Přejít na obsah

Lupání, pravá strana před spolujezdcem


acro

Doporučené příspěvky

2,0 Tdi ma najeto 56000 km a spotreba cca +1 litr/100 o proti stare Octe, kde jsem zažil i ř3,9. Ted +- 5,1 - 5,5/100! Dlouhodobě bude někde kolem 5,3/100! Jezdím na spotřebu s častým provětráním turba. Myslím že se neloudám! :kol-61:

P.s.: Kupodivu venku to turbo neslyším!

Tak jestli jezdíš s dvoulitrem za 5 - 5,5 litrů, tak musíš jet velice zvolna. To jistě potvrděj všichni majitelé toho motoru. Já jsem se alespoň ani při sebevětší snaze nedokázal dostat pod 5 litrů (mluvím o průměru na delší jízdu).

-------------------------------------------------------------------------------

A co se turba týká, tak to je asi opravdu normální a rozhodně ti ho podle toho, jak to popisuješ, nevyměněj. Mě ho měnili, když už ječelo, jak píchlý čuně. To nový začalo pískat po pár kilometrech taky a drží se statečně už asi 40 t. km. Tak to neřeš.

Když ale brzdím motorem, dojíždím bez plynu, přesně ve stejných otáčkách jako při akceleraci se pískání objevuje také, přesně to samé. Začínám pochybovat o tom, že to je turbo.

Viz:

tak to je divny zvuk, ale mi to nedela (i kdyz zkusim az dneska pojedu v aute) a dam vedet.

jirkaK : me se podarilo s 2.0 TDi jednou jet dle PP za 4.8 l ale to byla jizda nejizda asi 80 leteho starce! jinak prumer jen po meste max do 7 l pri svizne jizde a na dalku okolo tech 5.5 l a to je v tom i dalnice a urcite to auto nesetrim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli je to pískot, mi to připadne jako houkání.

A přesně toto mi to dělá taky a taky od novýho.

Kolega si jednu chvíli myslel, že se blíží policie s houkačkou :)

Nemůže to být třeba od natáčení lopatek?

Mi to přijde, že se to objevuje právě při sešlápnutém plynu a potom zpětně při ubírání.

Anebo palivové čerpadlo?

Anebo elektronický plyn?

V každém případě mám najeto přes 50tis km a pořád stejný. Ve vyšších rychlostech se to pod tíhou dalších zvuků ztrácí, ale je to tam.

Kolega co jezdil v 1.9ce povídal, že slabě ale taky mu to tam houká.

tak nevím.

Editováno: , autor: RoD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím,mám 2.0 tdi jen krátce (ale ojetina, nalítáno cca 78000), ale taky trošku je slyšet houknutí.ale jen lehce,při puštěném rádiu neslyšitelné.jinak poprvé při 1500 ot a podruhé těsně pod 2000 ot.takže koukám,že tento projev má docela víc lidí,ale to co má Acro,je je fakt síla :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory! Auto jsem koupil ve škodovce jako jeté, cca 55000 km a při cestě domů jsme to slyšeli po prvé. V předávacím protokolu ani zmínka o něčem takovém, jinak ale jsou vždy velmi korektní, zatím. Myslím, že mám půl roku na řešení. A tak lovím informace zda je to normoš a co to vlastně je. O konci tohoto příběhu Vám povím.

Čtěte: Octavia II > Motor > Podivné zvuky z 2.0TDI 103KW, tak to je mazec!!

Editováno: , autor: acro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...