Přejít na obsah

FRS doba ohřátí motoru


Doporučené příspěvky

Mám jeden velký dotaz... mam FRS rv.10/03 a trápí mě v nynějším období ohřátí motoru na optimální teplotu.... ujedu 15km a dostavam se na optimal.ale se sluzebni O2 ujedu 1-2 km a jsem tam taky... je mozne jak to muzu zkontrolovat kde je problem? nebo si mam dat dopredu na chladic krabici jako drive do skodovek? diky za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden velký dotaz... mam FRS rv.10/03 a trápí mě v nynějším období ohřátí motoru na optimální teplotu.... ujedu 15km a dostavam se na optimal.ale se sluzebni O2 ujedu 1-2 km a jsem tam taky... je mozne jak to muzu zkontrolovat kde je problem? nebo si mam dat dopredu na chladic krabici jako drive do skodovek? diky za radu...

Za 3 km ji mám zahřátou a to bylo dnes -2 stupňů? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se ohřála v neděli ráno při -1,5 asi za cca. 5km možná o malinko míň, těch 15km rozhodně není úplně normální. Taky mi to někdy trvalo třeba 10 km, ale to jsem jel úplně volně a bylo třeba -15

Taky se mi stalo jednou v zimě, bylo asi -22 a já vyřadil z Barrandovského kopce na volnoběh a po pár stech metrech mi začala padat ručička teploty... :help:

Každopádně ve středu ráno ti to přesně změřím - čas/vzdálenost/teplota a postnu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, s tou padající ručičkou se mi to taky stalo ;) řekl bych že to je normální jev, protože čidlo teploty chladící kapaliny je vepředu na chladiči a na volnoběh je v celým obvodu menší tlak a náporem vzduchu to chladne..

každopádně dneska sem jel a TDI 74kW ohřáto za cca 4km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zalezi kde jedes a jak moc tomu nakladas. Me to dneska trvalo cca 5km, ale cekal sem az popelari nalozej popelnice, nez bába preleze pres prechod, dve svetelny krizovatky a jedny zavory. Coz bylo dohromady cca 15 min. Predtim sem mel 1.4 TDi a trvalo to někdy i mnohem dyl. Jinak obecne plati, ze benziny se do optimalu dostanou mnohem rychlej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je stará známá věc benzín vs. nafta a dova ohřátí motoru, nicméně máš pravdu v tom, že někdy ujedeš km málo, ale časově to je dlouho a někdy naopak můžeš ujet hodně km za relativně krátkou dobu, kdy motoru ve větších rychlostech kvůli náporu vzduchu trvý déle, než se zahřeje. Takže obecně při popojíždění ve městě se logicky na provozní teplotu dostaneš rychleji, než když hned vyjedeš na dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to beru tak nějak jako samozřejmost, že to každý motorista ví, mluvíme o zahřátí motoru, ale každý má na mysli ručičku chladící kapaliny. Jasně že motor resp. olej potom potřebuje ještě minimálně jednou takovou dobu k dokonalému prohřátí. Já taky když jezdím, tak po ohřátí chl. kapaliny notnou dobu čekám, než na to řádně šlápnu. :) Někdy ale není zbytí a musí se na to hamtnout i když je motor úplně studený - zařazení se do proudu aut např. - a to potom trpím jak raněné zvíře.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to beru tak nějak jako samozřejmost, že to každý motorista ví, mluvíme o zahřátí motoru, ale každý má na mysli ručičku chladící kapaliny. Jasně že motor resp. olej potom potřebuje ještě minimálně jednou takovou dobu k dokonalému prohřátí. Já taky když jezdím, tak po ohřátí chl. kapaliny notnou dobu čekám, než na to řádně šlápnu. :) Někdy ale není zbytí a musí se na to hamtnout i když je motor úplně studený - zařazení se do proudu aut např. - a to potom trpím jak raněné zvíře.. ;)

taky tak, podle mých zkušeností je to tak 15-20km, ale mám TDI 2,5, kde je 5,5l oleje, ale taky pět válců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ted mesic koktu 1.9tdi.jezdim kazdej den do prace cca 13km,Asi po 9km mam teplotu 90stup.ale jinak celou cestu klepu kosu.Pred tim sem mel p309 benzina ten mi uz topil po 3km.Asi si poridim vatak jako mel Prdlavka ve vrchni prchni. :palec2: Tu krabici sem zkousel je to stejny.Jeste me tak napadlo,ze to zaslepeni to ARG ventilu tomu taky moc neprospeje,nasavat studenej vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nafty je to tak trva to dlhsie. najlepsie bolo ked kamarat chodil do roboty s octavia 1,9 TDI 66kW cca 2,5km v zime pri -15. raz mi hovori ako teplo mam v aute a za aku chvilu, len som sa zasmial a povedal to nie ako ty 10km v zime. po 2km uz fuka teply vzduch po 4km je uz v pohode a po 10km uz tavi vyduchy :):p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

necham si udelat v origo skodovce diagnostiku motoru,protoze podle mych usi mi cvakaji i ventily... to u kokty 4x4 nedela co mam jako sluzebni. tak uvidim co mi na to reknou... jinak ja jedu z Krče, pres modrany.... porad dal a dal... a mam ho ohrate az ve Zlychovskym tunelu. a to jeste se v 7rano peru na barandaku....

Znamy me rikal,ze si tam mam dat karton dopredu,ale nevim jestli ho mam poslechnout nebo ne... tot otazka...

Jsem zvedav na vase doporuceni... :) a vase mereni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem to pozoroval, a trvalo to přesně 5,5km ale 17min při 5´C. Resp. Jedu z Krče okolo branickýho pivovaru kde stojim před závorama a pak popojíždim až na barranďák ve směru do centra. Nahoře na barranďáku tam skočilo 90´C.

Odkud z krče :D ? treba to mas jeste dal nez ja :) a pak ti to jde lip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem to pozoroval, a trvalo to přesně 5,5km ale 17min při 5´C. Resp. Jedu z Krče okolo branickýho pivovaru kde stojim před závorama a pak popojíždim až na barranďák ve směru do centra. Nahoře na barranďáku tam skočilo 90´C.

Odkud z krče :D ? treba to mas jeste dal nez ja :) a pak ti to jde lip...

čéčé vod modrýho pavilónu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem to pozoroval, a trvalo to přesně 5,5km ale 17min při 5´C. Resp. Jedu z Krče okolo branickýho pivovaru kde stojim před závorama a pak popojíždim až na barranďák ve směru do centra. Nahoře na barranďáku tam skočilo 90´C.

Odkud z krče :D ? treba to mas jeste dal nez ja :) a pak ti to jde lip...

čéčé vod modrýho pavilónu....

Pockej to je kde presne? ja bydlim u IKEMu ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska sem to pozoroval, a trvalo to přesně 5,5km ale 17min při 5´C. Resp. Jedu z Krče okolo branickýho pivovaru kde stojim před závorama a pak popojíždim až na barranďák ve směru do centra. Nahoře na barranďáku tam skočilo 90´C.

Odkud z krče :D ? treba to mas jeste dal nez ja :) a pak ti to jde lip...

čéčé vod modrýho pavilónu....

Pockej to je kde presne? ja bydlim u IKEMu ... :D

to je kousek, na urovni ikemu, o jednu ulici vejs (rovnobezna s videnskou) vzduchem cca 200m lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...