Přejít na obsah

kosmetika pro milacka


r.jonak

Doporučené příspěvky

To je otázka zvyku, spousta výrobků je podobných. Já jsem po letech dospěl k tvrdému vosku Sonax. Možná hlavně proto, že se snadno a bez dřiny rozleští. A pokud je lak už trochu poškrábaný, myslím takové ty lehké škrábanečky od mytí, tak Sonax X treme, číslo podle potřeby. Ten čistí, leští a voskuje zároveň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na černou metlu, jsem kdysy používal Fix, teď obyč leštěnku koupenou u Benziny na metalické laky výrobce Velvana , nevím jak se to jmenuje, ale toto dělám tak dvakrát do roka-takže po čase vylézá ten bílej šmejd, protože meju šampónem jen před tou leštěnkou jinak voda. Takže skusím nějakou tu renomovanou značku a posoudím jestli to není vyhazování peněz z kapsy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka zvyku, spousta výrobků je podobných. Já jsem po letech dospěl k tvrdému vosku Sonax. Možná hlavně proto, že se snadno a bez dřiny rozleští. A pokud je lak už trochu poškrábaný, myslím takové ty lehké škrábanečky od mytí, tak Sonax X treme, číslo podle potřeby. Ten čistí, leští a voskuje zároveň.

Tak přesně tohle používám taky a naprostá spokojenost. Jen ta cena je trochu vyšší, ale není zase tak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta leštěnka od Velvany není špatná, ale je to jenom leštěnka. Takže skoro žádná ochrana. Používám ji např. na světlomety, lépe z nich odtéká špína. Sonax je dobrý, ale trochu se platí značka.

no teď jsi mě zarazil, já to používám právě jako ochranu na léto před UV a v zimě na ty zimní sračky, jinak se mi to leskne jako psí kulky. No né nadarmo budu zkoušet jinou značku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka zvyku, spousta výrobků je podobných. Já jsem po letech dospěl k tvrdému vosku Sonax. Možná hlavně proto, že se snadno a bez dřiny rozleští. A pokud je lak už trochu poškrábaný, myslím takové ty lehké škrábanečky od mytí, tak Sonax X treme, číslo podle potřeby. Ten čistí, leští a voskuje zároveň.

Tak přesně tohle používám taky a naprostá spokojenost. Jen ta cena je trochu vyšší, ale není zase tak moc.

dřina nevím co je používám leštičku-marketovou, ale lepší než se dřít... :palec2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dick- To není o značce, ale o určení. Předpokládám, že máme na mysli stejnou od Velvany "Leštěnka na metalízu". Obsahuje teflon. Není špatná, je vodoodpudivá, tzn. že špína se tak rychle nechytá, ale neudělá tvrdý film, který by chránil např. před nešetrným použitím smetáčku. Taky nemá na laku tak dlouhou životnost. Proto se rozlišují leštěnky a tvrdé vosky.

Tu leštičku jsem si před pár roky taky přivezl, byla za babku, ale po prvním použití tohoto Sonaxu jsem ji přenechal kamarádovi na starší auto. Na ten Sonax je zbytečná. Jenom je třeba ho dávat tenkou vrstvu, třeba molitanovou houbičkou a potom to snadno po krátkém zavadnutí přeleštíš ručně flanelem nebo něčím podobným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám vosk od 3M, cena je někde kolem 1000,- / 1l , ale musím říct, že to naleštím na jaře a apk až před zimou. Maximálně pro moji útěchu ještě jednou v zimě ;) . Auto myju jen vodou, vysouším jelenicí. Jen před leštěním používám šampon od Sonaxu. Ten vosk od Sonaxu je taky supr, řekl bych že skoro stejný jako 3M, akorát to 3M se trochu lépe leští.

