Přejít na obsah

CHIP 1.6 55kw


Jarous fm

Doporučené příspěvky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Já mám čip od Cimba, přemostěnej katík, odpojenou lambdu a jednou za čas to protáhnu tak, že rafička jde za 200km/h

Od koho máš čip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo ti řekl o zlepšení 20%? To je i u tohodle motoru, který má na atmosféru velmi dobrý potenciál pro úpravu kravina. Ale pokud ti to teď jede míň jak před úpravou (za stejných podmínek), tak je něco špatně. A pokud ti to s 55kW jede 190, tak ti tacho kurňa proměřuje. Pokud to někdo umí a skutečně něco s jednotkou !dělá", tak to poznáš od první sekundy po rozjezdu.

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Něco je špatně, já mám stejný motor čipnutý už 10 let ve Feldě (Cimbu) a po čipu jezdí znatelně lépe-jezdí opravdu velice pěkně ale je to lehčí vůz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Mam podobny plany s moturkem ,,tak budu rad za vsecko co se kolem toho tady dozvim.... Nejsi jediny komu jede 55ka 190,asi mi taky premeruje tacho ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Já mám čip od Cimba, přemostěnej katík, odpojenou lambdu a jednou za čas to protáhnu tak, že rafička jde za 200km/h

Od koho máš čip?

Je to asi peknej pohled kdyz tacho., nestiha :)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobny plany s moturkem ,,tak budu rad za vsecko co se kolem toho tady dozvim.... Nejsi jediny komu jede 55ka 190,asi mi taky premeruje tacho ;)

Jo, jo, proměřuje ... :)

190 dá v reálu s bídou 1.6 75kW (fyzika je fyzika). Ale jinak úpravy tohodle motoru jsou celkem levné a nárůst na atmosférický benzín velmi dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobny plany s moturkem ,,tak budu rad za vsecko co se kolem toho tady dozvim.... Nejsi jediny komu jede 55ka 190,asi mi taky premeruje tacho ;)

Jo, jo, proměřuje ... :)

190 dá v reálu s bídou 1.6 75kW (fyzika je fyzika). Ale jinak úpravy tohodle motoru jsou celkem levné a nárůst na atmosférický benzín velmi dobré.

to máš pravdu, tento motor není až zas tak přemlácenej elektronikou a co se týče proměřování, tak je to +- 10km/h teda spíš + :)

To Jeronymo: zvolil bych variantu s ostrou vačkou za 14500 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Já mám čip od Cimba, přemostěnej katík, odpojenou lambdu a jednou za čas to protáhnu tak, že rafička jde za 200km/h

Od koho máš čip?

Je to asi peknej pohled kdyz tacho., nestiha :)-_-

a srdce plesá :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si nachipnout jednotku u octule 1.6 55kw zajimalo by mě jestli už to tady někdo ma???

měl bych to mit o 20% vykonu ale po chipu mi to jede max necelych 180 kmh a před čipem 190kmh

zda se mi že to jde lepe do otaček ale žadny zazrak myslel jsem že 20% uděla vic a to nemluvim o te rychlosti tak nevim jestli to je dobře udělano nebo to prostě na porve nevyjde :feve:

mate stim někdo zkušenosti??? jak se projevi činost motoru po chipku???

Já mám čip od Cimba, přemostěnej katík, odpojenou lambdu a jednou za čas to protáhnu tak, že rafička jde za 200km/h

Od koho máš čip?

