, který najdeš v pravo do baterky na podběhu jdou na něj 2 hnědé dráty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvělej jednoduchý test, rozpoj konektory u RJ dochlazování je to taková škatule na nosníku pod baterkou, na ten konektor vedou dva tlusté a dva malé dráty vezmi si kus drátu a z baterky na ten konektor postupně připojuj +, měly by se roztočit, pokud se ventilátory neroztočí, je chyba v nich, pokud ano, budeme pátrat dál wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja ti teda poradím, sú dva druhy spínačov, jeden má 2 kontakty (jednorýchlostný ventilátor) a druhý ma 3 kontakty (dvojrýchlostný ventilátor). AK máš dvojrýchl. ventilátor a spínač len s dvoma kontaktmi, ventilátor sa ti ani nepohne aj keď budeš mať 110´C. Teda aj toto je možná závada prečo ti to nefunguje. Ja som mal detto problém a vyriešil som ho.

dvojrýchlostný : 7.5690.JPG

jednorýchlostný : 7.5262.JPG

Kukni sem : http://www.elitecat.sk/ArticleSelection.aspx?B=0

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja ti teda poradím, sú dva druhy spínačov, jeden má 2 kontakty (jednorýchlostný ventilátor) a druhý ma 3 kontakty (dvojrýchlostný ventilátor). AK máš dvojrýchl. ventilátor a spínač len s dvoma kontaktmi, ventilátor sa ti ani nepohne aj keď budeš mať 110´C. Teda aj toto je možná závada prečo ti to nefunguje. Ja som mal detto problém a vyriešil som ho.

dvojrýchlostný : 7.5690.JPG

jednorýchlostný : 7.5262.JPG

Kukni sem : http://www.elitecat.sk/ArticleSelection.aspx?B=0

...pockaj pane....ja som toto teraz menil!!!!....lebo mi pisalo zavadu že to ukazuje na pocitaci o -40stupnov!!!....nemohol som zle kupit?..je to aj taketo trohrane!...ale že kolko kontaktov?...aj ked ma zabijes ti to neviem povedat!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...