Přejít na obsah

Montáž hagusu


zdenal69

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

uvažuji o dokoupení HAGUSů na FABIA Combi.

Tušíte někdo jak probíhá dodatečná montáž? Pokud by mi měli v servisu vrtat do kastle tak je snad ani raději nechci. Doufám že je přizpůsobená každá karoserie na montáž HAGUSů už z výroby! Víte to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

uvažuji o dokoupení HAGUSů na FABIA Combi.

Tušíte někdo jak probíhá dodatečná montáž? Pokud by mi měli v servisu vrtat do kastle tak je snad ani raději nechci. Doufám že je přizpůsobená každá karoserie na montáž HAGUSů už z výroby! Víte to někdo?

keby si chcel mam na predaj aj listy aj hagusy :)

a chcem za to tie tvoje listy a nejake lovase za hagusy :)

myslim ze vrtaniu sa nevyhnes ale urcite to nebudes lutovat ak ti to urobia origos v skodovke so zarukou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtat se nemusi.

Jen sundas puvodni stresni listy bez otvoru, pak nacvakas nove listy s otvory pro hagusy.

V interieru sundas stropni panel, aby ses dostal k sroubovym spojum az nasadis hagusy do otvoru ve stresni liste - nezapomen na gumove tesneni zvenku, melo by byt soucasti hagusu. Utahnes momentem tusim - tedy bez zaruky - 6 az 8 N.m. a nasadis zpatky stropni panel.

Pak z venku zacloumas za hagusy - tim overis spravne usazeni a utazeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

uvažuji o dokoupení HAGUSů na FABIA Combi.

Tušíte někdo jak probíhá dodatečná montáž? Pokud by mi měli v servisu vrtat do kastle tak je snad ani raději nechci. Doufám že je přizpůsobená každá karoserie na montáž HAGUSů už z výroby! Víte to někdo?

keby si chcel mam na predaj aj listy aj hagusy :)

a chcem za to tie tvoje listy a nejake lovase za hagusy :)

myslim ze vrtaniu sa nevyhnes ale urcite to nebudes lutovat ak ti to urobia origos v skodovke so zarukou

Neee. Diky. Nemám zájem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtat se nemusi.

Jen sundas puvodni stresni listy bez otvoru, pak nacvakas nove listy s otvory pro hagusy.

V interieru sundas stropni panel, aby ses dostal k sroubovym spojum az nasadis hagusy do otvoru ve stresni liste - nezapomen na gumove tesneni zvenku, melo by byt soucasti hagusu. Utahnes momentem tusim - tedy bez zaruky - 6 az 8 N.m. a nasadis zpatky stropni panel.

Pak z venku zacloumas za hagusy - tim overis spravne usazeni a utazeni.

Díky - jde mi je o ty otvory, práci si nechám provést. Nechci jen aby mi někdo ďoubal do zinkované střechy vrtákem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Vrtat se nemusi.

Jen sundas puvodni stresni listy bez otvoru, pak nacvakas nove listy s otvory pro hagusy.

V interieru sundas stropni panel, aby ses dostal k sroubovym spojum az nasadis hagusy do otvoru ve stresni liste - nezapomen na gumove tesneni zvenku, melo by byt soucasti hagusu. Utahnes momentem tusim - tedy bez zaruky - 6 az 8 N.m. a nasadis zpatky stropni panel.

Pak z venku zacloumas za hagusy - tim overis spravne usazeni a utazeni.

Díky - jde mi je o ty otvory, práci si nechám provést. Nechci jen aby mi někdo ďoubal do zinkované střechy vrtákem. :palec2:

Do střechy nic vrtat nemusíš u Fabky jsou už díry z výroby tak že máš ulehčenou práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Montoval jsem hagy minulý týden doma. Velice jednoduché bez vrtání i bez návodu.

Vyloupnout prstem stávající střešní lišty.

Protože jsem chtěl vrátit lišty zpět ve stávající v barvě vozu a né černé, tak jsem do nich vypiloval ty obdélničky podle vzoru té černé origo.

NIC SE NEVRTA. Dírky jsou již tam od výroby a přelepené izolačkou ať do auta neteče.

Pak jen sundat plast na sloupku s pásy, sundat plast pod anténou, gumy kolem dveří pouze nahoře, odchlípnout plasty u zadních okýnek a je to.

Stropnici opatrně odchlípni, ať ji nezlomíš a montuj. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, sháním podrobnější popis montáže hagusu na fabii. případně i fotky. dík

Prosím tě není mi jasné jak a čím se utěsnují pruchody uchycení hagusu ve střeše a jak se vycvakávají černé střašní lišty abych je nepoškodil. Ptám se tak protože mi hagusy příjdou až příští týden, třeba to bude od pohledu jasné. Děkuji za předešlé info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty lišty jdou samy. Otevřeš kufr, pod lištu strčíš prst ukazováček (grcák) a lištu podebereš, zatlačíš a jde to samo, uvidíš. Ta lišta drží na těsnění - hříbeček. Ty průchody jsem zatěsnil pro zichr tmelem " medvědí hovno ". Po sloupnutí těch původních izolaček tam zůstalo původní lepidlo - tmel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Je nutné na kombíka montovat i hagusy, nebo jsou příčníky, které lze připevnit i bez hagusů. Přivítám i váš názor, pokud jsou tu možné oba způsoby. A jak je to s montáží hagusů, je to i pro laika? Taky mě zajímají vaše zkušenosti s různými typy nosičů a pochopitelně ceny - dík ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Je nutné na kombíka montovat i hagusy, nebo jsou příčníky, které lze připevnit i bez hagusů. Přivítám i váš názor, pokud jsou tu možné oba způsoby. A jak je to s montáží hagusů, je to i pro laika? Taky mě zajímají vaše zkušenosti s různými typy nosičů a pochopitelně ceny - dík ;)

Ahoj, na kombíka jdou koupit jen příčníky( cena cca + -2000), já zvolil hagusy protože se mi auto líbí víc s nim za 1600.-na aukru, cena v škodovce cca4000.- bez práce.K hagusům potřebuješ navíc příčniky cena od 1000 výš dle značky. Montáž hagusů jsem zvládl sám díky výše uvedeným radám kol5:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo a já to dal do škodovky :( . Vrátili mi auto , já nasedl a jel . Asi za dva dny hledím na střechu a uprostřed mírně promáčklý. A před tím to tam nebylo , že jsem si to tam nenamontoval sám :wacko:

Editováno: , autor: Zenga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

nechci zakládat nové téma, tak se ptám tady. Mám možnost za super peníz sehnat hagusy od Neumanna na F1 combi, ale dle jejich info je potřeba vrtat některé díry do střechy(nesedí na originál předvrtané) a tak bych se chtěl zeptat, zda tady někdo již hagusy od Neumanna má namontovány, jestli by se podělil o své zkušenosti s montáží, nebo používáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...