Přejít na obsah

Nezávislé topení


grizzy

Doporučené příspěvky

OK, čísla závad jsem si nepoznamenal - bylo tam několikrát zhasnutí plamene a nakonec zablokování topení. To zhasnutí by mohla mít na svědomí nekvalitní nafta ve spojení s mrazem. Jak jsem psal víše, závady nešly vymazat - VAG psal cosi o chybném zadání. Na jiném fóru jsem objevil následující postup: 18 - řj přídavného topení

10 - přizpůsobení

42 - kanál

01 - stará hodnota

01 - nová hodnota, uložit

05 - vymazat paměť

A topení zase funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A topení zase funguje.

Pokud došlo několikrát k tomu že ti zhasnul tak to svědčí o tom že je spalovací komora zanesená sazema nebo odchází žhavicí(zapalovací)svíčka na kterou se spatně dostává při spouštění rozprašovaná nafta, nech si to minimálně jednou za dva roky vyčistit a bude ti to 100% fungovat setkal jsem se stím už několikrát u kámoše co má servis a dělá to dost často. a u náklaďáku je to samí s tím mám zkušenosti velmy bohatý, je to to samí jen to je zanešený několikrát to nezapálí a je to hned bloknutý v řídící jednotce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Kupoval som auto uz s NK bez dialkoveho.Ak si dokupim original dialkove ovladanie ,co vsetko budu robit v aute. V skodovke kde som kupoval auto to nikdy nemontovali. :o(( Ziadna skusenost

Auto je na to pripravene, NT topeni ma (napr. u me) vyvedenou antenu pro dalkove ovladani v multifunkcni antene na strese (kde je i FM/AM/TV/GSM/GPS atd...). Pokud auto dostane ve vyrobe NT, meli by na lince pripravit i pripojeni NT na tuto antenu...

To ze to v servisu, kde jsi to kupoval (pokud je autorizovany) neznaji, Te v podstate nemusi zajimat, Ty si u nich objednej dalku, oni si to cele se Skodovkou zprocesuji, co je treba jeste v aute dodelat, a ovladac rozchodi. Nicmene platis jen za pridavnou dalku, alespon tak jsem to mel ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je na to pripravene, NT topeni ma (napr. u me) vyvedenou antenu pro dalkove ovladani v multifunkcni antene na strese (kde je i FM/AM/TV/GSM/GPS atd...). Pokud auto dostane ve vyrobe NT, meli by na lince pripravit i pripojeni NT na tuto antenu...

To ze to v servisu, kde jsi to kupoval (pokud je autorizovany) neznaji, Te v podstate nemusi zajimat, Ty si u nich objednej dalku, oni si to cele se Skodovkou zprocesuji, co je treba jeste v aute dodelat, a ovladac rozchodi. Nicmene platis jen za pridavnou dalku, alespon tak jsem to mel ja.

Dakujem za info.Tak skusim to unich.Na dialku mi dali cenu 495 EUR.Mna odradzalo unich to ,ze to nevedia.Ale skusim to unich kupit nech sa naucia.Skoda ze zas na mojom aute.Inac je to autorizovany servis.Len ty mechanici sa tam dost casto menia. Ale to je jedno.Ide zima a dialku treba mat.V lete som tiez par krat pocitoval ze by sa zisla. Inac NZ je to bomba vec.Len skoda ze to ide max.1 hod. Tak este raz dakujem za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za info.Tak skusim to unich.Na dialku mi dali cenu 495 EUR.Mna odradzalo unich to ,ze to nevedia.Ale skusim to unich kupit nech sa naucia.Skoda ze zas na mojom aute.Inac je to autorizovany servis.Len ty mechanici sa tam dost casto menia. Ale to je jedno.Ide zima a dialku treba mat.V lete som tiez par krat pocitoval ze by sa zisla. Inac NZ je to bomba vec.Len skoda ze to ide max.1 hod. Tak este raz dakujem za info

Z toho si nic nedelej, na mem aute se ucili spoustu novych veci, je to dane tim, ze ho mam maximalne vybavene, a oni proste nektere vybavy videli poprve... Na to jsem si jiz zvyknul, a nemel bych z toho strach, maji perfektni podporu automobilky, a jen jednu vec (problemy s el. sedackami) me u zcela noveho auta resili az v Bolce.

Jinak souhlasim, NT je skutecne bomba vec, kdo nema, nebo to nikdy nezazil, nemuze pochopit. A to jak v zime, tak v lete. A k tomu, aby jsi to vyuzil maximalne je ta dalka skutecne nutna. Ja tedy nejezdim autem presne na cas (nejsem zamestnanec), takze je napr. u me problem s presnym nastavenim casu, kdy se to ma zime rano zapnout, napr. jedu pozdeji, nejedu vubec, nebo jsou skla cista. To bohuzel timer v MaxiDOTu nepozna, a bez te dalky to neovlivnis. Je to jedna z veci v aute, kterou bych tezko v zime ci lete postradal... Ta cena asi odpovida, ja to bral jiz s novym autem, ale myslim, ze tak nekde kolem 11-12 tis. Kc to stalo...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za info.Tak skusim to unich.Na dialku mi dali cenu 495 EUR.Mna odradzalo unich to ,ze to nevedia.Ale skusim to unich kupit nech sa naucia.Skoda ze zas na mojom aute.Inac je to autorizovany servis.Len ty mechanici sa tam dost casto menia. Ale to je jedno.Ide zima a dialku treba mat.V lete som tiez par krat pocitoval ze by sa zisla. Inac NZ je to bomba vec.Len skoda ze to ide max.1 hod. Tak este raz dakujem za info

Daj prosim Ta vediet kde( kt servis v KE) si ich to "naucil" a kolko to nakoniec stalo,lebo po mojich skusenostiach so skoda servismi v Ke chodim uz len do Gabriela...

