Přejít na obsah

Zabezpečení adresáře


brunoos

Doporučené příspěvky

Potřebuju poradit s windowsama xp profesional.

Na osobním PC které není nijak v sítí bych potřeboval mít pár adresářu chraněne heslem tak aby se tam nikdo nemohl dostat.

Nechci použivat žádne uživatelské účty nebo tak něco.

Přímo v win xp jsem tuto možnost nenašel a tak jsem hledal nějake utility. ale našel jsem pouze takové které sice adresař zaheslují ale abych se do něho dostal tak musím spustit utilitu a v ní to opět povolit. Já jsem si to spiš představoval tak že si nějakým způsobem hodim adresář pod heslo a když v commanderu pujdu do chraněneho adresaře commander se mě zepta na heslo.

Poraďte jak na to

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuju poradit s windowsama xp profesional.

Na osobním PC které není nijak v sítí bych potřeboval mít pár adresářu chraněne heslem tak aby se tam nikdo nemohl dostat.

Nechci použivat žádne uživatelské účty nebo tak něco.

Přímo v win xp jsem tuto možnost nenašel a tak jsem hledal nějake utility. ale našel jsem pouze takové které sice adresař zaheslují ale abych se do něho dostal tak musím spustit utilitu a v ní to opět povolit. Já jsem si to spiš představoval tak že si nějakým způsobem hodim adresář pod heslo a když v commanderu pujdu do chraněneho adresaře commander se mě zepta na heslo.

Poraďte jak na to

dík

Ja to resil drive, mel jsem take o to zajem, kdyz jsem sdilel pc se svou pani a ne vse bylo OK :D, ale nakonec jsem to nedoresil, takze by me to zajimalo tez. Jedine co vim, ze se mi nepovedlo jak rikas to we woknech najit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odporúčam TrueCrypt - http://www.truecrypt.org/. Používam ho už niekoľko rokov a nič lepšie som nenašiel!

Mohl bys jednoduše popsat co a jak v programu nastavovat atd aby to fungovalo tak jak ma.

Po nainštalovaní treba vytvoriť súbor, do ktorého sa budú ukladať dáta. Je na výber viacero šifrovacích algoritmov, pri vytváraní toho dátového súboru treba zadať heslo. Po vytvorení súboru sa tento nainštaluje ako ďaľší virtuálny disk so svojím písmenom, a teda sa s ním pracuje ako s diskom. Dajú sa nastaviť rôzne úrovne zabezpečenia, kedy konkrétne má vyžadovať heslo. Ja to mám spravené tak, že vždy po prihlásení do systému zadám aj heslo na tento šifrovaný disk a mám ho k dispozícii. Keď sa odhlásim, tak sa zašifrovaný disk odpojí a nikto sa naň bez hesla nedostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Úplně nejjednodušší je, pokud dělaš v Commanderu si prostě ten adresář do kterýho nechceš aby ti někdo lezl zazipovat s heslem lollol

Když si dáš dotyčný soubor nebo adresář do komrese tak se ti rozbalí nabídka a tam máš poslední okýnko Zakódovat pouze ZIP. Napíšeš dvakrát heslo a máš pokoj a nemusíš instalovat žádný utilitky atd.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...