Přejít na obsah

nadrz dojezd


Chossse

Doporučené příspěvky

jednou jsem jel až nadoraz, cca 85 km po pípnutí došlo palivo, motor zdechl, dolil jsem palivo, několikrát otočil klíčkem, aby se natlakoval palivový systém, nastartoval a jel dál, tak nevím jak je to s tím zavzdušněním.

Editováno: , autor: turbokar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak dneska mi pípla rezerva, na PP byl dojezd 80km a já sem s tim najel ještě 110km lehká noha a u

benzínky jsem vzal plnou a vešlo se mi tam 52L............

SLX ještě dojezd neukazuje, po pípnutí tam podle mě bude asi víc než 7 litrů. Ve své nevědomosti jsem celkem v klídku najížděl 100 - 150 km. Poté tankování úplně doplna a max. těch 65-66l. Jak jsem četl někde na začátku, mělo by tam vejít 71.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi palubak neukazuje dojezd ( škoda poduk by to někdo uměl navolit uvítám ;) ale stejně bych nikdy na rezervu nejel vic jak 30km. Příjde mi zbytečné jezdit na tu sedlou šlichtu u dna nádrže a zavzdušňovat si systém.

Do pípnutí najedu 900km a pak tankuju kolem 45l, max 47. Víc mě to nikdy nepustilo. Končím prvním vypnutím pistole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Pánové prosím o radu. Mám Octávku kombi r.v. 2001 1,9 TDI 66 kWh, podle manuálu by měla mít objem nádrže 55 l. Pokaždé když jsem chtěl natankovat plnou, tak pistole cvakne a už nejde tankovat, ale nádrž plná asi není, ručička ukazuje jeden dílek před plnou a pokaždé tam dotankuju přibližně 40 - 45 l + nějaká rezerva (většinou tankuju když to pípne a PC ukáže dojezd 70 km), čili do 55 l je ještě daleko. Jinými slovy nedaří se mi natankovat plnou nádrž. Nevíte, čím to může být a co mám udělat. Mám zkusit tankovat ikdyž ta pistole už vypíná ? Nerad bych lél naftu na zem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové když tu tak čtu jak pořád tankujete do plné....

Není vám líto tahat ty kila navíc?

To je jak když bych si sebou na kolo vzal 5 dvoulitrových PETlahví.

Mám systém-jak to pípne dám za 500Kč.Akorát za těch 500Kč mi ta ručička už nezastaví na půlce jako před lety :kol-28:

Ikdyž můj názor je nepodstatný.Nejedu tak 3-4 tis ročně.

Vy co najezdíte desetitisíce asi nemáte náladu pořád stavět u pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

jednou jsem jel až nadoraz, cca 85 km po pípnutí došlo palivo, motor zdechl, dolil jsem palivo, několikrát otočil klíčkem, aby se natlakoval palivový systém, nastartoval a jel dál, tak nevím jak je to s tím zavzdušněním.

Mám stejný motor 1,8T 20V, r.v.2000. Nemůžu se pořád dopočítat velikosti nádrže...Když mi píplo hladové oko, vynuloval jsem denní počítadlo a najel jsem 60km k pumpě. Podle palivoměru jsem byl pod červeným polem na nule. Natankoval jsem co to šlo, a výsledek byl 48litrů!!!! tzn. že mi v nádrži zbývalo ještě 7litrů=!!!??? Nechápu... Díky za info

Editováno: , autor: Andour
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš počítat?

Nádrž má 55 litrů a z toho je 7 litrů rezrvy.

Palivoměr je měřící přístroj s třídou přesnosti tak 10-15% :D

Co od něj očekáváš, že bude měřit na mililitry?

Jednou pípne při 15 litrech, podruhé při deseti, podle toho jak je zrovna přelitý benzín/nafta v nádrži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš počítat?

Nádrž má 55 litrů a z toho je 7 litrů rezrvy.

Palivoměr je měřící přístroj s třídou přesnosti tak 10-15% :D

Co od něj očekáváš, že bude měřit na mililitry?

Jednou pípne při 15 litrech, podruhé při deseti, podle toho jak je zrovna přelitý benzín/nafta v nádrži.

Teda nevím jak u tebe, ale mě hladové oko pípá pořád cca stejně. Prostě se mi nezdá, že by pípalo, když v nádrži zbývá 13L benzínu - to je všechno. Všichni tu píšete, že se na nádrž má ujet cca 100km, já bych to měl 150km? Teď neberu dlouhé trasy se zahřítým motorem. Vím, že řešením by byla zkouška vyjetí do mrtě, ale to se mi dělat nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...