Přejít na obsah

Zadní dveře


tommys

Doporučené příspěvky

Ahoj škodovkáři, chci se jenom informativně zeptat, než budu kuchat, levý zadní dveře nejeví žádnou známku připojení k elektrice, nejde el. stahování okna, nejde centrál a osvětlení čudlu na stahování oken taky nesvítí, zkrátka vypadá že jsou bez napětí, jinak veškerá elektrika na ostatních dveřích funguje normálně, je někde ve dveřích konektor který by mohl vypadnout, případně se nějak rozpojit? Octa r.v 97, Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj škodovkáři, chci se jenom informativně zeptat, než budu kuchat, levý zadní dveře nejeví žádnou známku připojení k elektrice, nejde el. stahování okna, nejde centrál a osvětlení čudlu na stahování oken taky nesvítí, zkrátka vypadá že jsou bez napětí, jinak veškerá elektrika na ostatních dveřích funguje normálně, je někde ve dveřích konektor který by mohl vypadnout, případně se nějak rozpojit? Octa r.v 97, Děkuji

primo mezi sloupek a dverma je konektor ne? v te pruchodce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
+ T18/18 červeno žlutá

+ T18/10 červeno hnědá

- T18/9 hnědá

Ten samý problém mám i já, ale s předními dveřmi (spolujezdec) na klíček při odemknutí mi okna se otevřou i zavřou ale nejde centrál a ani to nejde od místa řidiče. Na těchto kabelech je napětí jak píšeš. Zkusil jsem i vyměnit komfortku bez změny. Okta 1.9 TDI r.v.97 SLX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkych odborníkov na Octavie :palec2:

Aj mne sa teraz stala ta vec so ZL dverami - ževraj znama chyba modelov do r.99 (mam r.99... jedna sa o auto v podpise)

Začalo mi to robit včera. ZL dvere nereaguju na central (zatial sa daju otvorit manualne). Zastavim auto, vypnem svetlá a central mi hned zamkne dvere (okrem tych ZL) alebo mi to urobi, ked zastavim a vytiahnem kluč. Ked chcem otvorit, dialkovym odomknem, ale dvere sa odomknu a hned nato zamknu. (Mam origo dialkove v kluči, ale to nepouživam, mam dorabany alarm, otvaram s dialkovym od alarmu) Okna sa daju otvorit a zatvorit iba predné a to až v polohe -2 - (poloha ked sa dotlači spinač nadoraz), zadne nejdu vobec. Ked sa mi podari asi na 4-5 x odomknut tak zase všetko ide ok aj okna obidve polohy, aj zadne.

Tiež mi nešlo auto odomknut, ked som chcel nastúpit. Dialkove odomklo a hned zamklo. skusal som dialkovym v kluči, aj dialkovym od alarmu aj manualne klučom. Hralo sa to somnou fuck . Dostal som sa do auta tak, že som klučom odomkol a v tej sekunde potiahol za klučku, aby som stihol otvorit kym zase zamkne.

Svetlo v kabine reaguje ok.

Ano pisalo sa tu o tom, aj som použil funkciu "hladat" aj som spustu prispevkov prečital. Niekto piše, ze treba vymenit zamok,vymenit RJ, niekto ze treba rozobrat ten servo motor, precistit WDckom a namazat, takisto som čital, ze to moze byt v konektore, alebo ulomene kable ...

Preto som popisal, ake mam ja "sprievodne javy", či sa podla toho dá určit kde by bola chyba.

Chcel by som pozriet ten konektor, čital som, že je v prechodke, tak sa chcem spýtat, ku konektoru sa da dostat bez demontaže tapecu dveri? Pri otvorenych dverach sa da odhrnut prechodka a dostanem sa ku konektoru? Tie polamane kable byvaju polamane v tej prechodke?

Dik za všetky rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to tu nahoře, ne? tak to je snad dostatečnej návod jak to proměřit a zjistit zda je to tim konektorem! lol

Diky za mudru radu pan Komárek :worthy

Premerat si viem, ale pytal som sa na to:

1.- ak by to bola zavada zaoxidovaného konektoru, pripadne ulomených kablov, ci sa to da opravit bez demontaže tapecu (nemam garaz na pohodlne experimentovanie iba parkovisko na sidlisku a teraz počasie dážd + sneh ...)

2.- či sa da podla mnou popísanych závad jednoznačne určit či to budu kable, mikrospinač, alebo RJ. Ak to bude mikrospinač. tak ten musim najprv objednat.

3.- moja otazka bola pre tych, čo to už opravovali, alebo tomu rozumia lepšie ako ja. Ak niekto znalý napíše, že sa to nedá jednoznačne určit, OK beriem :palec2: a kym nebudem mat doma novy mikrospínač, ani sa do toho zatial nepúštam.

Takže, milý Walter, ešte raz dík za dobrú radu a želám aj tebe moooc podobných radcov ak budeš mat ty s niečim problem lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to tu nahoře, ne? tak to je snad dostatečnej návod jak to proměřit a zjistit zda je to tim konektorem! lol

Diky za mudru radu pan Komárek :worthy

Premerat si viem, ale pytal som sa na to:

1.- ak by to bola zavada zaoxidovaného konektoru, pripadne ulomených kablov, ci sa to da opravit bez demontaže tapecu (nemam garaz na pohodlne experimentovanie iba parkovisko na sidlisku a teraz počasie dážd + sneh ...)

2.- či sa da podla mnou popísanych závad jednoznačne určit či to budu kable, mikrospinač, alebo RJ. Ak to bude mikrospinač. tak ten musim najprv objednat.

3.- moja otazka bola pre tych, čo to už opravovali, alebo tomu rozumia lepšie ako ja. Ak niekto znalý napíše, že sa to nedá jednoznačne určit, OK beriem :palec2: a kym nebudem mat doma novy mikrospínač, ani sa do toho zatial nepúštam.

Takže, milý Walter, ešte raz dík za dobrú radu a želám aj tebe moooc podobných radcov ak budeš mat ty s niečim problem lol

Promiň, já jsem přehlédl tu tvou sáhudlouhou otázku! odpustíš mi mou drzost až vyzívavost? Nikdy se to už nebude opakovat!! :worthy:worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, já jsem přehlédl tu tvou sáhudlouhou otázku! odpustíš mi mou drzost až vyzívavost? Nikdy se to už nebude opakovat!! :worthy:worthy

Noo vidím že si človek pokorný, zbožný a uznanlivý a bol si uvedený do omylu prehliadnutím podstaty mojej otázky a to z dovodu nedostatku času a tvojho vysokého pracovného zataženia pre zveladenie našej kapitalistickej spoločnosti a snahy rýchlo mi pomoct. Preto som po dlhotrvajúcej krátkej úvahe rozhodol udelit ti milost a oslobodit ta od platenia daní, (vrátane DPH) pre teba a celu tvoju rodinu až do tretieho pokolenia. Tak nech sa stane :kol-77:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...