Přejít na obsah

Nezávislé topení


grizzy

Doporučené příspěvky

To je bohužel normální téměř všude, pokud někde nemáš někoho osvědčeného a známého, který zvedá morální hodnoty dané firmy :kol-32:

Jinak jsem o víkendu namontoval T91 telestart a musím říct, že paráda, konečně mám nezávislé topení, které mohu ovládat na dálku, až 1000m ... přijde mi to bez té dálky celkem poloviční zařízení, když budu mít zamrzlé auto, tak stejně do něj musím jít a ručně zapnout topení nebo si na každý den naprogramovat autostart webasta - to si udělám, až budu pracovat ve školství a pojedu každý den ve stejnou hodinu :kol-31:. Největší "os*r" byl napinovat webasto konektor (ten vodotěsnej a vůbec se k němu dostat, aktivace v RJ 18 telestartu a nakodovani ovladacu byla brnkačka - sorry za příspěvek, ale mám z toho fakt radost

Nicméně neví někdo nebo nemá možnost někdo zjistit, jak je to s tou teplotou vody, když webasto běží třeba 30 minut, v autě je vedro jako blázen, ale po nastartování motoru je ručička pořád na nule a nepřijde mi, že by stoupala dříve nebo rychleji na 90. Zkoušel jsem ho i jako příhřev při nastartovaném motoru a taky jsem nepoznal nijak zvláštní rozdíl, který by mne uspokojil v tom, že se motor rychleji ohřeje neebo to bylo tak malinko, že jsem si toho nevšiml ........

Ještě zkusím, když už mám ten wBus nataženej diagnostiku přímo webasta a pustit ten test přes KKL kabel

Ještě jedna věc: T91 po zapnutí zpětně hlásí, že se zaplo nebo že je mimo dosah atd ... to je super, ale dle návodu by měl ovladaš ještě každé cca 2s probliknout zeleně, že je webasto zapnuté, víte o tom něco? V manuálu telestartu T91 to tak je, je mi nebliká po dobu zapnutí, pokud ho vypnu, dá mi červeně info, že se opravdu vypnul, takže komunikace funguje OK ... docela bych to uvítal (toť asi do maximální spokojenosti :-) )

http://autosip.sweb.cz/download/Telestart_T91_CZ.pdf

hned na druhé stránce manuálu:

Zapnutí topení nebo větrání

Vysílač podržet ve svislé poloze,anténou směrem nahoru a stisknout tlačítko ON, až se rozsvítí LED dioda (cca 1 sekundu).

Následuje zpětné hlášení z přijímače do vysílače. LED dioda na vysílači signalizuje, zda byl signál přijatý nebo ne. Po tomto signále se krátkými bliknutími (každé 2 sekundy) signalizuje provoz topení nebo větrání.

Signalizace provozu zhasne:

• po uplynutí nastavené doby provozu

• po vypnutí dálkovým ovladačem

Editováno: , autor: Nekrisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem o víkendu namontoval T91 telestart a musím říct, že paráda, konečně mám nezávislé topení, které mohu ovládat na dálku, až 1000m ... přijde mi to bez té dálky celkem poloviční zařízení, když budu mít zamrzlé auto, tak stejně do něj musím jít a ručně zapnout topení nebo si na každý den naprogramovat autostart webasta - to si udělám, až budu pracovat ve školství a pojedu každý den ve stejnou hodinu :kol-31:. Největší "os*r" byl napinovat webasto konektor (ten vodotěsnej a vůbec se k němu dostat, aktivace v RJ 18 telestartu a nakodovani ovladacu byla brnkačka - sorry za příspěvek, ale mám z toho fakt radost

Taky jsem montoval dálku na Yetiho. Práce na několik hodin jen kvůli jednomu drátu do Webasta. Sundávat podběhy a nárazník je fakt radost...

Dostal ses na OII konektoru bez sundání nárazníku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta dálka je super věc, bez ní to webasto není plnohodnotně komfortní.

Jinak teplota je normální, u nafty má webasto 3cestný ventil, který uzavře okruh do motoru, tím pádem se natopí topení v autě. Ventil zůstává zavřený do doby než teplota motoru nedosáhne 75°C, aby voda od motoru neochlazovala topení.

Ten ventyl se ještě otvírá i na motor, ale jen při dosažení určité minimální teploty.

T91 od webasta jako takového je něco jiného než T91 dělaná pro škodovku, některé funkce na ní chybí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...