Je to asi peknej pohled kdyz tacho., nestiha :)-_-

a srdce plesá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč se zde někdo podivuje nad tím že 1,6tka 55kw jede 190.Rychlosti 185 dosahuje scela běžně,a na delších dálničních rovinkách dokáže i přes 190.A že je to možná víc neš u 1,6 75kw? Samozřejmně ,je to dáno mnohem delšímy kvalty 55tka točí při 185 necelých 5000ot. Proto také čipnutá ,55tka se sportovní vačkou /což např.u již zde zminovaneho cimbu stoji neco pres14 tis/dokáže vyhnat tachometr na doraz.Je totiš jen do 200.Na závěr ješte tolik že jenom Přečipovaním se u 55tky vykon o 20 procent nikdy nezvedne.kdyš se dílo podaří a ví se jak na to tak max10 procent.Aještě k proměřování tachometru.Někdo tu psal +- 10%.Do minusu žadny tacho nemuže ukazovat.Vuz by neprošel homologací.Octavia at uš 1,6 55,74 nebo75kw promněřují skoro shodně přibližně 8%.Samozřejme vycházím s toho že je na vozidle namontovan předepsany rozměr pneu.Na konec jěšte musím napsat že 55 je v porovnání se 74kou a 75 tkou silnejší v nižších otáčkách,ve vyšších je tomu naopak.Skutečná maxim.rychlost je ale díky rozdílnému spřevodování prakticky stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobny plany s moturkem ,,tak budu rad za vsecko co se kolem toho tady dozvim.... Nejsi jediny komu jede 55ka 190,asi mi taky premeruje tacho ;)

Jo, jo, proměřuje ... :)

190 dá v reálu s bídou 1.6 75kW (fyzika je fyzika). Ale jinak úpravy tohodle motoru jsou celkem levné a nárůst na atmosférický benzín velmi dobré.

to máš pravdu, tento motor není až zas tak přemlácenej elektronikou a co se týče proměřování, tak je to +- 10km/h teda spíš + :)

To Jeronymo: zvolil bych variantu s ostrou vačkou za 14500 ;)

Kolik,ze ti to prida na vykonu?no,a co se tak vseobecne zlepsi na vlastnostech......?

jinak video vystizne -_-:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobte se na me, ale tohle je trochu brutal, 20% lze navysit vykon u turbo motoru a treba u TDI ale tohle u 1.6 se mi fakt zda jako vysmech.A urcite bych sveril auto nekomu kdo tohle rekne.To pak zni spise ze naslibuje jen aby vydelal.Nesnasim jak nekdo slibuje naky astronomicek navysovani vykonu.Kdyz delam TDI,tak dam radeji cloveku moznost se projet a rict jeho nazor.Vetsinou se stejne trefim do jeho pozadavku a pak to vypada jako vcera.Borec byl tak unesen ze zaplatil jeste vic nez co jsem se dohodly. :scooter::specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý tachometr musí proměřovat do plusu, neboli ukazovat víc. Je to daný normou. Cca 185 je ve skutečnosti zhruba 170. U běžných aut 55 v obci a 100 mimo obec neznamená problém. Ale třeba to vyzkoušet, jsou i značky které ukazují relativně přesně. Jinak dálniční provoz ve vyšších rychlostech s 55 kW je mnohem příjemnější než s motorem 75. Při cestách přes Německo na 55ku rád vzpomínám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobte se na me, ale tohle je trochu brutal, 20% lze navysit vykon u turbo motoru a treba u TDI ale tohle u 1.6 se mi fakt zda jako vysmech.

Máš samozřejmě pravdu konkrétně u té atmosférické 1.6 55 kW se po chipu zvedne výkon někde mezi 7-9 % max. ale tím že se zklidní běh motoru ve všech režimech ot. a malinko stoupne i krouťák hlavně od spodu auto má lepší zrychlení a lépe jede do kopců.V každém případě je to ale k poznání.Srovnávat to s chipem na přeplňovaném motoru to nelze to je jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka zni, nac ten motor cipovat.

Manzelka ma Octu 1.6/55, uplna holota ( takze zadna vaha navic kvuli klime, ABS, el. oknum a dalsi vybave )....a na dalnici, pokud ma clovek cas a misto, umi opravdu i pres tachometrovych 200. Do mirnych kopcu ve 2 udrzi trvale 160 ( tacho ).

Osobne mi neprijde cipovani tohohle nejak velkym prinosem. Kazdopadne by bylo zajimave nechat to odbrzdit pred a po uprave.....a pak se zamyslet, jestli ty finance za to staly.

Jediny opravdu rozdil proti jinym oktam vidim v pohodli - classic verze je jako zebrinak a moc se v tom necitim. Nicmene jede, a to slusne a za rozumny peniz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka zni, nac ten motor cipovat.