Dialku k NT som riesil pred rokom v zopar servisoch a vacsinou mi tvrdili ze to sa neda a okrem zistenia ceny(potom ako som im dal obj.cislo) nevedeli vobec nic... Je pravda ze Gabriela som to zatial neriesil lebo som sa zatial celkom nestotoznil s cenou lebo vsade mi povedali cca to co tebe a plus praca...

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj prosim Ta vediet kde( kt servis v KE) si ich to "naucil" a kolko to nakoniec stalo,lebo po mojich skusenostiach so skoda servismi v Ke chodim uz len do Gabriela...

Dialku k NT som riesil pred rokom v zopar servisoch a vacsinou mi tvrdili ze to sa neda a okrem zistenia ceny(potom ako som im dal obj.cislo) nevedeli vobec nic... Je pravda ze Gabriela som to zatial neriesil lebo som sa zatial celkom nestotoznil s cenou lebo vsade mi povedali cca to co tebe a plus praca...

ok.Budem to riesit koncom septembra lebo ja som mimo SK.Napisem a dam vediet. Tiez musim poriesit zimne gumy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tou anténou sa mi nezdá. Ja mám kúrenie od výroby, a hneď som aj objednal DO. DO museli domontovať až v servise. Anténu na DO mám v prednom nárazníku, ktorý museli odmontovať, tak to bolo v návode.

Me to takto nekolikrat sdelili v servise, navod jsem nevidel (nejak jsem ho nepotreboval, ani me ho nedali, mozna je nekde v dokumentaci), nicmene jde urcite take o to, jakou antenu na aute mas ...

Ja mam tuto multifunkcni, a ta je k tomu rovnez urcena, bezna antena to asi neumi.. :

post-1470-061291700 1284303078_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to takto nekolikrat sdelili v servise, navod jsem nevidel (nejak jsem ho nepotreboval, ani me ho nedali, mozna je nekde v dokumentaci), nicmene jde urcite take o to, jakou antenu na aute mas ...

Ja mam tuto multifunkcni, a ta je k tomu rovnez urcena, bezna antena to asi neumi.. :

Omicron ja mam tiez tu antenu. Inac na tomto odkaze si dajte na antenu a tam pisu onej. http://www.skoda-auto.cz/CZE/model/newoctavia/look/Pages/look.aspx?ff=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na OII se extra anténa, která umí příjmat DO na webasto nedělala a nedělá, je jen pro Superba II a to díky tomu, že SII tam nemá FM anténu, ta je v zadních sklech. Antény se dělají v kombinaci: mono, duplex, triplech. Mono je jen FM, Duplex je FM a GSM, Triplex je buď FM, GSM, GPS a nebo webasto, GSM a GPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na OII se extra anténa, která umí příjmat DO na webasto nedělala a nedělá, je jen pro Superba II a to díky tomu, že SII tam nemá FM anténu, ta je v zadních sklech. Antény se dělají v kombinaci: mono, duplex, triplech. Mono je jen FM, Duplex je FM a GSM, Triplex je buď FM, GSM, GPS a nebo webasto, GSM a GPS.

Kdy jsem mel auto (FL L&K) na oddeleni techn. zavad v Boleslavi, rekl me tam technik, ze ma antena (viz foto vyse) je pro FM/AM/DAB/DVB-T/GSM/GPS/topeni... A ze mam i druhou antenu pro FM tuner. To vypada trochu vice nez co zminujes Ty ?

Zajimave je i to, ze tento fakt me potvrdili i v autoriz. servise/autosalonu, kde me predavali nove auto s dalkou pro NT, ktera byla extra doobjednana servisem. A je to jasne uvedene i v dokumentaci Skody na vyse uvedenem linku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na OII se extra anténa, která umí příjmat DO na webasto nedělala a nedělá, je jen pro Superba II a to díky tomu, že SII tam nemá FM anténu, ta je v zadních sklech. Antény se dělají v kombinaci: mono, duplex, triplech. Mono je jen FM, Duplex je FM a GSM, Triplex je buď FM, GSM, GPS a nebo webasto, GSM a GPS.

Toto sa mi zdá celkom pravdepodobné, akurát ako to je v prípade, že auto má z výroby FM,GSM,GPS, a webasto. To by asi zodpovedalo tomu, že mi anténu na DO na webasto museli domontovať do predného nárazníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, mam problem s NK nakolko pri zaciatku a niekedy aj na konci kuriaceho casu vyjde z vyfuku NK husty biely stiplavy dym v znacnom mnozstve ( nezaintersovaní a okoloiduci riesia ze hori auto) predtym sa mi to nestavalo, vysiel kusocek dymu po nastartovani. (auto ma rok) v servise prehrali soft a tym to ukoncili ale ziadna zmena. Poradi niekto? Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj

máte někdo instalované nezávislé topení v naftové RS? Na Jarově mi řekli že to škodovka nedovoluje protože tam není místo na instalaci. Ale vdyť opení je v podběhu. Tam přeci musí být stejně místa jako má normální Octávka na 17" kolech? Viděl jsem že s dá koupit za rozumné peníze a to včetně nového modulu Climatronicu. Je to realizovatelné?

Předem díky Jarda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

máte někdo instalované nezávislé topení v naftové RS? Na Jarově mi řekli že to škodovka nedovoluje protože tam není místo na instalaci. Ale vdyť opení je v podběhu. Tam přeci musí být stejně místa jako má normální Octávka na 17" kolech? Viděl jsem že s dá koupit za rozumné peníze a to včetně nového modulu Climatronicu. Je to realizovatelné?

Předem díky Jarda

Mám domontované originálne WEBASTO s DO v Octa II RS TDi PD - no problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...