Přejít na obsah

Montáž hagusu


zdenal69

Doporučené příspěvky

"... Nejhorsi je vypilovat tech 10der..." ???

Tie diery si vypilovaval kam? do tej lišty? Ja som montoval hagusy, sice na Octaviu kombi, ale v miestach kde to bolo uchytené ku kasni bola tá lišta jednoducho prerezaná. Hagusy som kúpil aj s lištou a tá bola na každú stranu v 4 kusoch ;)

Neviem ako je to u Fabie s tou predprípravou na hagusy, ale aj u Octavie niekto písal, že tam diery mal a niekto nie. Usúdil som, že staršie ročníky diery nemali a novšie ročníky to mali už z výroby diery predvrtané a zaslepené izolačkou. Fabia sa začala vyrábat neskor ako Octavia, tak tam myslím diery mali už všetky. Ja mám ročník 99. a diery som nemal a musel som vrtat. Tak ak niekto ide dávat nejaké neorigo hagusy, možno mu pomože moj návod: ;)

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=47491

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle tech obrazku ve foto-dokumentaci je to u fabie trosku jinak. Diry ve strese byly, to nebyl problem, aby do strechy nezatekalo byly zalepene nejakou pasku. Diry jsem piloval do te cerne listy co je ve zlabku. Zlabek u fabie drzi pomoci gumoveho tesneni a ne na tech "caplikach" jako u octa. Takze rozdeleni neprichazelo v uvahu, protoze jinak by tam asi nedrzela. Navic podle etky je videt, ze lista je v kuse, pouze jsou v ni obdelnikove otvory pro distancni kosticky.

Dalsi rozdil je, ze ze spodu strechy jsou pouze matky s podlozkami a ne plech s zavity. Montaz se tak da u fabie provest pouze ze sposu, bez nutnosti sundavani plastovych dily na krajich hagusu.

M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Ano, hagusy od Neumanna nesedi do origo der a jsou potreba specialni nytovaci kleste. Me osobne se ty Neumannovy hagusy ani nelibej. Sehnal jsem si origo na inzeart, dokoupil kosticky, vypiloval diry a hotovo.... Nejhorsi je vypilovat tech 10der.

M

Ahoj, jaké kosttičky je potřeba dokoupit? Kam se umístí a jaký tam mají účel? A pro se musí vypilovat 10 děr když na hagusech jsou 3 šrouby na každé straně? Asi mám blbé otázky, ale nějek mi to není jasné, takže si to chci ujasnit než pujdu montovat. Díky za odpoveď. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostičky máš na tom obrázku - je to ta podložka distanční pos. 4 umístí se pod hagusy a jejich význam je vysvětlen v názvu :) Ty díry piluješ právě pro ty distanční podložky ale pokud koupíš celou sadu pos. 2 tak ta by měla obsahovat lišty do kterých už neděláš díry a taky ty distanční podložky.

post-20401-1235237697_thumb.jpg

Editováno: , autor: jirik64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto vycerpavajici odpoved. Ty diry se do listy delaji proto, aby kosticky vyplnily mezeru mezi plechem strechy a hagusem. Pokud se dira nevypiluje, tak to nesedi... taky jsem si to chtel zjednodusit. Jeste by bylo reseni tu cernou listu narezat na potrebne dlouhe kousky a pak to tam naskladat, ale to nevim jak by drzelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto vycerpavajici odpoved. Ty diry se do listy delaji proto, aby kosticky vyplnily mezeru mezi plechem strechy a hagusem. Pokud se dira nevypiluje, tak to nesedi... taky jsem si to chtel zjednodusit. Jeste by bylo reseni tu cernou listu narezat na potrebne dlouhe kousky a pak to tam naskladat, ale to nevim jak by drzelo.

Jasně, díry do lišty vypiluju to není problém. Akorát ještě nevím jestli to mam vypilovat kvůli tomu co jsem zakroužkoval na fotce a nebo jestli mi ještě něco chybí.post-14156-1235413952_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak bych se chtel taky pustit do montazi hagusu, ale koukal jsem ze na zadnich sedadlech - u strechy jak jsou drzaky na ruce - mam nejake zelezo a diky tomu nedokazu oddelat calouneni od karoserie.

Nevite nekdo jak to sundat a co to vubec je zac, u zande jinde FI combi jsem to jeste nevidel :(

post-35940-1245325018_thumb.jpg

A jeste mam jeden dotaz, je nutne hagusy nekde "hlasit", napr. musi byt zapsane v technicaku, tak jak je napsane tazne zarizeni? Jde mi o to abych nemel problem pri STK ...

Editováno: , autor: vanna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plz. daji se hagusy po montazi nejak bezproblemove sundavat a nandavat dle potreby? A nezustava v tech listach nejaka hnusna dira? Nosic chci pouzivat tak jednou za rok a jezdit s tim kvuli tomu stale nechci. :) Diky.

bohuzial nie, musis dat dolu stropnicu, takze ti odporucam dat dole hagusy a kupit si nosic ktory sa dava pod dvere, a ak ho budes potrebovat tak ho nasadis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak bych se chtel taky pustit do montazi hagusu, ale koukal jsem ze na zadnich sedadlech - u strechy jak jsou drzaky na ruce - mam nejake zelezo a diky tomu nedokazu oddelat calouneni od karoserie.

