Přejít na obsah

Razeni jednicky u stare prevodovky pro benziny


Davon

razeni jednicky  

56 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Zajimalo by me komu to jak chodi, jelikoz bratrova Octa je jeste 2 mesice v zaruce a jiz ma novou prevodovku a je to stale stejne spatne, jednicka pri nastartovanem voze tam jde proste jedine strasnou silou a jeste jakoby pres nejakou prekazku. Jel s moji Octou a rikal, ze je to mnohem lepsi, ale take mi to jde blbe... Piste prosim sve poznatky a nazory na tuto prevodovku...

POUZE VSAK MAJITELE 1.4, 1.6, 1.9 SDI (tusim ze ostatni motorizace maji jiz lankovou)

Uvedte jeste prosim u prispevku kdo jaky mate motor a rok vyroby. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by me komu to jak chodi, jelikoz bratrova Octa je jeste 2 mesice v zaruce a jiz ma novou prevodovku a je to stale stejne. Piste prosim sve poznatky a nazory na tuto prevodovku, POUZE VSAK MAJITELE 1.4, 1.6, 1.9 SDI (tusim ze ostatni motorizace maji jiz lankovou)

A o co ti jde, jezdil jsem jak s 1.6 MPI 55 kW, tak i s 1.6 MPI 74 kW a s jedničkou jsem nepozoroval nic zvláštního a u služebních vozů je zacházení s vozem vždy trochu drsnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me treba jde jednicka vpohode,uz jsem na ni zvykly...,ale kdyz jsem zkousel radit v kamosovem TDi slo mi to jeste lip,zase byl novejsi,nevim..... co mi dela casto problem je trojka,proste nekdy nechce zapadnou,jinak zbytek se da :)

S trojkou jsem taky občas zápasil a pomohla výměna oleje v převodovce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me treba jde jednicka vpohode,uz jsem na ni zvykly...,ale kdyz jsem zkousel radit v kamosovem TDi slo mi to jeste lip,zase byl novejsi,nevim..... co mi dela casto problem je trojka,proste nekdy nechce zapadnou,jinak zbytek se da :)

S trojkou jsem taky občas zápasil a pomohla výměna oleje v převodovce ;)

vidis! :) to me kruci nenapadlo :) diq -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by me komu to jak chodi, jelikoz bratrova Octa je jeste 2 mesice v zaruce a jiz ma novou prevodovku a je to stale stejne. Piste prosim sve poznatky a nazory na tuto prevodovku, POUZE VSAK MAJITELE 1.4, 1.6, 1.9 SDI (tusim ze ostatni motorizace maji jiz lankovou)

Mam 1.6i/75kW MR 2002 a prevodovka a razeni uplne v pohode. Akorat kdyz je fakt hodne vedro tak pri razeni to trochu jakoby drhne od te konzoly, ale neni to nic co by mi az tak vadilo. Jo pri kazde garancce jim rikam at to vsechno promazou a pak to jde nejakej ten mesic uplne samo ;-)

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to ctu, tak nejdivnejsi v jeho aute je to, ze dokud nenastartuje, tak jde vse dobre. Jakmile nakopne motor, jednicka tam skoro nejde dostat... :help:

Byl s tim u soudniho znalce, protoze to mel uz 3x v servisu se stejnou zavadou a dle zakona, po 3 stejnych, ci 4-rech ruznych opravach by mel mit clovek narok na vraceni penez, ci vymenu zbozi. On mu rekl, ze by tam sance byla, zrejme soudni cestou. Skodovka tuto chybu v prevodovkach nazyva vlastnosti auta a neni to udajne vyrobni vada, ikdyz hodne mechaniku reklo, ze tato "tyckova" prevodovka stoji za HO*NO... Jsem na to sam zvedavy, nadsenej z toho neni a to auto moc rad uz nema... Co sče prodeje tyce, dost o tom premysli, jen ho trochu boli vetsi ztrata...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to ctu, tak nejdivnejsi v jeho aute je to, ze dokud nenastartuje, tak jde vse dobre. Jakmile nakopne motor, jednicka tam skoro nejde dostat... :help:

A nemá urvanej/vyčvachtanej silemblok na motoru, když to nakopne, tak se to nahrbí a už se jí tam nechce??

To nevim, ale snad by to ve 3 autorizovanych servisech a pri vymene prevodovky poznali Ing.-iri ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně s řazením větší problémy nemám. Snad jen trojka. Občas i při plně vymáčknuté spojce v "klacku" cítím, že ve skříni jakoby křupně a jde řadit více ztuha. Ale dokud nevyskakuje, nebo nejde přes zuby, nevěnuji tomu žádnou větší pozornost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne, 1tka mi ide velmi stuha- cela prevodovka mi pride priliz tuha, stale musim radit silou, a pri jednotke dvojnasobne- aj ked spomalim naozaj na pomalicku rychlost tak tam musi ist silou pri podradeni, pri pohynani sa je to o trosku lepsie ale stale to ma daleko od tip top...... a to som si myslel ze som sam- na octe jazdim pomerne kratko takze to berem ako vlastnost, nie ako chybu pomaly...

1,6- 75kW, 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

pridam sa, tiez mam tyckovy radiaci mechanizmus a je to horsie ako u lankoveho (skusenost z dvoch firemnych TDI)... jednicka sem tam ako keby narazila na nejaku prekazku, nieje to sice nic strasne, ale mohlo by to byt lepsie... olej mam vymeneny ah tiahla premazane... asi neostava, len si avyknut...

ked bolo v lete horuco, tak to zase zvyklo zatuhnut, po premazani zatial ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda octavia 1.6i 74kW r.v. 98 - ta jednička tam jde těžko jen když je auto v pohybu (popojíždění na křižovatce, 1-2-1), u stojícího se řadí OK jinak další rychlosti jdou jedním prstičkem :palec2:

Ta jednicka se tam ma radit jen pri stojicim aute - je tam nejaka zabrana v synchronech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Skoda octavie tour 1.6 75kW r.v. 2007 - ta jednicka tam jde obcas neuveritelne tezko, dalsi rychlosti jdou jednim prstem , stezuje si vic ridicu, servis je bezradny........................................................................

.................................................................................

....................................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...