Přejít na obsah

žárovky


r.jonak

Doporučené příspěvky

Čau.

Rád bych požádal o radu. Mám Octavii I. a koupil jsem si do ní H4 12V/60W Xenon(135 Kč pár). Je to pěkná, ale zdá se mi, že to moc nesvítí. Dost blbé je to, když se stmívá nebo rozednívá. Přemýšlel jsem, že si koupím ten silnější typ H4 12V/100W. Jen se bojím, aby mi to nedělalo nějakou neplechu. Máte to někdo odzkoušeno? Včera mi v prodejně nabízel chlápek žárovky s + 50% svítivostí. Jenže ty stáli 140 Kč jedna (takže pár 280 Kč), což si myslím, že je dost a to ještě nevím jak budou svítit.

Nemáte vyzkoušeny nějaké žárovky se kterými perfektně uvidím? Zrak mám dobrý lol

Předem děkuji za všechny názory a rady.

R:J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

280,- Kč za obě dvě se mě zase nezdá jako tak hrozná cena, a pokud by ti fakt o 50% líp svítily, tak bych po nich hned šáhnul, protože já osobně na žárovkách a předních hlavně bych rozhodně nešetřil, jde přece o to, aby jsi ty dobře viděl. a ty 100W? nechtěl bych tě potom potkat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega KaJe ti radí dobře, na webu tam mají H4 Phlips Vision Plus za 560 pár a ty svítí velice dobře.Špičkové jsou ty Philips Nigh Guide-oboje tyto žárovky svítí do žluta ne modře čož je na zimu lepší protože od nich skutečně něco uvidíš.100W si nekupuj když tě chytne pol. hlídka budeš mít problém a taky šetři naše oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega KaJe ti radí dobře, na webu tam mají H4 Phlips Vision Plus za 560 pár a ty svítí velice dobře.Špičkové jsou ty Philips Nigh Guide-oboje tyto žárovky svítí do žluta ne modře čož je na zimu lepší protože od nich skutečně něco uvidíš.100W si nekupuj když tě chytne pol. hlídka budeš mít problém a taky šetři naše oči.

No ja bych se spise bal hasicu. S tema 100w zarovkama tam snad krom vlaken budou svitit i pomalu ty napajeci draty.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau.

Rád bych požádal o radu. Mám Octavii I. a koupil jsem si do ní H4 12V/60W Xenon(135 Kč pár). Je to pěkná, ale zdá se mi, že to moc nesvítí. Dost blbé je to, když se stmívá nebo rozednívá. Přemýšlel jsem, že si koupím ten silnější typ H4 12V/100W. Jen se bojím, aby mi to nedělalo nějakou neplechu. Máte to někdo odzkoušeno? Včera mi v prodejně nabízel chlápek žárovky s + 50% svítivostí. Jenže ty stáli 140 Kč jedna (takže pár 280 Kč), což si myslím, že je dost a to ještě nevím jak budou svítit.

Nemáte vyzkoušeny nějaké žárovky se kterými perfektně uvidím? Zrak mám dobrý lol

Předem děkuji za všechny názory a rady.

R:J

Napriklad Philips nabizi sadu zarovek pohybujici se kolem 1000kc takze 280kc je dle meho nazoru hodne dobra cena pokud by opravdu dobre svitily, ale 100W zarovky nekupuj, protoze me to poskodilo svetlomet a vytvorilo mlecnou mlhu. Proto nedoporucuji 100W zarovky (muj nazor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podporuji uzivatele Kaja, jdi do Philips. S kamosem jsme si je taky koupili, ja mam H4 a on ma H7 paticu. Mysleli jsme,ze to bude svitit modre, protoze tam je nejaky modry kremik ci co. Sice to moc modre nesviti, ale narust svitivosti tam je a to kotelne hodne, takze radej vic videt, nez mit modre svetlo ci modrobile. Doporucuji Philips. Co se tyce tech 100W tak tam hrozi, ze se budu ohorivat kontakty a pak muze Te volat 150 nebo me ;)kol111 taky strikam ..... :palec2::kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, kdysi jsem 100W zkoušel a výsledek-již zmiňované mléčné sklo světlometu a svítily mi i dráty až ke spínačce , která taky odešla. mmj. to oslňuje.

Další věc, ty natónované odstíny od renomovaných firem v bílém, modrém či žlutém světle mě nepřesvědčily, ale ta vyšší svítivost tam bezesporu je !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi máte všichni pravdu,ale já zkusím taky přihodit jeden příspěvek.Použival jsem OSRAM cool blue, měl jsem asi čtyři sady a vždycky mi je dna asi po 1/2 roce odešla.Pak jsem jednou koupil od (asi)Tugsramu 100W za 70,-/ks a prsknul je do světel.Nejen že jsem spokojený se svítivostí,ale už to bude pomalu tři roky a pořád svítím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi máte všichni pravdu,ale já zkusím taky přihodit jeden příspěvek.Použival jsem OSRAM cool blue, měl jsem asi čtyři sady a vždycky mi je dna asi po 1/2 roce odešla.Pak jsem jednou koupil od (asi)Tugsramu 100W za 70,-/ks a prsknul je do světel.Nejen že jsem spokojený se svítivostí,ale už to bude pomalu tři roky a pořád svítím :)

