Přejít na obsah

zadní ostřikovač combi


bimboun

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám následující problém: ostřikovač vzadu mi nestříká pěkně rozprachem ( roztříštěným proudem ), ale jen tak to vytéká - prostě jak kdyby tam nebyla tryska...trysku jsem koupil novou, spoj v kapse levé zadní taky v pohodě....čím to, že to tedy teče a nesřtíká rozprachem ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam stejnej problem - motorek vrci, ale ze zadu nic netece. Dost me to vydesilo, protoze se mi tohle stalo u pola a musel jsem rozebrat pul auta, nez jsem ty spoje nasel. Jestli to je pristupny z levy kapsy, tak super :)!!! Stejne mi to neni jasny, proc to takhle debi... delaj. Zitra to omrknu, tak jsem zvedavej! Dik za toto forum:)!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, snad mi někdo dokáže poradit:

Mám:

Octavia combi 1 model.rok 2000 před faceliftem.

Problém:

Ostřikovač zadního skla (pátých dveří) není ostřikovač, ale spíš nějaké čůrátko.

Zamýšlený způsob řešení:

Vzít třetí brzdné světlo s tryskou z Octavia Tour a přepojit na něj hadičku z ostřikovače která aktuálně vede přímo do stěrače k "trysce".

Úskalí řešení (a tady potřebuji pomoc):

Je třetí brzdové světlo bez úprav zaměnitelné u modelů O1 před faceliftem a Octavia Tour.

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja myslim ze jo, akorat musis prendat hadicku. ale neni chyba spis jinde? netece ti treba voda do kapsy v kufru ve spojeni?

To nevím, ale toho bych si snad všiml? On je problém že zde na fóru někdo píše že to světlo je stejný a někdo že stejný není :-(

PS: Jinak koukám že máme stejné auto, jen s mini rozdílem že já mám SLXi, ale rok i motor stejný.

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je problém že stojí nové 1200Kč včetně DPH a když to tam nepůjdu, tak je mi na nic...

Někde jsem tady četl že jde koupit samotná tryska.Tak tu tam nějak přidělat a máš vyhráno.Mě to nefungovalo ze stěraču tak jsem se nas..l a dal jsem tam trysku jinou do světla.Ted stříkam jak oživot :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem tady četl že jde koupit samotná tryska.Tak tu tam nějak přidělat a máš vyhráno.Mě to nefungovalo ze stěraču tak jsem se nas..l a dal jsem tam trysku jinou do světla.Ted stříkam jak oživot :smich:

Uznávám že hloupá otázka, ale neodpustím si jí: Tam jde nacpat něco jiného????? Vždyť to tam nemůže držet?

Nenajde se zde nějaký uživatel který už podstoupil mnou zde v 1. příspěvku popsanou úpravu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to měnil, protože mi v motorku stěračů upadl ostřik. V hřídelce na stěrač je myslím měděná trubička která se neotáčí a ta se mi ukroutila.

Novej motorek sem nechtěl kupovat tak jsem pořešil nové světlo s ostřikem. Funguje to dobře. Ale nečekej že ti to bude stříkat. Spíš to s té trysky jenom vytéká na zadní okno, ale v pohodě to stačí. Stěrač krásně všechno setře. kol11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to měnil, protože mi v motorku stěračů upadl ostřik. V hřídelce na stěrač je myslím měděná trubička která se neotáčí a ta se mi ukroutila.

Novej motorek sem nechtěl kupovat tak jsem pořešil nové světlo s ostřikem. Funguje to dobře. Ale nečekej že ti to bude stříkat. Spíš to s té trysky jenom vytéká na zadní okno, ale v pohodě to stačí. Stěrač krásně všechno setře. kol11

Jinými slovy si tedy od originálního řešení tímto nepomůžu? Byl bys ochoten to např. nahrát na video třeba mobilem abych to mohl posoudit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že tak jak mi funguje ostřikovač 5. dveří není chyba, ale standardní chování :-( Výměna brzdového světla a tím tedy změna směru ostřiku, ze zdola nahoru, na ze shora dolu mi prý nepomůže. Tak nevím co si mám o tom myslet, nejspíš budu muset počkat na nějaký Pražský sraz a okouknout tam auta ostatních...

Jinak zjistil jsem že mám vzadu špatný stěrač, tedy špatných rozměrů, tak třeba až seženu správnou velikost, tak to taky pomůže... (Nějak stále nemůžu uvěřit že tam má být 28cm...)

Taková blbost a já to řeším tak dlouho :-(

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně to "stříká" pramínkem tak do 1/2 až 3/4 skla (kombík), což se roztírá hodně mizerně, kdybys to dal nahoru, ač stejný pramínek, rozetře se o mnoho lépe, páč dolu to doteče samo :)

Na tom něco bude, ale otázkou je, zda Octavia Tour má pramínek a nebo trysku ze které jde voda i do stran po větší ploše.

Odpovím si sám: Je to na pytel, má jen pramínek vody.

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já to upravoval do brzdového světla a nemůžu si stěžovat. Světlo jsem koupil na aukru za cca 300,- a přehození hadičky byla práce na půl hodiny. Okno se teď krásně ostřikuje shora a je to bez problémů. Doporočuju všem, kteří mají problém s tryskou ostřikovače v ose stěrače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, konecne jsem se k temu dostal a fakt ze jo - leva zadni kapsa, rozpojena spojka. Zacvaknout zpet a hotovo. Uff, hlavne ze jsem nemusel rozebirat pulku auta...

Ahoj, zrejme mam stejny problem - moturek ostrikovace funguje, ale nic na zadni okno nestrika :( Mam Skodu Fabii Combi 1.2 2005.

Asi jsem vazne slepy, ale nikde jsem tu hadicku v kufru nevidel v te "leve kapse". Mate na mysli v zadu v kufru na leve strane jak je hned u zadniho svetla na leve strane takovy prostor ("vypouklina")? Nebo myslite, prostor kdyz se oddela kryt zadniho svetla (ten kryt kudy se meni zarovky - tam jsou nejake kabely ke svetlu, ale hadicku na ostrikovani jsem nevidel)? Dekuju za radu, pripadne co bych mel odmontovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...