Leštičku jsem měl půjčenou, ale nepoužívám ji, nějak mi to zkrátka nesedí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dick- To není o značce, ale o určení. Předpokládám, že máme na mysli stejnou od Velvany "Leštěnka na metalízu". Obsahuje teflon. Není špatná, je vodoodpudivá, tzn. že špína se tak rychle nechytá, ale neudělá tvrdý film, který by chránil např. před nešetrným použitím smetáčku. Taky nemá na laku tak dlouhou životnost. Proto se rozlišují leštěnky a tvrdé vosky.

Tu leštičku jsem si před pár roky taky přivezl, byla za babku, ale po prvním použití tohoto Sonaxu jsem ji přenechal kamarádovi na starší auto. Na ten Sonax je zbytečná. Jenom je třeba ho dávat tenkou vrstvu, třeba molitanovou houbičkou a potom to snadno po krátkém zavadnutí přeleštíš ručně flanelem nebo něčím podobným.

jj. je to jak říkáš, s obsahem teflonu, teď jsi mi tím připoměl, že to má v názvu"teflen" a fakkt supr, vodě odpudivá a neulpí na tom špína, ale nevydrží-tudíž je asi jak říkáš měkkká jak penis v klidu :) jinak myju čistou vodou apřeleštuju starým ručníkem, tato obecně známá technologie je dobře známá, ale u této leštěnky nééé na věky bez přeleštění....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil od Einszettu přípravek 1z Metallic Polish Wax. Je toho 250 ml za 180 Kč. Koupil jsem si v makru leštičku a započal s leštěním. Nanesl jsem přípravek pomocí leštičky s hrubým potahem. Nanesl jsem to na celou karoserii a začal leštit od míst, kde jsem začal s nanášením přípravku.

Samozřejmě jsem leštil s jemným potahem. Je to lesk suprový. Jen doufám, že to bude i dlouho chránit.

Mám v plánu ještě vyzkoušet přípravek od TV Shoppingu a od Amwaye.

Nemáte s těmito přípravky zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil od Einszettu přípravek 1z Metallic Polish Wax. Je toho 250 ml za 180 Kč. Koupil jsem si v makru leštičku a započal s leštěním. Nanesl jsem přípravek pomocí leštičky s hrubým potahem. Nanesl jsem to na celou karoserii a začal leštit od míst, kde jsem začal s nanášením přípravku.

Samozřejmě jsem leštil s jemným potahem. Je to lesk suprový. Jen doufám, že to bude i dlouho chránit.

Mám v plánu ještě vyzkoušet přípravek od TV Shoppingu a od Amwaye.

Nemáte s těmito přípravky zkušenosti?

Já používám věci od RIWAXU a nemůžu si stěžovat ,je to profesionální autokosmetika a kupuji to na netu www.riwax.cz a super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil od Einszettu přípravek 1z Metallic Polish Wax. Je toho 250 ml za 180 Kč. Koupil jsem si v makru leštičku a započal s leštěním. Nanesl jsem přípravek pomocí leštičky s hrubým potahem. Nanesl jsem to na celou karoserii a začal leštit od míst, kde jsem začal s nanášením přípravku.

Samozřejmě jsem leštil s jemným potahem. Je to lesk suprový. Jen doufám, že to bude i dlouho chránit.

Mám v plánu ještě vyzkoušet přípravek od TV Shoppingu a od Amwaye.

Nemáte s těmito přípravky zkušenosti?

Ja mam neco od Amwaye, perfektni, vydrzi pul roku. Krasne lehke lesteni rukou, zadne cmouhy. Nemam to tady, abych to presneji urcil. Ma to ale jednu vadu. Kdyz to nekde ve spare uschne nevylestene, zbeli to a na cerne je to pekne videt!!! A nedostane to z tech spar ani mycka.

EDIT: SILICONE GLAZE 1/2 l cca 300,-

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem si pujcil od otce nejakou lestenku,ale znacku nevim. Ale byla nemecka. Lak musel byt, chladny a vlhky. Pak nanest a hned to roylestit. Efekt byl super. A jeste bzch mel dotaz. Asi jsem si zmatnil Tempem kapotu, jak bz to slo znovu hodit do normalu? Lestenka nepomaha, dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...