Přejít na obsah

teplota motora


sltuning

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Chlapi.vyměnil jsem termostat, a zdálo se to 2 měsíce OK. Ale ted bylo venku -5 a když jedu z delšího kopce cca 1km dolů(mám tam kvalt,ale na plyn nešlápnu) tak opět teplota lehce klesne .I když je zima a motor teoreticky nemá výkon to by se stávat nemělo-nebo se pletu? Třeba když stojím na volnoběh drži 90. Začínám být s toho smutný-termostat koupen origo(ale kdo vám to dnes zaručí)

Editováno: , autor: fiser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapi.vyměnil jsem termostat, a zdálo se to 2 měsíce OK. Ale ted bylo venku -5 a když jedu z delšího kopce cca 1km dolů(mám tam kvalt,ale na plyn nešlápnu) tak opět teplota lehce klesne .I když je zima a motor teoreticky nemá výkon to by se stávat nemělo-nebo se pletu? Třeba když stojím na volnoběh drži 90. Začínám být s toho smutný-termostat koupen origo(ale kdo vám to dnes zaručí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by mělo být naprosto normální ne :) Když jedeš takhle s kvaltem z kopce, do motoru prakticky nejde žádné palivo, nedochází k expanzi (hoření) směsi a čím by se ten motor měl vlastně ohřívat? On už se jen chladí tou jízdou z kopce. Vlastně ohřívá se trochu třením pístů ve válci a všude kde se něco hýbe, ale to není jako když hoří, žejo :) A to, že nejde palivo se můžeš přesvědčit, že aktuální spotřebu máš 0.0 l/100

Takže takhle bych to viděl s vysvětlením :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že den před tím v tom samém úseku se ručička ani nehla,a taky bylo +5! Takže by to odpovídalo,jen dnes jsem před cestou domu zakryl chladič linoleem,bylo -8 a ručička padla ještě víc :kol-26: . Ještě asi hraje roli to že ze spod motoru nemám žádný kryt, tak předpokládám ještě intenzivnější chlazení. Jinak koupil jsem údajne origo termostat a k němu okroužek a ten byl právě o hodně tenší než původní.Řekl bych snad starý 4mm a nový jestli 2 mm tak je to i moc :kol-29: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...