Manzelka ma Octu 1.6/55, uplna holota ( takze zadna vaha navic kvuli klime, ABS, el. oknum a dalsi vybave )....a na dalnici, pokud ma clovek cas a misto, umi opravdu i pres tachometrovych 200. Do mirnych kopcu ve 2 udrzi trvale 160 ( tacho ).

Osobne mi neprijde cipovani tohohle nejak velkym prinosem. Kazdopadne by bylo zajimave nechat to odbrzdit pred a po uprave.....a pak se zamyslet, jestli ty finance za to staly.

Jediny opravdu rozdil proti jinym oktam vidim v pohodli - classic verze je jako zebrinak a moc se v tom necitim. Nicmene jede, a to slusne a za rozumny peniz.

Jiste pokud to je otazka rekneme 4tis u Cimbu a opravdu to i brzda potvrdi tak dle meho clovek ktery proste chce to bezpecnejsi predjeti tak do toho pujde.Pokud chce nekdo poradny zatah tak by mel uvazovat o koupi auta s jinym motorem.To radeji ty penize narvu do poradne udrzby.Kvalitni olej, filtry a kvalitni benzin. Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka zni, nac ten motor cipovat.

Manzelka ma Octu 1.6/55, uplna holota ( takze zadna vaha navic kvuli klime, ABS, el. oknum a dalsi vybave )....a na dalnici, pokud ma clovek cas a misto, umi opravdu i pres tachometrovych 200. Do mirnych kopcu ve 2 udrzi trvale 160 ( tacho ).

Osobne mi neprijde cipovani tohohle nejak velkym prinosem. Kazdopadne by bylo zajimave nechat to odbrzdit pred a po uprave.....a pak se zamyslet, jestli ty finance za to staly.

Jediny opravdu rozdil proti jinym oktam vidim v pohodli - classic verze je jako zebrinak a moc se v tom necitim. Nicmene jede, a to slusne a za rozumny peniz.

Jiste pokud to je otazka rekneme 4tis u Cimbu a opravdu to i brzda potvrdi tak dle meho clovek ktery proste chce to bezpecnejsi predjeti tak do toho pujde.Pokud chce nekdo poradny zatah tak by mel uvazovat o koupi auta s jinym motorem.To radeji ty penize narvu do poradne udrzby.Kvalitni olej, filtry a kvalitni benzin.

100% souhlas !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč se zde někdo podivuje nad tím že 1,6tka 55kw jede 190.Rychlosti 185 dosahuje scela běžně,a na delších dálničních rovinkách dokáže i přes 190.A že je to možná víc neš u 1,6 75kw? Samozřejmně ,je to dáno mnohem delšímy kvalty 55tka točí při 185 necelých 5000ot. Proto také čipnutá ,55tka se sportovní vačkou /což např.u již zde zminovaneho cimbu stoji neco pres14 tis/dokáže vyhnat tachometr na doraz.Je totiš jen do 200.Na závěr ješte tolik že jenom Přečipovaním se u 55tky vykon o 20 procent nikdy nezvedne.kdyš se dílo podaří a ví se jak na to tak max10 procent.Aještě k proměřování tachometru.Někdo tu psal +- 10%.Do minusu žadny tacho nemuže ukazovat.Vuz by neprošel homologací.Octavia at uš 1,6 55,74 nebo75kw promněřují skoro shodně přibližně 8%.Samozřejme vycházím s toho že je na vozidle namontovan předepsany rozměr pneu.Na konec jěšte musím napsat že 55 je v porovnání se 74kou a 75 tkou silnejší v nižších otáčkách,ve vyšších je tomu naopak.Skutečná maxim.rychlost je ale díky rozdílnému spřevodování prakticky stejná.

Nechci tu rozvíjet přečúrávací debatu podobnou té na Fábiích, ale jak píšeš 185 - 8% = 170 km/h, což odpovídá tomu, co deklaruje i výrobce. A stokoňka bude na maximálku jednoznačně lepší, nemusíš si nic nalhávat (tuším 187 km/h?) Když ti začne chybět výkon, tak ti ani dlouhé kvalty nepomůžou ... a 75 PS na nějakých 190-200 prostě fyzikálně nemá (někdo znalý by ti sem určitě hodil i vzoreček). Mi to taky už v základu jelo 238 proti 219 ofiko ...