Nevite nekdo jak to sundat a co to vubec je zac, u zande jinde FI combi jsem to jeste nevidel :(

A jeste mam jeden dotaz, je nutne hagusy nekde "hlasit", napr. musi byt zapsane v technicaku, tak jak je napsane tazne zarizeni? Jde mi o to abych nemel problem pri STK ...

Ahoj, to železo jsem měl taky na minulém autě. Je to držák N1 přepážky. Je to taková divná, co je uprostřed zadních sedaček. Není ani za předníma sedačkama ani za zadnímu:)) Prostě to tak je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Dobry den. Zohnal som original hagusy a chcel by som ich namontovat. Hagusy maju sroby a gumene tesnenie. Ak som spravne pochopil, treba mi dokupit este distacne podlozky a sroby M6. Potom uz len vyrezat diery do listy vo velkosti podlozky a to je vsetko a z vnutornej strany prichytit. Spravne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chtěl bych se podělit o montáž hagusů na Fabii combi I. Protože jsem v tomto tématu nenašel postup montáže "pro blbce" zkusím ho napsat.

Co jsem koupil: originál hagusy škoda

Co je potřeba dokupit: buď originál nové černé lišty s distančníma podložkama, nebo pouze distanční podložky a stávající černou lištu propilovat - já piloval

Jaké nářadí je potřeba: větší plochý šroubovák, aku vrtačka s několika průměry vrtáků do železa, malý pilník, štípací kleště, nástrkový klíč č. 17 s ráčnou, torx 25 (hvězdičkový klíč), nástrkový klíč č.10 s prodloužením a ručkou (T nástrkový klíč), fixa, silikon

Pracnost: oba dva hagusy cca 5 hodin práce +-

Postup: otevřít kufr a vzadu podebrat velkým šroubovákem lištu včetně gumového těsnění, povolí, zavře se kufr a jemně lištu s těsněním vyloupnout

V drážce odlepit stávající přelepy otvorů. V místech středu otevorů udělat na horním kraji žlábku fixou oznčení místa otvorů. Vrátit lištu zpět do žlábku a překreslit označení otvorů na černou lištu (zde budeme vrtat - dělat velmi přesně!!!)

Sundat opět lištu a v místech označení vyvrtat otvory (např. vrták 5). Provrtáme trochu těsnění. Poté těsnění sundáme. Po vyvrtání otvorů přiložit na středy děr distanční podložku a obkreslit její tvar - tento tvar musíme vypilovat. Já odvrtal menšími vrtáky co nejvíce děr abych co nejméně piloval. Při vypilovávání průběžně přiměřujeme k hagusu, zda vše sedí, případně dopilujeme.

Jakmile je hotovo, začneme s rozděláním auta - u pásu odloupneme černou hrní krytku pásu, která překrývá uchycení pásu šroubem. Potém nástrkovým klíčem s ráčnou vyšroubujeme šroub a odděláme pás. Z boku dveří (u těsnění) na středovém sloupku musíme oddělat bílý kryt pásu (jezdí v něm nastavení výšky pásu) a to tak že z boku zpodebereme a tlačíme plochým šroubovákem. Je nutno použít trošu větší sílu, je to uchyceno na kovových úchytkách.

Poté zdemontujeme vepředu i vzadu střešní madla - jsou uchyceny 2ks torx 25 - lze velmi snadno.

Poté vzadu za zadními sedadly musíme stejným způsobem podebrat bílou plastovou krytku a odlupnut ji - nepodařilo se mi ji zdemontovat úplně, nechtěl jsem tomu ublížit.

Poté podebereme tapicírunk prstem a přetáhneme ho přes olemování dveří tak, abychom se pod něj dostali, tím máme připraven interiér k montáži.

Nyní vezmeme silikon a v místech prostupů na střeše dáme do okolí každého trošku. nasadíme na něj distanční podložky tak, aby vyšší hrana zkosení byla směrem ven.

Pomocí štípacích kleští začneme postupně štípat těsnění a upevňovat jej na černou lištu tak, aby vypilované otvory byly volné - místa provrtání těsnění nám pomůžou s orientací a zabrání nesprávnému usazení těsnění.

Vložíme černou lištu do žlábku na střeše, dáme na ni hagus a zevnitř přišroubujeme.

Smontujeme zpět interiér a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

ahoj, mam dotaz, jak jirik daval foto z etky ohledne montaze hagusu, ta dilenska sada 2A se sklada z te podlozky  poz. 4 a matky poz. 5 ktere jsou pod 3kou (cely hagus)? potreboval bych jeste vedet cislo/kod tech sroubu zda muze nekdo napsat (asi pod tou 3kou poz. 12?) pze na vrakaci maji hagusy bez sroubu matek tak chci vedet zda se daji ve skodovce vubec sehnat potrebne dily k tomu ... resp. mohl by tady nekdo konkretne napsat jaky vsechny dily s kodama skodovackyma jsou potreba k montazi, pokud clovek sezene jen hagusy s krytkama? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si odpovim sam, jirik mne poslal odkaz na etku online http://ifinterface.com/page/page1.php

hagus najdete pod skupinou 8 - picture 853-30

no nic ale pokud nekdo sezene jen hagusy tak by si mel sehnat třmeny 6Y9860127 - 4ks, podložky distanční 6Y9860245B - 10ks, matice N90878602 -10ks

ten dil 2A jsem zjistil na netu že je to lišta střechy pod hagus takze to asi nepotrebuju pokud tu stavajici pouziju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...