Přejít na obsah

Nezávislé topení


grizzy

Doporučené příspěvky

Ahoj,

jsem poměrně čerstvý majitel OII Combi s nezávislým topením. Dneska ráno si tak vstanu, zapnu z okna topeníčko ať mi jako není zima až vlezu do auta, ale za 10 minut se nestačím divit. Naší ulicí projíždějí hasiči, zastaví u mýho auta a začnou ho ze všech stran očumovat.

ani vám nepřeju zažít v tu chvíli, co jsem prožíval já. málem jsem dostal infarkt :laugh.gif už jsem viděl svýho broučka zalitýho v tunách pěny nebo co to vlastně používaj.

každopádně to vypadá tak, že když se seplo nez. topení tak to trošku baflo a nějakej aktivní soused (mu hodím do okna granát, až zjistím, kdo to byl :D ) hned volal hasiče. takže otázka, je to normální, aby to nějak víc baflo a kde to má vývod? když jsem to zapínal, tak jsem si nějak nevšiml, že by z toho šly oblaka dýmu ;)

Editováno: , autor: grizzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

takže otázka, je to normální, aby to nějak víc baflo a kde to má vývod? když jsem to zapínal, tak jsem si nějak nevšiml, že by z toho šly oblaka dýmu ;)

Ahoj, já ho mám taky( benzínové) ale na novém voze a zkoušel jsem to jen jednou a za jízdy takže nevím jak moc to kouří.Ale vím kde to topení je: když otevřeš kapotu a podíváš se vlevo úplně dolů podél alternátoru uvidíš kovové truby a stříbrné těleso před kolem.To je ono - výfuk to má kolmo dolů před kolem-musí se nato dávat pozor když stojíš třeba na suché trávě abys ji pod sebou nezapálil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

takže otázka, je to normální, aby to nějak víc baflo a kde to má vývod? když jsem to zapínal, tak jsem si nějak nevšiml, že by z toho šly oblaka dýmu ;)

Ahoj, já ho mám taky( benzínové) ale na novém voze a zkoušel jsem to jen jednou a za jízdy takže nevím jak moc to kouří.Ale vím kde to topení je: když otevřeš kapotu a podíváš se vlevo úplně dolů podél alternátoru uvidíš kovové truby a stříbrné těleso před kolem.To je ono - výfuk to má kolmo dolů před kolem-musí se nato dávat pozor když stojíš třeba na suché trávě abys ji pod sebou nezapálil.

Hele, Ty máš NT na benzínové OII? Ptal jsem se přímo v MB na topení pro mé TFSI a zatím nic, není otypováno :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil znovu. zapnu, chvíli nic a asi za 30 vteřin se začal valit přes levý světlo takový plazivý šedivý dým. víc a víc a nakonec to začalo lízt přes masku. když už se to pak zahřálo tak to zmizlo, ale na začátku to bylo fakt docela dost. kdybych nevěděl, co to je a šel kolem takovýho auta, tak bych asi taky měl pocit, že v tom autě není něco v pořádku.

tak nevím, přeci nebudu každý ráno platit planej výjezd hasičů :help: i když ty se tomu dneska smáli, kluci ;) takovejch peněz to stojí a nakonec to nemůžu ani používat :angry: nějaká babka u nás v ulici se asi bála, že jí to bouchne do oken tak hned volala hasičáky.

to byl trapas, celá ulice se přišla podívat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, Ty máš NT na benzínové OII? Ptal jsem se přímo v MB na topení pro mé TFSI a zatím nic, není otypováno :feve:

Ano mám to na té své 1.8TSI rovnou z výroby v rámci zimního paketu.U RS to skutečně nedělají, já jsem o něm také uvažoval ale chtěl jsem zimní paket a zvýšený podvozek jako 4x4 ale nepochodil jsem-zimní paket ani náhodou, ale neřekli proč, a zvýšený podvozek jen se ztrátou záruky na vůz-to jsem riskovat nechtěl a tak jsem koupil 1.8 kde šlo vše bez problému.