Ale zpět k tématu ...najel jsem s Feldou v Cimbu úpravě na nějakých 72kW přes 60tkm s velkou spokojeností. Maximálka stoupla ze 170 na 185-190 dle gum a aktuální situace. Na rozdíl od oktávek byl tachoš ve Feldě výjimečně přesný. A zrychlení 0-100 šlo dolů o 2s, Okta je podstatně těžší, takže tm bude i toto zlepšení horší. Tyto hodnoty dosahovali standardně i kámoši se srovnatelnými úpravami.

S ohledem na jiné motory jsou ale úpravy vcelku nenáročné a se solidním výsledkem a záleží jen na tom, kolik kdo chce investovat. Jen čipen za pár litrů se člověk dostane o 5-6kW výš, s vačkou o dalších 8. A pokud se použijí náročnější úpravy (svody, výfuk, sání, snížení hlavy ...), tak je to proti sériovce už někde úplně jinde. Někde ještě mám graf z brzdy Feldy 1.6 s 84,5kW a 154Nm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim tak už mi to borec dodělal i když na po třeti ale je to na rozjedy to jde poznat je to živejši a jde to snaž do otaček (řikal že je to zvedle o 20%) ale max rychlost je stejna!!!

je to prostě lepši než serie!!!!!!! ted uvidim jak na to spotřeba!!!!! :kuk:

no a těch 190km/h to jede a ani nechapu jak muže proměřovat + - tachometr to se mi nezda snat to musi ukazovat všem stejně ne???? co by ti policajti měřili kdy by to každemu měřilo jinak + - jim to taky měři s nějakou odchylkou !!!!!!

post-11625-1193513460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim tak už mi to borec dodělal i když na po třeti ale je to na rozjedy to jde poznat je to živejši a jde to snaž do otaček (řikal že je to zvedle o 20%) ale max rychlost je stejna!!!

je to prostě lepši než serie!!!!!!! ted uvidim jak na to spotřeba!!!!! :kuk:

no a těch 190km/h to jede a ani nechapu jak muže proměřovat + - tachometr to se mi nezda snat to musi ukazovat všem stejně ne???? co by ti policajti měřili kdy by to každemu měřilo jinak + - jim to taky měři s nějakou odchylkou !!!!!!

Ale promeruje, uz od vyroby a vsem +- stejne. Cili argument ze na 50 jsi mel na tacho 50 a zmerili Ti 70, vazne neprojde:)

Policie ma povinnost radary kalibrovat, takze by jim to melo merit opravdu presne.

BTW to je nefuncni airbag, na te palubce ?:)

Editováno: , autor: stepo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim tak už mi to borec dodělal i když na po třeti ale je to na rozjedy to jde poznat je to živejši a jde to snaž do otaček (řikal že je to zvedle o 20%) ale max rychlost je stejna!!!

je to prostě lepši než serie!!!!!!! ted uvidim jak na to spotřeba!!!!! :kuk:

no a těch 190km/h to jede a ani nechapu jak muže proměřovat + - tachometr to se mi nezda snat to musi ukazovat všem stejně ne???? co by ti policajti měřili kdy by to každemu měřilo jinak + - jim to taky měři s nějakou odchylkou !!!!!!

Ale promeruje, uz od vyroby a vsem +- stejne. Cili argument ze na 50 jsi mel na tacho 50 a zmerili Ti 70, vazne neprojde:)

Policie ma povinnost radary kalibrovat, takze by jim to melo merit opravdu presne.

BTW to je nefuncni airbag, na te palubce ?:)

taky jsem koukal ...zeby spatne cidelko spolujezdcova bagu?.) --

Uvidim jak to bude s tim cipovanim,kdyz potrebuju tak mi octa jede,ale nekdy je to na povazenou hlavne pri predjizdeni do mirnejsich kopecku:) Jinak na ktere dalnici se ti to podarilo?, zeby FM-Ova nebo FM -3nec :)

At chip slouzi -_-

Editováno: , autor: Jeronymo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...