To že budou 100W svítit víc než 55W je zřejmé, ale taky se budou jasně víc zahřívat a to bude asi ten největší problém. Pokuď se bude hodně jezdit, aby se pořádně chladily, možná by žádnej problém nehrozil a vydržely by jak píšeš třeba 3 roky, ale třeba jako pro taxi ve měste to nebude dobrý. Ale máš kliku, já mám klasiky 55W a shoří mi každých tak 15 tisíc km jedna. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to asi tak jak píšeš,ale fakt se zatím nikde nic netaví-říkám zatím!Svítím pořád a jezdím dost i městský provoz.Ale přesto-skoro 3 roky a pořád jedna sada žárovek.Před tím jsem je měnil jak fusakle jako ty.Stejně mám nutkání je předělat na xenony a byl by klid-možná! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Všem mohu vřele doporučit žárovky německé firmy Trifa, konkrétně H4 Xenon blue. Cena za pár se v maloobchodu pohybuje kolem Kč 400,--, dají se sehnat i za Kč 300,--. Mají předepsané parametry co se týče watů a svítí sakra dobře. Jsou to první žárovky se slibovaným nárustem, kde jsem zaznamenal výrazný efekt. Samozřejmě mají v nabídce i další typy H1, H3 atd...... s touhle svítivostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem mohu vřele doporučit žárovky německé firmy Trifa, konkrétně H4 Xenon blue. Cena za pár se v maloobchodu pohybuje kolem Kč 400,--, dají se sehnat i za Kč 300,--. Mají předepsané parametry co se týče watů a svítí sakra dobře. Jsou to první žárovky se slibovaným nárustem, kde jsem zaznamenal výrazný efekt. Samozřejmě mají v nabídce i další typy H1, H3 atd...... s touhle svítivostí.

ha tak ty jsem mel od puvodniho majitele a mel je tam pres 2 roky. no musel jsem je vyhodit resp. je mam jeste v krabicce kdyby neco.

Duvod vyhozeni bylo to ze uz byly vypaleny potkavacky -> proste bylo ho... videt, ale musim rict ze kdyz jsem prepnul na dalkove tak svetla bylo jako ve dne a krasne namodrale + prijemne na oci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před několika dny jsu instaloval Philips H4 X-treme Power

(+ 80% světla navíc) a když to porovnám s původními žárovkami od výrobce,

je to vážně o něčem jiném :palec2:

Žárovky jsou homologované v EU, vydávají jasné bílé světlo, brání přehřívání

světlometu. Cena lehce přes 1.000 Kč is poštovným za parkovací (2 ks) tlumená a dálková světla (také 2 ks).

Mohu jen doporučit... ;)

Aby to mělo ještě lepší efekt, je třeba vždy po 2 letech světla opatrně demontovat

(myšleno jen skla světlometů, tato skla pečlivě umýt a vyleštit vnitřní stěny světlometů, pro

lepší odraz světla). Dobrý návod je umístěn zde na fóru v instalačních manuálech (tuším).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega KaJe ti radí dobře, na webu tam mají H4 Phlips Vision Plus za 560 pár a ty svítí velice dobře.Špičkové jsou ty Philips Nigh Guide-oboje tyto žárovky svítí do žluta ne modře čož je na zimu lepší protože od nich skutečně něco uvidíš.100W si nekupuj když tě chytne pol. hlídka budeš mít problém a taky šetři naše oči.

No ja bych se spise bal hasicu. S tema 100w zarovkama tam snad krom vlaken budou svitit i pomalu ty napajeci draty.....

Souhlas. Znicis si casem (v docela kratkem) cele svetla hlavne cirou stenu, takze 100W nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega KaJe ti radí dobře, na webu tam mají H4 Phlips Vision Plus za 560 pár a ty svítí velice dobře.Špičkové jsou ty Philips Nigh Guide-oboje tyto žárovky svítí do žluta ne modře čož je na zimu lepší protože od nich skutečně něco uvidíš.100W si nekupuj když tě chytne pol. hlídka budeš mít problém a taky šetři naše oči.

No ja bych se spise bal hasicu. S tema 100w zarovkama tam snad krom vlaken budou svitit i pomalu ty napajeci draty.....

Souhlas. Znicis si casem (v docela kratkem) cele svetla hlavne cirou stenu, takze 100W nebrat.

no ono to může někomu neškodit, mě to kdysi taky valilo-do té doby něž jsem k tomu zapnul další přídavný světýlko(mlhu) no prostě cokoliv, no a to byl konec a svítilo všechno až po spínačku, no a ta frajeřina mě stála její výměnu, pochopitelně jsem před tím zesílil aktivně pojistku :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja koupil nejaky "srace" co se na obalu tvarili jako silver line, urcite homologovane na provoz u nas a svitili opravdu libove...na ho*no :D Cena byla cca 120/ks. Takze nyni jsem objednal toto http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-osram...tar-kus-s267401 a nezda se mi to ani trosku moc za kvalitnejsi svetlo... Protoze myslim, ze je to docela dulezite jak je videt! :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,tak pročítám toto téma a dovolím se taky na něco zeptat,mám octu 01 s xenony, a taky se mi stále více zdá,že to prd svítí,jsou tam Osram Xenarc D2S 35W 1kus cca 1500kč a tak přemýšlím jestli má cenu koupit nové,protože nevím jak dlouho tam jsou.Nebo koupit nějaké jiné? Poraďte mi,abych zase nevyhodil prachy do luftu,nebo mám podniknout něco jiného.Dík a ať vám to všem jezdí (a hlavně svítí!!!!!).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Night Breaker mam u xenonu jako dalkovy v H1. Pred tim sem tam mel Tungsram coz nejsou az tak spatny zarovky ale ty nightbreaker sou o 100% lepsi a to neprehanim... Bylo to videt i na svetelnym kuzelu, pokud sem posvitil houkackou na vrata v garazi, tak ty tungsramy delaly jen malej kruh, NightBreaker vytvari spis obdelnik, ktery je o dost vetsi a intenzivnejsi. Svetlo je spis do zluta, ale jako dalkovy svitej fakt super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...