Přejít na obsah

převodovka


Sarstedt

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Fabii combi 1.4 50kW a nevim zda mám nechat přetěsnit převodovku.V jednom servise mi řekli že se musí přetěsnit celá v jiném že se musí prvnit zjistit kde to teče a pak se uvidí a ve třetím řekli že se nemusí přetěsňovat nic že je to dobré.Auto ma najeté 130 000, z převodovky olej nekape, jen je potřísněná a je na tom chyceny prach atd., takže to vypada hrozně.když tedy nechám auto stát přes noc a ráno není pod autem žádná kapka oleje, není zbytečné tu převodovku přetěsňovat??Můžete mi poradit co s tím???Předem děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si tiež myslím, že je to zbytočné. Pravidelne kontroluj olej a pokiaľ Ti z nej neuniká, tak to nechaj tak. Po 130 000 km by už bolo vhodné olej vymeniť. Aj keď Škoda píše že je to doživotná náplň, prevodovke tým len prospeješ a neni to zas tak veľká investícia... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj chlapi,

chci se Vás zeptat, jestli kontrolujete ve svých fábinách množství oleje v převodovce. A s jakými výsledky? Dolíváte olej nebo olej vydrží, když převodovka neteče, resp. má olej v převodovce nějakou životnost?

Dík. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kontroloval olej v prevodovke pri cca 40000km pretože mi išli ťažko rýchlosti 1 a 2.Bol pekný čistý presne po kontrolný otvor . V knihách sa píše,že náplň je celoživotná no myslím, že výmena trebárs po 100000km vôbec neuškodí! Čas a nájazd km urobia svoje. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo si, Kefalín, predstavíte pod pojmom "celoživotný" ?

Do kolika tkm máte předtištěnou servisku ?

Do kolika tkm nebo let dává výrobce vozu záruku ?

Jaká je životnost motorového oleje v motoru ?

Jaká je životnost motorového oleje v balení (tj. nenalitého do motoru) ?

Bude víc degradovat olej v originálním balení nebo v převodovce ?

Cena převodového oleje je cca 200-300 Kč,- / lt, obyčejně je náplń převodovky 2 litry.

Jaká je cena nové převodovky ?

... je to vaše auto a vaše peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odporuča sa menit pri 150000 km alebo každych 5 rok.

díky za info...všem...

Hubo44...tohle doporučení si zjistil kde?

[/quote

to mi radil jeden mechanik a sam som to zistil. u jednej fabie mi išla trojka caz zuby. po vym. oleja to prestalo. malo to 180000km. kamoš ma taxika octaviu 230000 km rychlosti cez zuby tak som poradil vym. oleja. a tvrdi že je super to radenie po vymene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo si, Kefalín, predstavíte pod pojmom "celoživotný" ?

Do kolika tkm máte předtištěnou servisku ?

Do kolika tkm nebo let dává výrobce vozu záruku ?

Jaká je životnost motorového oleje v motoru ?

Jaká je životnost motorového oleje v balení (tj. nenalitého do motoru) ?

Bude víc degradovat olej v originálním balení nebo v převodovce ?

Cena převodového oleje je cca 200-300 Kč,- / lt, obyčejně je náplń převodovky 2 litry.

Jaká je cena nové převodovky ?

... je to vaše auto a vaše peníze.

podle DP by se hladina oleje měla kontrolovat každých 30 000 km. Pokud nechybí a nejsou problémy s chodem převodovky, není třeba jej měnit neb životnost náplně odpovídá předpokládané životnosti převodovky. Je ale možné, že po 15 letech by přeci jen bylo dobré olej vyměnit :-)

Olej v převodovce vydrží minimálně 10 let (pokud se nezasviní kovovými pilinami), stejně jako vydrží minimálně 5 let olej v motoru. Je možné, že životnost se sníží, ale co je mi potom, že motor nebo převodovka nevydrží 500 tisíc, ale jen 400 tisíc kilometrů. Auto už v té době bude stejně na prach. Tohle je dědictví po starých škodovkách, kde člověk jednou zapomněl vyměnit olej a hned měl na krku genrálku motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem po 5-ti letech, najeto cca 60tkm, olej černý jako boty (pro představu foto). řazení jde po výměně lehčeji a tak nějak hladčeji. Myslím, že výměna převodovce prospěla. Pro další informace dvojice odkazů. Je tam i jak se přišlo na 150 tkm, nebo 5 let, jaký olej použít atd.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...977&hl=olej

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15491&hl=

post-25-1192623308_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...