Editováno: , autor: Rosta1.8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám to na té své 1.8TSI rovnou z výroby v rámci zimního paketu.U RS to skutečně nedělají, já jsem o něm také uvažoval ale chtěl jsem zimní paket a zvýšený podvozek jako 4x4 ale nepochodil jsem-zimní paket ani náhodou, ale neřekli proč, a zvýšený podvozek jen se ztrátou záruky na vůz-to jsem riskovat nechtěl a tak jsem koupil 1.8 kde šlo vše bez problému.

A je to Ebersprächer nebo Webasto? Asi před dvěma měsíci mi z info linky psali, že NT pro 2.0 TFSI testují, a pokud už je na 1.8, tak by v tom neměl být takový problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám to na té své 1.8TSI rovnou z výroby v rámci zimního paketu.U RS to skutečně nedělají, já jsem o něm také uvažoval ale chtěl jsem zimní paket a zvýšený podvozek jako 4x4 ale nepochodil jsem-zimní paket ani náhodou, ale neřekli proč, a zvýšený podvozek jen se ztrátou záruky na vůz-to jsem riskovat nechtěl a tak jsem koupil 1.8 kde šlo vše bez problému.

A je to Ebersprächer nebo Webasto? Asi před dvěma měsíci mi z info linky psali, že NT pro 2.0 TFSI testují, a pokud už je na 1.8, tak by v tom neměl být takový problém.

Prosím tě přesnou odpověď ti dám až zítra, v techničáku ani ve faktuře to napsané není, tak se podívám na zbytek parírů co mám v autě nebo jestli něco najdu přímo na tělese topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě přesnou odpověď ti dám až zítra, v techničáku ani ve faktuře to napsané není, tak se podívám na zbytek parírů co mám v autě nebo jestli něco najdu přímo na tělese topení.

No jestli je topení schované v podběhu jako u F, tak toho moc neuvidíš, spíš ty papíry :)

Ahoj, máš pravdu ve voze na topení není nijak vidět, ale bohužel ani v papírech jem o něm nenašel jedinou zmínku, takže zatím nedokážu odpovědět.Pokud něco zjistím ozvu se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě přesnou odpověď ti dám až zítra, v techničáku ani ve faktuře to napsané není, tak se podívám na zbytek parírů co mám v autě nebo jestli něco najdu přímo na tělese topení.

No jestli je topení schované v podběhu jako u F, tak toho moc neuvidíš, spíš ty papíry :)

Ahoj, máš pravdu ve voze na topení není nijak vidět, ale bohužel ani v papírech jem o něm nenašel jedinou zmínku, takže zatím nedokážu odpovědět.Pokud něco zjistím ozvu se.

Co velký techničák? Ale jinak myslím, že to je webasto, to se montuje, resp. montovalo. Ale díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám to na té své 1.8TSI rovnou z výroby v rámci zimního paketu.U RS to skutečně nedělají, já jsem o něm také uvažoval ale chtěl jsem zimní paket a zvýšený podvozek jako 4x4 ale nepochodil jsem-zimní paket ani náhodou, ale neřekli proč, a zvýšený podvozek jen se ztrátou záruky na vůz-to jsem riskovat nechtěl a tak jsem koupil 1.8 kde šlo vše bez problému.

A je to Ebersprächer nebo Webasto? Asi před dvěma měsíci mi z info linky psali, že NT pro 2.0 TFSI testují, a pokud už je na 1.8, tak by v tom neměl být takový problém.

Zeptej se v JI u Mácy ty je dodělávají do OII RS TDi. nebo v tatře v JI tam je taky montují

To od Mácy jsem viděl v OII RS TDi

Editováno: , autor: Martan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám to na té své 1.8TSI rovnou z výroby v rámci zimního paketu.U RS to skutečně nedělají, já jsem o něm také uvažoval ale chtěl jsem zimní paket a zvýšený podvozek jako 4x4 ale nepochodil jsem-zimní paket ani náhodou, ale neřekli proč, a zvýšený podvozek jen se ztrátou záruky na vůz-to jsem riskovat nechtěl a tak jsem koupil 1.8 kde šlo vše bez problému.

A je to Ebersprächer nebo Webasto? Asi před dvěma měsíci mi z info linky psali, že NT pro 2.0 TFSI testují, a pokud už je na 1.8, tak by v tom neměl být takový problém.

