Přejít na obsah

Kontrolka ESP


Besulas

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...
Kontrolka jen svítí ESP funguje,to mám odzkoušené. Jinak na autě žádný problém,výkon,spotřeba,brzdí,svítí,jen ta prokletá kontrolka!!! :mellow:

mne to takto robil vadný spínač brzdovích svetiel, PC napsalo nevieruhodný brzdný tlak a taktiež niekedy nesvieli aj brzdové svetlá. Po výmene OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Konecne som si urobil radost a kupil si Spider 17 na moju OIRS 2001. Spidery som nahodil na zdvihaku v garazi bez problemov. To je jasne. Na druhy den zacala svietit kontrolka ESP - ASR. System pocas svietenia nefunguje. Po par startoch zhasne. Opakuje sa to odkedy mam nove kola. Nechce sa mi verit ze to sposobili kolesa. Logicky mi to nejde do hlavy.

Kontrolka rada zacne svietit ked je vlhko, resp. dazd, niekedy vsak nelogicky zacne svietit az na druhy den po dazdi ked auto cez noc stoji.

Na vagu to vypisalo sporadicku chybu na snimači priečneho zrychlenia... ak sa dobre pamatam.

Inak ABS a EDS su plne funkcne. Ak kontrolka nesvieti tak ESP facha. Ak sa kontrolka rozsvieti a dobre poprehanam auto a prebrzdim tak po naslednom starte uz nesvieti.

Snimace otaciek na jednotlivych kolach VAG nediagnostikoval ako chybne.

Este som sa nedostal pod auto aby som fyzicky skontroloval stav snimacov. Mam pocit ze ked svieti kontrolka ESP tak ABS sa spusta skorej ako inokedy. Ako keby malo zle informacie o rychlosti, resp. spomaleni. Je to logicke.... ale aj tak mi nejde do hlavy to, ze vplyv pocasia je prukazatelny.

Kontrolka vzdy zacne svietit pri starte a nie za jazdy. Za jazdy to spravila iba raz. Inak vzdy len pri startovani.

Celu zimu v sracke som s tym nemal problem. Az po vymene kolies to zacalo :feve: . Poistky a bezne veci som popozeral.

A ted babo rad..... Dakujem za akekolvek logicke vysvetlenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Předem zdravim, mám O1 1.9 TDI 81KW 2001

V posledních dvou dnech se mi stává, že při plném sešlápnutí brzdového pedálu se mi rozsvítí kontrolka ESP a zůstane svítit. Když zastavim vypnu motor a pak opět nastartuji kontrolka nesvítí, ale jen doté doby než zase plně nezabrzdim.

Neměl někdo podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtělo by to načíst diagnostikou, ale kouknul bych se na brzdovej spínač může to dělat on

Tak dneska sem prošel všechny možný spínače, hlavně ten brzdovej, jak si psal a je po problému. Potom sem najel asi 50 km a vše ok. Co přesně to bylo ale nevim, tak snad se to už nebude ukazovat. Jinak díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím, mam takový problém. Dnes mi začala blikat kontrolka ESP/ASR a jakoby ubírat plyn po průjezdu mírné levotočivé zatáčky a nebo při průjezdu kruháče. Pochopil bych to kdybych jel rychleji a prokluzovalo to. Zatím to dělá co jsem postřehl jen když zatáčím vlevo. Nevíte prosím čím by to mohlo být? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...