Zeptej se v JI u Mácy ty je dodělávají do OII RS TDi. nebo v tatře v JI tam je taky montují

To od Mácy jsem viděl v OII RS TDi

U Mácy už jsem se právě ptal, tam mi řekli, že yb to neměl být problém, že do dieslu to dělali, ale že si nejsou jistí, tak jsem psal do škodovky a odtud jsem právě dostal odpověď, že 2.0 TFSI zatím ještě není otypováno. I když pokud se to už normálně dělá na jiné OII benzíny, neměl by to být větší problém, max. pár jiných hadiček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo i o dalších kde s tím mají zušenosti?

Absolvoval jsem už loni jedno kolečko i s dopisováním do škodovky a výsledek mne dosti zklamal. Až natolik, že jsem celou záležitost odsunul na neurčito.

V několika servisech na to chtěli 4-5 dní s cenou závratnou, jinde koukli do manuálu a chtěli provádět změnu jako kdyby to tak sjelo už z továrny a nic bližšího stejně z nich nevylezlo a ještě jinde kde to už dělali pravili, že to dělá psí kusy pokud si k tomu neobjednám nějaký díl co stál další desítku.

Tak se ptám, doba pokročila, existuje servis kde to proběhne tak jak má a bude to OK?

Nejlépe Praha, Brno, Střední Čechy, ale i jinde.

Dík

Editováno: , autor: RoD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo i o dalších kde s tím mají zušenosti?

Absolvoval jsem už loni jedno kolečko i s dopisováním do škodovky a výsledek mne dosti zklamal. Až natolik, že jsem celou záležitost odsunul na neurčito.

V několika servisech na to chtěli 4-5 dní s cenou závratnou, jinde koukli do manuálu a chtěli provádět změnu jako kdyby to tak sjelo už z továrny a nic bližšího stejně z nich nevylezlo a ještě jinde kde to už dělali pravili, že to dělá psí kusy pokud si k tomu neobjednám nějaký díl co stál další desítku.

Tak se ptám, doba pokročila, existuje servis kde to proběhne tak jak má a bude to OK?

Nejlépe Praha, Brno, Střední Čechy, ale i jinde.

Dík

Jestli Ti nevadí Jihlava tak to dělá Máca a bez problemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo i o dalších kde s tím mají zušenosti?

Absolvoval jsem už loni jedno kolečko i s dopisováním do škodovky a výsledek mne dosti zklamal. Až natolik, že jsem celou záležitost odsunul na neurčito.

V několika servisech na to chtěli 4-5 dní s cenou závratnou, jinde koukli do manuálu a chtěli provádět změnu jako kdyby to tak sjelo už z továrny a nic bližšího stejně z nich nevylezlo a ještě jinde kde to už dělali pravili, že to dělá psí kusy pokud si k tomu neobjednám nějaký díl co stál další desítku.

Tak se ptám, doba pokročila, existuje servis kde to proběhne tak jak má a bude to OK?

Nejlépe Praha, Brno, Střední Čechy, ale i jinde.

Dík

Jestli Ti nevadí Jihlava tak to dělá Máca a bez problemu

Jihlava je na cestě, hodilo by se.

Kolik to tak zabere času, to mi nepovíš.

Jestli si vzít dovču a udělat výlet s rodinkou do aqua parku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo i o dalších kde s tím mají zušenosti?

Absolvoval jsem už loni jedno kolečko i s dopisováním do škodovky a výsledek mne dosti zklamal. Až natolik, že jsem celou záležitost odsunul na neurčito.

V několika servisech na to chtěli 4-5 dní s cenou závratnou, jinde koukli do manuálu a chtěli provádět změnu jako kdyby to tak sjelo už z továrny a nic bližšího stejně z nich nevylezlo a ještě jinde kde to už dělali pravili, že to dělá psí kusy pokud si k tomu neobjednám nějaký díl co stál další desítku.

Tak se ptám, doba pokročila, existuje servis kde to proběhne tak jak má a bude to OK?

Nejlépe Praha, Brno, Střední Čechy, ale i jinde.

Dík

Jestli Ti nevadí Jihlava tak to dělá Máca a bez problemu

Co to obnáší dodělat to do dieselu 1,9,77KW a na kolik to tak přijde?? Pokud to bude od Máci?? vAlespoň cca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...